Siteniz ile Para Kazanmak için 28 Yol (Bölüm 1)

1. PPC Reklam Ağları

Google AdSense bu kategori altındaki en popüler seçenektir, fakat diğerleri de vardır. Temelde ağı ile kaydolmak ve web sitenizde bazı kod parçacıkları yapıştırmak gerekir. Ağ daha sonra web sitenize ilgili içeriksel reklam (metin veya resim ya) hizmet edecek ve her tıklama için para belirli bir miktar kazanacaksınız.

PPC reklam karlılığı tıklama oranı (TO) ve tıklama başı maliyet (TBM) ile ilgili genel trafik web sitesinin düzeyleri ve en önemlisi bağlıdır. CTR websitesi tasarımına bağlıdır. Reklam içeriğine sahip kat ya da karıştırılmış, örneğin, yüksek TO almak eğilimindedir abode yerleştirilir. TBM, diğer taraftan, web hoş bağlıdır. Teknoloji ile ilgili konular daha küçük bir TBM (tıklama başına birkaç sent gibi bazen düşük) alma eğiliminde iken, mortgage, finansal ürünler ve üniversite eğitimi, karlı işlere örnekler (birkaç dolar değerinde tıklama nadir değildir) vardır.

Trafiğin sebebi de tüm CTR oranını etkiler. Bu ziyaretçiler zaten bir şeyler arıyorlardı ve daha sık reklamlara tıklamaya eğilimindedir çünkü Organik trafik (arama motorlarından gelen bir) iyi performans eğilimindedir. Bu ziyaretçilerin teknoloji meraklısı olan ve sadece reklamları görmezden çünkü sosyal medya trafiği, diğer taraftan, aşırı derecede düşük TO’ları sunuyor.

Popüler TBM reklam ağları listesi:

Google Adsense
Yahoo!  (YPN)
BidVertiser
Chitika
Clicksor

2. CPM Reklam Ağları

Sitenizde görüntülenen reklamlar üretecektir gösterim sayısı (yani, sayfa görünümleri) göre ödeme dışında BGBM reklam ağları, PPC ağları gibi hemen hemen davranırlar. BGBM Mille başına maliyet anlamına gelir, ve bu 1000 gösterim için maliyet anlamına gelir.

Aylık $ 1 BGBM ile bir reklam afişi gösteren 100.000 sayfa izlenimi oluşturur bir blog, bu nedenle, aylık 100 $ kazanırsınız.

CPM oranları, ağ ile reklam ve biçimi konumu değişir. Daha iyi ağ, yüksek CPM oranı (bunlar daha çok reklamveren erişimi olması nedeniyle). Yakınsanız, BGBM yüksek, sayfanın en üstüne reklam koymak. Büyük formatı (piksel cinsinden), daha yüksek CPM.

Siz 0,10 $ gibi düşük ve 1000 gösterim (bazı özel durumlarda) başına 10 $ gibi yüksek alabilirsiniz. BGBM reklam ziyaretçi oranı başına yüksek bir sayfa görüntüleme (örneğin, çevrimiçi forumlar, dergi ve benzeri) ile web sitesi üzerinde çalışmak için eğilimindedir.

Popüler BGBM reklam ağları listesi:

Casale Medya
Burst Media
Değer tıklayın
Advertising.com
Tribal Fusion
Sağ Medya

3. Doğrudan Reklam Bilgileri

Kendi reklam alanı satan en kazançlı para kazanma yöntemlerinden biridir. Size aracı komisyonları kesmek ve kendi oranlarını belirlemek olanak verdiğinden Birincisi ve en önemlisi. Web’deki en popüler banner formatları 728 olan × 90 afiş, 120 × 600 gökdelen, 300 × 250 dikdörtgen ve 125 × 125 butonu.

Doğrudan banner reklam dezavantajı nitelikli reklamverenler için büyük bir kitleye sahip ihtiyacım olduğunu ve satış süreci, afiş ve ödemeleri yönetmek için zaman harcamanız gerekecektir.

İlgili bağlantılar:

Sitenizi Reklamverenler için Nasıl Bulunur?
Blogunuz için Reklamverenler bulma
Yeni Başlayanlar İçin Doğrudan Reklam Satış
Openads Reklam Sunucusu
OIO Yayıncı Reklam Platformu

4. Metin Bağlantısı Reklamları

Google, nofollow etiketi olmadan metin linkleri satan sitelere cezalandırılmış olacağını ilan etmesinden sonra, bu para kazanma yöntemi daha az popüler oldu.

Birçok web sitesi sahiplerinin hala bazı nofollow etiketi ve bazı değil kullanarak olsa da, kendi sitelerine para kazandırmak için metin bağlantıları kullanıyor.

Bu yöntemin avantajı zorlayıcı olmadığıdır. Bir kendi web sitesi üzerinden doğrudan metin bağlantıları satmak ya da işlemi otomatikleştirmek Metin-Link-Reklamlar ve Metin-Link-Komisyoncular gibi özel ağlar kullanabilirsiniz.

Metin bağlantısı pazaryerleri ve ağlar:

DigitalPoint Bağlantı Satış Forumu
Text-Link-Reklamlar
Metin-Link-Komisyoncuları
TNX
LinkWorth

5.. Affiliate Pazarlama

Affiliate pazarlama internette çok popüler bir uygulamadır. Bu sistem altında diğer kişilerin (bağlı) doğrudan veya dolaylı olarak bir komisyon karşılığında, ürün ve hizmetleri satmak izin isteyen bir tüccar var. Bazen bu reklam türü de EBM (eylem başı maliyet) dayalı veya CPL (kurşun başı maliyet) denir.

İştirakler afiş metin bağlantıları ve ürün yorumları, çeşitli araçlar kullanarak tüccar için potansiyel müşterilere gönderebilirsiniz.

Uygun bağlı programlar bulmak için tek tek şirketler ve Dreamhost ve SEOBook gibi yayıncılara çevirmek veya bağlı kuruluş pazarları ve ağları katılabilirsiniz.

Popüler bağlı pazaryerleri ve ağların listesi:

Commission Junction
ClickBank
Azoogle Reklamlar
Linki Paylaş

6. Para Kazanma Widgets

Web üzerinde son trend sizin web sitenize para kazandırmak izin widgets. Örnekler Widgetbucks ve SmartLinks içerir. Bu hizmetlerin bazıları bir PPC şeması altında faaliyet, diğerleri metin bağlantısı reklamları, diğerlerinin henüz kaldıraç bağlı kuruluş bağlantıları gibi davranırlar.

Onların farklılaştırıcı ana, ancak, fiş ve onun web sitesinde hizmet oynamak kullanıcı için daha kolay hale web widget olarak çalışmak olmasıdır.

Para kazanma widget sağlayan şirketlerin listesi:

WidgetBucks
ScratchBack
SmartLinks

7. Sponsor Yorumlar

PayPerPost başında çok fazla tartışma (ödenmiş mesajlar açıklanmasını istemedi gerçeği ile ilgili), bu model öncülük etmiştir. Yakında diğer şirketlerin süreci rafine ve ücretli bloglama modeli genişleterek, özellikle Sponsor Yorumlar ve ReviewMe izledi.

Bu sponsorlu yorum pazaryerleri birine katılarak size geniş bir konu yelpazesinde sponsorluğunda mesaj yazmak için fırsat verecektir. Tüm blogcular belirli bir ürün ya da web sitesi (editöre güvenilirliğini tehlikeye atabilir çünkü) hakkında yazmak için ödenen almak için hazırız, ama iyi para yapıyoruz yok olanlar.

Blogunuza büyük bir kitle varsa, ayrıca aracı ve komisyon keserek, doğrudan sponsor yorumlar sunabilir.

Sponsor yorum ve ücretli bloglama ağlarının listesi:

PayPerPost
Sponsor Yorumlar
ReviewMe
BlogVertise
Smorty

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir