Ticari Markalar ve AdWords

Ben her zaman çelişkili bilgiler ile karşı karşıyayız Google reklam kampanyaları tıklayın Pay Per çalıştırmak için ne kadar zor olduğu konusunda beni şikayet küçük bir işletme sahibi, diğer gün konuşuyordu. Hazırlamak ona sordu ve dedi ki:

“Geçenlerde Google AdWords temsilcisi ile konuştum ve bir reklam şirketi adlarını kullanarak Google’ın koşullarını ihlal ettiğini söyledi. Ayrıca, bazı blogunuza mesaj, ortak marka isimleri teklif de bir ihlal olduğunu önermek gibi görünüyor. Ama bu yaygın bir uygulama olduğu varsayımı altında oldu. Öyle değil mi? Ben rakiplerimizin yapıyorsun eminim ve Google bu rapor eğer merak ediyorum? ”

Kafa karıştırıcı bir konu gibi görünebilir, bu yüzden biraz daha araştırmaya karar verdim.

Firma Adı veya Marka AdWords kullanımı

Reklamınızı kendi şirket adını veya markasını koymak sizin iyi bilinen bir marka / isim, özellikle, teşvik, kesinlikle bir ihlali. AdWords Yardım AdWords Tescilli Markalar kullanın denilen bölümde, hesabınızdaki marka / marka kullanabilmek için sunabilirsiniz bir yetkilendirme formu vardır.

Firma Adı veya Marka Yarışmacılar tarafından kullanımı

Işler karışmaya yeri, rakipleri tarafından marka kullanılmasıdır. Bu bölge arasında farklılık gösterir ve reklam metni karşı anahtar kelime tekliflerini arasında tekrar farklıdır. Google, aslında Ancak AdWord ticari marka politikası, ticari markanın kayıtlı olduğu bölge ve bölge / s fatura hesap bağımlı bulunduğu, iki yıl önce marka anahtar kelime teklifi açıldı

Bu çok önemli bir değişim ve muhtemelen birçok reklamveren tarafından fark edilmeden gitti. Yani burada ana bölgesel marka politikaları şunlardır:

AdWords Bölgesel Ticari Marka Politikaları

1. Bazı bölgelerde, Google reklam bir satıcı veya bilgilendirici bir site ise bazı reklamların reklam metninde bir marka ile göstermek için izin verir. Satıcılar ve bilgilendirici siteler için ayrı bir ticari marka politikası ile kaplıdır.

2. Satıcılar ve bilgilendirici siteler için Google’ın ticari marka politikası dahil DEĞİLDİR bölgeler için, reklamveren, reklam metninde ticari marka olduğunu soruşturmasını bulursa, Google reklamveren marka çıkarmak ve onları reklam metni kullanarak engellemek gerekecektir gelecek.

3. Marka politikası (İngiltere, ABD ve Kanada dahil olmak üzere 250 + ülke) tarafından kapsanan en bölgelerde, Google, sadece reklam metni inceleyeceğiz. Bunlar bu bölgelerde bir ticari marka şikayetine yanıt olarak anahtar kelimeleri devre dışı bırakmaz. Ayrıca, araştırma yalnızca ortak sitelerinde servis yerine veya Google tarafından sunulan reklamları etkiler.

4. AB ve EFTA bölgelerde, Google, anahtar kelime olarak ticari markaların seçimi engellemez. Ancak, bir şikayete yanıt olarak, onlar, bir anahtar kelime (özellikle reklam metni ile birlikte) olarak ilan edilen mal ve hizmetlerin menşei kafa karıştırıcı olmadığını ile sınırlı bir inceleme yapacağız.

5. Bazı sınırlı bölgelerde, Google, anahtar kelime veya reklam metni ve anahtar kelimeler, reklam metninde ticari marka kullanımı araştırmak olabilir. Bu bölgeler şunlardır:

• Avustralya
• Brezilya
• Çin
• Hong Kong
• Makao
• Yeni Zelanda
• Kuzey Kore
• Güney Kore
• Tayvan

Yukarıdaki liste (ve bunların faaliyet gösterdiği ülkeler) Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olduğundan, ben bir kaç anahtar kelime marka ihlalleri tanık ve bu politikanın dayalı şikayet prosedürleri teslim bazı istemciler temsil var. Ben de yakından Avustralya’da oynamak çok bu konu hakkında bir dönüm noktası durumunda takip edilmiştir:

Landmark Testi Kılıf

Iştiraklerinin ait bir online yayın, pervasızca, reklamlarını rakiplerin adlarını kullanarak Google AdWords satın alırken, 2005 yılında, Avustralya telekomünikasyon şirketi Telstra yasal sıcak su buldular.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) bir sonucu olarak, 2007 yılında Ticaret Post Avustralya ve Google Inc karşı yasal işlem başlattı.

ACCC, işitme bu ayın başlarında Federal Mahkemesi durumda, anahtar kelime öbeği sonra Ticaret Uygulamaları Kanunu ihlal yanıltıcı davranış olarak, Newcastle bir araba bayilik adını “Kloster Ford” Trading Post tarafından meydan okudu. “Kloster Ford” Google arama motorunu kullanarak arama yapıldı, bu reklam çıktı:

Kloster Ford
www.tradingpost.com.au Yeni / İkinci el Ford – + oto ilan çevrimiçi Arama 90.000.
Büyük günlük bulur!

ACCC Ticaret Mesaj Kullanıcı, sponsor bağlantı “Kloster” Ford “bu Trading Mesaj ve Kloster Ford ve reklam arasındaki bir dernek ya da bağlı olduğunu temsil gibi yanıltıcı ve aldatıcı oldu önerdi olduğunu savundu Kloster Ford veya Kloster Ford araba satışları ile ilgili bilgiler Trading Post internet sitesinde bulundu olabilir, o yapamadı.

ACCC de bu AdWords ile sonuçları sayfalarında yayınlayarak, Google, kendisini yanıltıcı ve aldatıcı davranış yapan sahip olduğunu iddia etmiştir. Cevap olarak, Google, reklamcılık işinde meşgul oldu ve Trading Post tarafından satın AdWords tüketici mevzuatı ihlali teşkil ettiğini bilmiyordum bir savunma kaldırdı.

22 Eylül 2011, Avustralya Federal Mahkemesi Trading Post Ticari Uygulamalar Yasası 1974 kapsamında yanıltıcı ve aldatıcı davranış meşgul karar vermiştir. Ancak, onlar, Google, görülmesi gereken ilgili reklam izin teknik imkanları sağlarken, bilgi iletti onaylanan olduğunu takip etmedi olduğunu belirterek, Google karşı iddiasını reddetmiştir. Tüketiciler kendilerine iletilen mesaj reklamverenin bir reklam olduğunu anlamak, yayıncı ziyade belirtti. ACCC arasında bir yerleşim ve Trading Post beri takip etmiştir.

Bu durumda önemli olan Avustralya tüm işletmeler için Google AdWords ve diğer tıklama modelleri başına ödeme yoluyla reklam, rakip ticari marka, ticari isimleri, marka isimleri ve URL’ler potansiyel Avustralya tüketici koruma yasaları ihlal olabilir bu kullanımı anlamına gelir çünkü.

Care ile gezinin

Tüm bu görüşünüzü açık izni olmadıkça, rakiplerinizin genellikle kendi reklamlarını marka / isim kullanmak için izin verilmez olduğunu, ancak sınırlı bölge dışında ABD veya diğer bölgelerde bulunan eğer bahsedilen Yani Yukarıda, bir anahtar kelime olarak marka / isim teklif izin ARE.

Ama kötü bir haber değil – siz de kendi marka / isim teklif izin anlamına gelir.

Ancak, reklamlarınızı ticari markaları kullanırken herhangi bir hukuki sorun olarak, dikkatli bir şekilde yürümek. Kaza sonucu ya da olmasın, AdWords politikası ihlali Google tarafından hesabınızın kapatılması ve hatta bir dava ile toprak yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir