Web sitenizden para kazanın

Web siteleri, milyonlarca insan için en önemli gelir kaynağıdır. Bir site para kazandırmak için çeşitli yolları sayesinde, yaşayan bir web master olarak yapmak mümkündür. Ancak, bu her web master, bir milyoner olduğu anlamına gelmez. Peki, web sitenize para kazandırmak için nasıl biliyorsanız, zengin olmayabilir ama en azından şansını mümkün olan en kötü senaryo altında, barındırma siteniz için yaptığınız ücretleri ve diğer giderleri karşılamak için mümkün olacaktır.

Şu anda sitenizde para kazandırmak için en karlı yolları, BGBM reklamları, TBM reklamları, EBM reklamlarını reklam alanı, doğrudan satış, ve mal / mal / hizmet satan. Bu yollar, bu makalede anlatılan.

BGBM Reklamlar

BGBM reklamlar (Cost Per Thousand için bir kısaltma), sitenin parasallaşma eski türüdür. Sitenizin banner koymak ve reklamverenlerin benzersiz gösterimler / sayfa sayısına göre ödeme sitenizi görür.

Onlar tarafında hemen hemen hiçbir çaba gerektirir, ama onlar da en az mümkün, çünkü bir kural olarak (eğer gerçekten yüksek trafik ve hedef kitlenizi iyi hedeflenmiş sürece) oranları düşük olduğu için BGBM reklamları sitede para kazanma en kolay şeklidir . Bazı BGBM reklam ağları 100-200 $ bir ay yapmak için milyonlarca ziyaretçiyi gerektiğini anlamına gelir 1.000 farklı başına 0,05 $ gibi düşük öder.

Popups ve katman reklamları, biraz daha fazla (0,5-2 başına $ 1,000 farklı / sayfa görünümleri) ödersiniz. Onlar birkaç dolar bir ay getirebilir, ancak birçok ziyaretçi bunları özellikle rahatsız edici buluyorum ve bu, pek çok web master sitelerindeki pop-up ve / veya katman reklamları koymak için istekli değil neden.

Örneğin reklamlar için başına $ 1,000 farklı 2-5 ödeyerek ancak genellikle onları çalıştırmak ağlar çok yüksek trafik ve uygun olan siteler için kalite gereklilikleri – yüksek ücretli BGBM reklamları. Sonuç olarak, bu ağların içine almak ve bu iyi ödenmiş BGBM reklamları yararlanmak için çok zordur.

Tavsiye edebileceğimiz birçok BGBM ağları vardır. Pek çok seçim daha iyi ve daha iyi bir seçenek bazı Advertising.com, TribalFusion, CasaleMedia ve ValueClick trafik siteleri için BGBM oranları iyi olduğundan. AdBrite, AdToll, Sağ Medya ve BurstMedia de iyi. Diğerleri de diğer reklam türleriyle Bu ağlardan bazıları, CPM-sadece. Google ayrıca, BGBM reklamları, bu yüzden onları denemek isteyebilirsiniz.
TBM Reklam

TBM reklamlarının (Tıklama Başı Maliyet bir kısaltma), ziyaretçi reklamları görmek ama onların üzerine tıkladığınızda size ödeme çünkü TBM ile BGBM farklı. İyi haber, TBM oranları, çok çok iyi ve bir sonucu olarak, iyi bir gelir, hatta bu kadar yüksek değil trafik küçük bir site ile yapmak mümkündür. TBM başarı anahtarı, reklamverenlerin bir yeri vardır bir niş içinde iyi hedeflenmiş bir site var.

Google Adsense en popüler TBM ağ ve diğer TBM ağları var olsa bile, Adsense yapabilirsiniz gelir çok daha yüksektir. Bunun nedeni, Google Adsense, birçok reklamverenin sitenizi karlı bir niş içerisinde ise, TBM sitenizde para kazandırmak için en iyi yolu olabilir. Ayrıca, bazı diğer TBM reklam ağları aksine, Google Adsense, dünya çapında tüm yayıncılara açıktır.

Genellikle TBM reklamlarının metin reklamları ve bloklar halinde bunları yayınlamak. Ancak, anahtar kelime, altı çizili ve ziyaretçi fare koyar, TBM reklamlarıyla bir araç ipucu görüntülenir intext reklamlar da vardır. Intext reklamlar daha az rahatsız edici, ama onları fark (ve her şeyden önce onların tıklayın) kullanıcı için daha fazla çaba alır, para kazanmak için şansınızı daha fazla azalma olduğu anlamına gelir. Kontera intext TBM reklamları için en popüler ağları biridir.

Iyi TBM reklam ağları listesini CPM veya CPA reklam ağları listesi gibi uzun ama yine de bir seçenek var değildir. Örneğin, Google Adsense, Yahoo Publisher Network (YPN’yi), BidVertiser, Chitika ve Clicksor genellikle üst seçenek olarak kabul edilir ancak birçok BGBM reklam ağları, BGBM reklamları tıklama için onurlu oranları ödeme yana, siz de onları denemek isteyebilirsiniz.
EBM Reklam

Şu anda CPA (Cost Per Action bir kısaltma), karlı bir niş bir site para kazandırmak için en karlı bir şekilde. Ziyaretçilerinizin bir eylemi gerçekleştirirken aynı zamanda “bağlı programlar” olarak bilinen EBM, bir komisyon öder. Çoğu zaman bu eylem, bir satın alma, ama aynı zamanda başka bir şey olabilir – yani ücretsiz bir deneme indirebilir veya reklamverene hizmet için kayıt.

Affiliate programları gerçekten yağ komisyonlar ile birçok ürün vardır çünkü sizi zengin yapabilirsiniz. Vb bağlı programlar, sağlık, finans, seyahat gibi nişler için, gerçek bir altın madeni gibidir.

Ancak, bağlı programlar sizin tarafınızda çabaları bir sürü gerektirir ve hala teşvik pick teklifler dönüştürmek ve para yapacak hiçbir garantisi yoktur. Hatta bazen yüksek dönüştürme teklifler sitenizde dönüştürmez ve yapabileceğiniz tek şey daha iyi dönüştürmek olacağı umuduyla, diğer teklifler ile bunların yerine.

BGBM reklamı ağları yüzlerce olabilir ama EBM için binlerce olabilir. Tüm kişisel olarak denemek için pratik olarak mümkün değildir ve bu başlamak için en iyi tavsiye etmek istiyorum. Amazon, eBay, ShareASale, Komisyon Kavşağı, Clickbank, Max Bounty, Azoogle, Mavi Asla Reklamları, LinkShare ya da PepperJam önerebileceğimiz en büyük EBM ağları sadece bir kaçıdır.
Direkt Satış

BGBM oranları ile reklam ağları ya da sitenizi CPC ve CPA ile dönüştürmez memnun değilseniz, doğrudan reklamverenlere bulmak için deneyebilirsiniz. Ancak, böyle bir çaba, başarılı olmak için mutlaka bağlı değildir ve sitenizde izleyici reklamverenler başka ulaşamaz yoksa, hiç iyi fiyatlarla müzakere etmek mümkün olacak akılda vardır. Yine de, bazı siteler için bir alternatif reklam alanı doğrudan satış ve siz de deneyebilirsiniz.

Openads Reklam Server ve OIO Yayıncı Reklam Platformu, şansınızı deneyebilirsiniz siteleri iki. AdBrite ayrıca reklam alanı fiyat allowa. Aslında, hemen hemen her büyük ağ doğrudan reklamverenlere sitenizin reklamını yapmak için davet etmek sitenizde bir widget koymak için şans verir.
Satiyoruz Ürünler / Ürünler / Hizmetler

EBM reklamlarını yanı sıra, diğer tüccar ürünlerini satan, kendi markası ile mal veya ürün / hizmet satan deneyebilirsiniz. Bu teknik, özellikle sadık izleyici ile popüler siteler için iyi çalışır ve zor bir site para kazandırmak için en kolay yoludur. Ek bir hizmet olarak mal / mal / hizmet satmak için deneyebilirsiniz ve bu para kazanma tekniği çalıştığını görürseniz, iş genişletebilirsiniz. CafePress logosu ile mal satmak en iyi yerlerden biridir ve en büyük şey talep üzerine baskı olduğunu, hangi mal stokta tutmak zorunda kalmazsınız.

Burada açıklanan para kazanma teknikleri kombine edilebilir. BGBM reklamları CPA veya CPC ile birlikte çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, bu ağların şartlarını ihlal etmemesini farklı reklam ağları aynı tip (yani CPM, CPC ve CPA), birden fazla reklam birleştirebilirsiniz. Bir site para kazandırmak için en iyi yol hakkında evrensel bir reçete yoktur. Temel kural, denemek ve sizin için ne işe yaradığını görmek gerekiyor. Belirli bir para kazanma tekniği başkası için çalıştığını aslında sizin için çalışmak olacağı anlamına gelmez, bu yüzden kendiniz için denemek ve görmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir