WordPress için SEO

WordPress soru stand-alone en popüler blog platformu yoktur. Esnek ve özelleştirilebilir bir blogger aklınıza gelebilecek herhangi bir işlevsellik sağlayan eklentileri çok sayıda bulunmaktadır. Ancak, bir WordPress bloglar geliştirilmesi için bir çok yeni bir kurulum bırakır. Örneğin, arama motoru optimizasyonu ve yinelenen içerik prova için.

Aşağıda geliştirmeye yardımcı olabilir yararlı ipuçları bir özet blogâ € ™ arama motorlarında pozisyonu yanı sıra, okuyucuları için bazı ek avantajlar sağlamak.

Kalıcı

Http://yourblog.com/?p=321: WordPress varsayılan URL’ler mesaj için şuna benzer. Bu URL PHP motoru bir yazı ya da bu durumda 321 sayısı ile tanımlanan bir sayfa göstermek için çağırır.

Artık dinamik içerik indeksleme ile ilgili sorunlar var: Bu tamamen geçerli bir URL ve arama motorları (Google, Yahoo ve MSN en azından büyük olanlar). Ancak, akıllıca bir webmaster URL anahtar kelimeler anlamsız parametre değerleri üzerinden bir avantaj olduğunu biliyoruz. URL anahtar kelimeler kolayca anlamlı URL’ler oluşturarak sağlar WordPress belirli bir arama query.The Kalıcı özelliği bir sayfa alaka düzeyini belirleyen en önemli faktörlerden biri aslında. Sadece blogâ € ™ s kontrol paneli Seçenekler sayfasına gidin ve menü öğesini tıklatın â € ~ permalinksâ € ™. Burada seçim, örneğin, post başlığı yanı sıra ay ve gün postalanan tarih bazlı Kalıcı. Post-id tabanlı URL üzerinde kesinlikle bir iyileşme olsa da, hala mükemmel değil. Bu ay ve gün kullanabilir miyim? Leta € ™ ler ondan kurtulmak ve in â € ~ Customâ € ™ seçeneği ve türü /% postname% html URL http://yourblog.com/post-title.html benzeyecek tıklatın. Siz daha farklı bir post URL özelleştirebilirsiniz â € ~ yazılan slugâ € ™ mesajları yazarken. Mesaj düzenleme sayfasının sağ kenar çubuğu bulabilirsiniz post-slug seçeneği.

Kalıcı yapısı özelleştirmeyle ilgili daha fazla bilgi.
Sayfa Başlığı

Sayfa başlığı arama motoru endeksi bir sayfa alaka skoru etkileyen önemli bir faktör. Ayrıca, başlık, yazılan bir bağlantı olarak bir arama motoru sonuçları sayfasında gösterilen ne olacak. Yine, bu özellik için varsayılan WordPress ayarı idealden çok uzak. WP blogun taze install Blog  »Mesaj Başlığı Adı gibi sayfa başlıkları gösterir. Bu yapı her sayfada yinelenen içerik ceza (bkz: burada yinelenen sorunun daha ayrıntılı bir açıklama) muzdarip olabilir blogunuza yayılır olduğunu düşünüyor. Bu başlık dosyasında mevcut WordPress tema düzenleme dizildi olabilir. Aslında, birçok tema yazarları bu sorunun farkında ve bu sorun zaten sabit temalar yayınlamak.

Pano sunum sayfasına gidin ve tema editörü menü öğesini tıklatın. Sonra bulun ve sağ kenar çubuğu başlığı bağlantısını tıklayın. Bu metin editörü blogunuza tüm yazılar ve sayfalar tarafından paylaşılan kaynak kodunun üst kısmında açılacak.

Bu kod parçası bir göz atın:

PHP kod alıntısında

Yani Leta € ™ s silmek ama sonuncusu:

PHP kod alıntısında

Hayır bekle! Ana sayfa nedir? Bu başlık olmadan terk edecek! Kodu aşağıdaki gibi değiştirin:

PHP kod alıntısında

Şimdi bu, bir ev sayfası olup olmadığını ve aksi halde Posta başlığını kullanarak, başlık olarak blogunuza ad atamak olacak.
Başlıklar Yapısı

Açık bir başlıkları yapısı, okunabilirliği arttırmak açısından, hem de kullanıcılar için yararlı ve arama motorları için, sayfanın içeriğini açıklar. Genellikle, sayfa başına bir h1 etiketi tavsiye â € “sonrası alt konular ve vurgulamak veya alt konular içinde bir paragraf için bir başlık vermek için gerekli bir kaç h3 her zaman için en iyi yazı başlığı, birkaç h2 içeren. Bu kurallar sadece, örneğin bir iki paragraf oluşan, h2 ve h3 yazdığınız her yazı başlıklarını oluşturmak için gerekli değildir. Ama uzun postalar kullanıcıları başlıklara durması için mantıksal alt konular içine ayrılabilir gerektiğini akılda tutmak kaymağını sayfası (Web ortak bir okuma deseni).

Aşırı başlıkları etmeyin! Bir kez yöneticileri başlıklarda anahtar kelime alaka düzeyi puanları vardı ağırlık fark etti, başlıklar, genellikle kötüye oldu. Bazen normal boy ve kilo metin olarak CSS ile gizlenmiş çok sayıda başlıklar, arama motorları alaka düzeyini algoritmaları işlemek için hedef anahtar kelime ile doluydu. Bu uygulama, ancak, şimdi aynı kalmakta tarafından algılanamaz ve bunu kullanmak için ceza alabilirsiniz.

Değişen başlıklar yapısı biraz daha gelişmiş beceri ve PHP ve CSS biraz bilgi gerektirir. Her zaman geçerli tema bu düzenlemeden önce yedek!
Resimler için Alt Etiketler

Size zaman alabilir ve bir alt etiketi olarak anlamlı bir açıklama eklemek sonrası içine bir görüntü taktığınızda. Bunu yapmanın iki temel avantajı vardır. İlk olarak, potansiyel okuyucuları kapalı görüntüleri internette gezen bir yeri vardır. Bu durumda, boş bir kutu yerine, onlar açıklama göreceksiniz. Onun text-to-sesli yazılım okursa onun için ne zaman ya da bir görme engelli kullanıcının açıklama yararlanabilir. Diğer bir avantajı, sayfanın alt açıklamasına verdiğiniz anahtar kelimelere göre resim arama yaparak kullanıcılar tarafından keşfedilmiş olmasıdır.
Etiketleme

Etiketler web sitesi tanıtım nispeten yeni ve güçlü bir özelliktir. Sadece sayfa başlığı ve başlıkların içerik içerik alaka düzeyini belirlemek. Daha büyük ölçüde itâ € ™ s sayfaya işaret eden bağlantıların iş. Bağlantı çapa ve URL Anahtar kelimeler belirli bir sorgu için hangi sayfaların gösterildiği belirleyen en önemli faktör.

Yazılan yer Bağlantılı etiketlerini sayfanıza bağlayan bu olanlar çok daha az güç var. Ama yine de, böylece topikal puan artan arama motoru yazılan ait hangi konuyu belirlemek için yardımcı.

Burada, WordPress için bazı popüler etiketleme eklentileri şunlardır:

Ultimate Tag Warrior
Jerome Anahtar Kelimeler
Kategori Etiketleme

Benzer Mesajlar

Bu blog tanıtımı için en güçlü özelliklerinden biridir. Kullanıcıların benzer mesajları keşfetmeye yardımcı olur theyâ € ™ ve sadece okuyun. Bu arşivler üzerinden tarama ya da bir anahtar kelime için daha çok daha rahat. Kullanıcı YouTube’a kalmak ve orada bir günde ortalama 30 dakika harcamak yapılan benzer videoları bağlantılar: Aslında bu YouTube bu kadar başarılı kılan faktörlerden biridir.

SEO açısından bu tür bağlantılar blogunuzun yararı için tekrar sıkı topikal bağlayan yapılar inşa yardımcı olur.

Bu işlevsellik, bu uzantı eklentisi Jerome Anahtar Kelimeler yükleyerek blogunuza eklenebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir