SEO Terimleri

Dosya hatırla
Bu sunucu üzerindeki etkinliği hakkında tüm bilgileri içeren bir web sunucu veya proxy sunucusu tarafından oluşturulan bir dosyadır.
PPC (Tıklama Başına Ödeme)
Reklamverenlere ödeme arama motorları linki, arama her tıklandığında sonuçlarını sunmak. Büyük PPC arama motorları, bugün Google Adwords, Overture ve Espotting vardır.
Paletli / Spider / Robot / Örümcek
Sayfalar arasındaki bağlantıları izleyerek web tarama için tasarlanmış bir program. Is sayfaları bulmak için büyük arama motorları tarafından kullanılan olağan formu daha sonra kendi veritabanları parçası
Oranı (TO) aracılığıyla tıklayın
Clickks için Ratet sayısını bir bağlantı (denilen baskı sırayla) bağlantı gösterildiğini kez sayısına bölünmesi, denizciler tarafından takip olmasıdır.
İçerik:
Görüntü, metin ve ne olursa olsun kendi biçimini verilen diğer bilgiler dahil olmak üzere tek bir sayfada bulunan bilgiler.
Dinamik İçerik:
Sayfalar bir veritabanı ve gezgin tarafından yapılan taleplere verdiği bilgilerden genellikle oluşturulur. Içerik Bu tür genelde bir karaktere sahiptir “?” URL içinde.
IP Adresi
Internet Protokol Adresi: Internet’e bağlı bir bilgisayarı tanımlar.
Dizinler:
Veritabanları insanlar tarafından yapılır. Web sayfaları endeksli ve kendi takdirine bağlı olarak kataloglama dizinleri ve alt dizinleri bulunur. Büyük ve en önemli Yahoo ve Açık Dizin Projesi vardır.
Antre Sayfa:
Sayfa tasarlanmış ve bir tarayıcı ve belirli bir anahtar kelime için optimize edilmiş. Bu tür birden fazla sayfa kullanımı aynı içeriği farklı tarayıcılarda doğru şekilde yerleştiğinden sağlar. Bu strateji son derece büyük arama motorları tarafından cezalandırılır.
Derin Bağlantılar
etki alanı kökü altında çeşitli düzeylerde sayfalara bağlantılar vardır.
Linkler Çapraz:
Bağlantı arama motoru konumlandırma geliştirmek için birden çok web sitesi oluşur. Arama motorları tarafından tespit ederse etki cezalandırılmış olabilir.
Filtreler:
Özel yazılım hileli uygulamaları tespit veya arama motorları tarafından cezalandırılmış için. Filtresi, bu uygulamaların bir arama motoru birini algılarsa doğrudan web sitesine bir ceza uygulanır.
Çerçeveler:
Çoğu arama motoru çerçeveli web siteleri (kare) yönetebilirsiniz. Zorluklar ‘çerçeve’ için bir web sitesi ‘kare’ olmadan bu denemeyi henüz rağmen.
HTML:
Hyper Text Markup Language World Wide Web için statik sayfalar yazmaya ve sayfaları ve nesnelere bağlantıları belirtmek için kullanılan dildir.
JavaScript:
Eğer komut dosyaları yazabilirsiniz bu dil ile tarayıcıları ve Web geliştirme araçları geniş desteğe sahip script programlama dili bilinen.
Anahtar Kelimeler Veya Kelime:
Web siteleri tarafından sunulan ürün, hizmet veya bilgi açıklanır Web sayfalarında bulundu. Meta tag “Anahtar Kelimeler” yerleştirilir. Birçok arama motorları bunlardan yapılmış olması yanlış nedeniyle meta tag “anahtar kelimeler” bırakmayacak, bu yüzden arama motorları ve dizinleri tarafından kullanılan standartları açıklamak için çok önemlidir.
Link Popularity Veya Ligi:
Bu harici linklerin sayısına dayalı bir Internet sitesi önemini bir ölçüsüdür sitesidir. Bu denizciler sunulan sonuçlarını sıralamak için büyük arama motorları tarafından kullanılan en önemli faktörlerden biridir. Liglerin popülerlik (bağlantı popülerlik) ne kadar önemli bir web sitesi tanımlar. Arama motorları birçok site sitenize link varsa, içeriği yüksek kalitede olması gerektiğine inanıyoruz. Sonuç: bağlantılar yüksek popülaritesi, Google konumunu daha yüksek. Bir başka önemli şey, bir ‘bağlantı popülerlik’ çok yüksek sitenizde ile bir web sitesine bir bağlantı düşük sınırı bir site daha yüksek bir bağlantı olduğudur.
Site Haritası:
Bir site haritası durumu iki avantajı vardır: ziyaretçilerin site etrafında kendi yolunu bulmak için çok daha kolaydır ve bir arama motoru indeksleri siteniz için çok daha kolay hale getirir.
Meta Arama:
Aynı anda çeşitli arama motorları danışmanlık ve anlaşılır ve düzenli olarak bilgi sunmak konusunda uzmanlaşmış Siteleri.
Meta Tag:
Bu web bulunacağı için anahtar kelimeler içeren HTML etiketleri vardır. Arama motorlarının buldukları bir araya geldi etiketlere göre sayfaları sıralamak için bir Web sitesi konumlandırırken buluştu etiketler çok önemli. En çok kullanılan başlık, açıklama ve anahtar kelimelerdir.
Arama Motorları
Bir arama motoru veya unbuscador arar ve dizinler web siteleri ve kullanıcılar anahtar kelimeler ile bu sitelerde ne olduğunu bulmak için olanak sağlayan bir sistemdir. Bir Stat arama motorları ziyaretçiler sitenize gelen edildiği bilmenizi sağlar.
Çok İçerik:
Çoğu metinde (bağlam) bir web sitesinde mevcuttur, bir arama motorundan daha fazla bilgi, bir Web sitesinden toplayabilirsiniz. Bu web sitesinin deneme üzerinde olumlu etkisi vardır.
Alan Adı:
Bu, Internet’e bağlı bir bilgisayarı, bir IP numarasına karşılık gelen metin adıdır.
İndexli Sayfa:
Bu sayı, kendi web sitesinde Google tarafından ziyaret endeksli toplam sayfa sayısını gösterir. Bu sayı, site arama motoru tarafından endekslenir ne ölçüde sonucuna varabiliriz.
WebSite Optimizasyonu:
HTML kodu, etiketler, anahtar kelimeler, web istatistikleri ayrıntılı analizi, etc.That ise, tasarım, yapı ve arama motorlarında üst veya aramanın ilk sonuçları getirmek için bir Web sayfasını oluşturan içeriği en popüler motor,.
Arama Motorları için Web Sitesi Optimizasyonu:
Web sayfalarının değiştirilmesi ve analiz süreci büyük arama motorları içinde en yüksek pozisyonlarda sayfa konumlandırmak için almak için. Bu etiketleri ve etiketleri başlıkları, kodları ve Web tasarım içerdiğinden analizi kapsamlı. Promosyon web sitesi optimizasyonu veya arama motoru optimizasyonu göz atın.
Page Rank:
Google Page Rank veri tabanında mevcut her sayfası Google tarafından atanan sayısal değerdir. Bu değer, Google, her web sitesinde harici linklerin kalitatif ve kantitatif değerlendirmesine dayalı özel algoritmalar kullanılarak hesaplanır.
Giriş Sayfa:
Kez sayfa sayısı sitenizdeki bir ziyaretçinin tıklama güzergahı içinde görülen ilk gösterir. Tipik olarak giriş sayfası yüksek sayıda, değilse listenin sahip olmalıdır.
Çıkış Sayfaları
Kez sayfa sayısı sitenizdeki bir ziyaretçinin tıklama güzergahı içinde görülen ilk gösterir. Kullanıcıların sadece bir kez gördüğüm sitenizde dinamik içerik çok yoksa Genellikle ana sayfa, bu listede yüksek bir numarası olmalıdır.
Arama Anahtar Kelimeler / İfadeler:
Bu kullanıcılar bir web sitesine ulaşmak için arama motorlarını kullandıkları sözcüklerdir. Bir Stat size ziyaretçilerin sitenizi bulmak için kullanıyorsunuz hangi arama kelimeleri bilmenizi sağlar. Anahtar kelimelerin listesini artırmak gibi sitenizi bulmak için önemli anahtar kelimeler arama motorları tarafından yok sayılır ve arama motorlarında sitenizin performansını artırmak için her sayfanın META KEYWORD etiketi eklenir biliyoruz.
Suçlama:
Cezaların bu form editör standartlarına aykırı konumlandırma taktikleri kullanarak bir sonucu olarak bir arama motoru belirli bir sayfa empoze. Böyle ceza sık sık form pozisyon kaybı ve web sitesi yok, bazen tüm sonuçlanır. Tüm projeler fütüristik ceza olmaksızın Google ve diğer arama motorları tarafından kabul NeoMinds arama motoru konumlandırma taktikleri vardır.
PFI (İçerme için ödeme):
Bazı arama motorları ve dizinleri düşünün ve veri tabanında belirli bir sayfaya dahil gözden geçirmek için bir miktar ücret. Bu ödeme, herhangi bir durumda revize edilen web sitesi için belirli bir pozisyonu garanti etmez.
Platform:
Işletim sistemi (Windows XP, Windows 98, MacOS, Linux, vb.)
Flaş Portal:
Flaş arama motorları ile bir pazarlama kampanyası ile konuşabilir. Arama motorları her zaman bir web sayfası metin arıyoruz ve bazı sitelerin indeks hiçbir metin tasarımları arama motorları gösterilecek. Bir arama motoru indeksleme sırasında flaşlı bir sayfayı ziyaret ettiğinizde, site arama motoru bu girişten etrafında, ancak, dizine eklenebilir (örneğin ‘intro atlayın’ diyor bir bağlantı).
Arama Motorları Web Konumlandırma:
Arama motoru optimizasyonu, web konumlandırma arama motorlarında belirli aramaları altında belirli teknikleri arıyorlar neden yüksek pozisyonlar olduğunu.
Geçerlilik:
Bir denizci tarafından aranan konu veya bilgi içeren bir arama sonuçlarının bir listesi de dahil olmak üzere bir sayfa Affinity
Sunucu:
Internet veya diğer ağ üzerindeki kullanıcılara bilgi (istemciler de denir) barındıran bir bilgisayar.
Tavsiye Sitesi:
Bir siteye gelen ziyaretçiler için bir referans olarak hizmet veren bir bağlantı içeren bir web sitesinin URL.
Başlıklar Farklı Sayfa:
Bir web sitesinde her sayfa bu sayfa başlığı, içeriği içerip içermediğini söyleyen çok önemli, kendi konu var. Bir arama motoru unvanını sayfası yargılayabilir.
Top 10 Arayanlar:
Sayfa belirli bir anahtar kelime veya cümle için en iyi 10 arama motoru sonuçlarında listelenen.
İlk Kez Ziyaretçi:
İlk sitenize erişmesini ziyaretçi sayısı. Bir çerez yokluğunda ilk kez bir ziyaretçi tanımlar.
Ziyaretçiler Returners:
Önce iade edilen bir dönemde kendi yerinde kaldı ve geri dönen ziyaretçi sayısı. Bu, bir ziyaretçinin bir tanımlama yoluyla hiçbir Returner olup olmadığını belirler. Ziyaretçiler dönenlerin döneminde sadece bir defa sayılır ama siteye birden fazla giriş var. port dönemi.
Tekil Ziyaretçi:
Benzersiz ziyaretçi sadece belirli bir günde günlük ziyaretçi bulunmaktadır. Bir ziyaretçi, sadece ilk kez gelenlerin veya ziyaretçinin nonreturner olabilir. Bir web sitesi erişirken tekil ziyaretçi döneminde sadece bir defa birkaç kez sayılır. Belirli bir IP adresinden zaman belirli bir süre içinde sitemize erişim ziyaretçi sayısı.
Sayfa Görüntüleme:
Her seferinde bir sayfa kullanıcı tarafından yüklenir. Sitenin sayfa görüntüleme, görüntü, ses, video veya reklam için hiçbir erişim kabul Sadece HTML sayfaları, dinamik sayfalar ve formlar girdileri açısından.
Ortalama Sayfa Ziyaretçi:
Sayfa sayısı her ziyaretçi ortalama görüyor.
3-Way Link Değişimi:
Üç siteleri, internet sitesine link bir site arasındaki mübadele anlaşması bağlamak için nasıl b -> başka bir siteye b bağlantı c -> başka bir siteye bağlantı c.
Algoritma:
Algoritma siteleri kategorize arama motoru tarafından kullanılan bir formüldür
Çapa metin:
Bir metin bir köprü konumundadır.
Backlink:
Backlink diğer web siteleri, web sitenizin veya web sayfası bağlantıları vardır. SEO, sahip daha fazla geri, sitenizin daha yüksek sayfa rütbesi dünyada.
Black Hat SEO:
Bu gizli harf, siyah arka plan, vb bir site olarak sitenize sınıflandırmak için kullanılan etik olmayan bir SEO yöntemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir