Siteniz ile Para Kazanmak için 28 Yol (Bölüm 2)

8. RSS Feed Reklamlar

İnternet milyonlarca kullanıcı tarafından RSS teknolojisinin hızlı bir şekilde benimsenmesini, web sitesi sahiplerinin bu yeni içerik dağıtım kanalı para kazandırmak için yollar bulmaya başlıyor.

Feedburber zaten kendi yayıncı ağına sahiptir ve sizin yem altbilgi üzerinde CPM tabanlı reklam göstermeye devam edecektir-kaydolabilirsiniz. Bidvertiser yakın bir PPC şeması ile, hem de bir RSS beslemesi reklam seçeneğini tanıttı.

Son olarak, bazı bloglar da doğrudan kendi yem afiş veya sponsor mesajları satmak için tercih edilir. John Chow ve Pazarlama Pilgrim iki örnektir.

İlgili bağlantılar:

Feedburner
BidVertiser
Pheedo

9. Tek sütun veya Etkinlikler için Sponsorlar

Web sitesi belirli sütunları veya olayları (örneğin, bir haftalık podcast, röportaj serisi, bir aylık araştırma, özel bir proje) varsa, şirketler ayrı ayrı sponsor bulabiliriz.

Reklamverenler daha spesifik bir kitleye ve daha düşük bir taahhüdü ile hedef imkanı verirken Bu yöntem, web sitesi sahibi için para kazanma seçenekleri artırır.

Mashable sıra halinde göstermektedir. Onlar “Günlük Anket” ve dahil olmak üzere belirli sütunları ve makaleler, sponsor olanağı dahil sitesinde çeşitli reklam seçenekleri var “Web 2.0 davet eder.”

Problogger ara sıra grup yazma projeleri çalışır, ve devam etmeden önce o kamuya sponsorlar soran proje açıklayacak.

10.Premium İçerik

Bazı web siteleri ve bloglar ücretsiz içerik parçası ve premium içerik ve özel araçlara erişim için ücret vermek.

SEOmoz iyi bir örnektir. Onlar tavsiye ve SEO ile ilgili konularda geniş bilgi veren bir çok popüler blog var. Bu ziyaretçi üstüne premium üye olmaya karar verebilir. Bu aylık 48 $ maliyeti ve onları kılavuzları, araçları ve diğer özel malzeme erişim verir.

11. Özel Forum

İnternet ücretsiz forumlar doldurulur iken, üyelerine katılmak için tek veya yinelenen ücret ödemenize gerek özel oluşturmak için olasılığı da vardır.

SEO Blackhat üyelerinin aylık 100 $ masraf ve onlardan binlerce var. (Örneğin, gizli teknikleri, araçları, vb) üyelerine gerçek bir değer sağlamak için gereken bir forum üyeliği için böyle bir fiyat şarj Açıkçası için.

Performancing ayrıca, son zamanlarda özel bir forum başlattı ağ üzerine odaklandık. Bu Hive denir ve aylık maliyeti 10 $ edilir.

Bunlar sadece iki örnektir. Özel ve karlı bir forum oluşturmak için birçok yolu vardır, sadece üyeleri için buna değer hale getirecek bir çekici açıyı bulmak gerekiyor.

Popüler forum yazılım listesi:

vBulletin
Simple Machines Forum
phpBB
Vanilya

12. İş Kurulları

Tüm popüler bloglar, bazı ek gelir yapmak için kaldıraç iş kurulları çalışıyor. Guy Kawasaki, ReadWriteWeb, Problogger … siz söyleyin.

Belirli bir niş odaklı bir bloga sahip ilk gerekir aktif ve karlı iş kurulu ve insana yakışır bir miktar trafik yaratmak için olduğunu söylemeye gerek yok.

Bu yöntemin avantajı, pasif olmasıdır. Sonra yerde bir yapıya sahip, iş ilanları doğal gelecektir, ve her biri için $ 100 $ ‘a kadar 10 yerde şarj edebilirsiniz.

Popüler iş yazılım kurulu listesi:

JobThread
Web Scribe İlan Panosu
SimplyHired İş-o-matic
Jobbex

13. Pazaryerleri

SitePoint mükemmellik ile online piyasasıdır. Bazı web siteleri ve bloglar, ancak daha küçük bir ölçekte bu modeli çoğaltmak için çalışıyoruz.

Niş, ziyaretçilerin, satın almak satmak ve ürünler işe yarayabilir ticarete olanak sağlayan bir pazar yerine bağlı. Zamanla yeni ürün listeleri için küçük bir ücret şarj başlayabiliriz.

Bu yöntem ile sorun web üzerinde standart bir yazılım olmasıdır, bu yüzden web sitenize entegre bir pazar elde etmek için bir kodlayıcı işe gerekir.

Sen EasyWordpress ve Mashable üzerinde kullanılmakta olan bir pazar bir örnek görebilirsiniz.

14. Anketler Ücretli ve Anketler

Web sitenizde küçük bir anket veya anket çalıştırmak için para ödeyecek hizmetleri vardır. En popüler biri Vizu cevap olarak adlandırılır.

Temelde onlarla kayıt, ve sitenizde çalıştırmak istediğiniz anket türünü seçmek gerekir. Bu hizmetlerin çoğu bir CPM modeliyle altında çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir