SEO nedir ?

Arama motoru optimizasyonu (SEO)

“İyi bir seo yapmak çok önemlidir … ama anahtarı kaliteli içerik sunmak.”

Genel olarak, kullanıcıların sık kullanılanlar veya yer imleri tarayıcıların listelerin çok kullanım sistemleri sağlamak ve bunu bilmiyor olabilirsiniz, çünkü nadiren doğrudan gitmek istediğiniz sayfanın URL’sini yapmazlar.

Bu dinamik, web konumlandırma stratejileri önemlidir Given. Öte yandan bu yana, internet kullanıcılarının% 40’ından daha az bir aramadan sonra bir arama motoru sağlar sonuçlarının ikinci sayfasına ulaşıp, ve sadece% 10, üçüncü için kontrol edin. Bu görünürlük elde etmek ve bunları daha iyi iletişim kurmak için arama motoru gibi düşünmek gerekir bunu başarmak için ihtiyaç açıktır yerdir.

Google, Yahoo, MSN ve faktörlerin analizi yüzlerce tabi matematiksel algoritmalar yoluyla şirket için sonuçları. Her şirketin farklı bir formül kullanır ve fikir deşifre değildir.

Cevap SEO yatıyor. SEO, “arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization) veya” bize ipuçları ve çalışma arama motorlarının modu yorumlama teknikleri bir dizi verir arama motoru optimize edici “(Arama Motoru Doktoru) kısaltmasıdır.

1. Içerik

Kullanıcılar arama motorları ne vs ne görüyorsunuz. Kullanıcılar izlemek ve / veya okuma sitesi ama arama motorları sadece geliştirilen ve bugün bile hala tüm eşit, örneğin, Flash yakın zamanda katıldı Google sonuçlarını bunları okuyamaz ancak optimize edilemez hangi ile programlama kodu okunabilir yapabilirsiniz HTML olarak.

Grafik, ses ve video bir sayfanın parçası olan arama motorları konumlandırma çalışmaları HTML etiketleri ve metin dayandığını bu nedenle deşifre etmek bunu yapamaz.

2. Indexability

Bu kavram navigasyon kolaylaştırmak ve açıkça tüm içeriğini gösteren, her köşesine ulaşım sağlayan düzgün bir arama motoru robotlar tarafından dizine alınması için sayfanın mülkiyeti ifade eder.

“Meta etiketleri
Meta Tag sayfa görüntülenirken başlığında kodu ekranda görünür değildir vardır. Orada Meta-Tag çeşitli türleri vardır ve onlar bizim arama motorları dikkate almasını istediğiniz içeriği ve özellikleri bir açıklama yapmak.

* Meta Robotlar: Bu sayfada arama motorlarında dizine alınır istiyorsanız bu etiketi gereklidir.
* Meta Açıklama: bize sayfa içeriği bakın başlığı, kıyasla daha derin olmasını sağlar, çünkü bu etiketi önemlidir.
* Meta Keywords: Belki de en önemlisi, o okullar aracılığıyla anahtar kelimeler koymak Bu sayfa arama motorlarında bulunabilir istiyorum. Herhangi bir diğer meta tag, sadece bazı çok özel için, çoğu arama motorları tarafından dikkate alınmaz. Bu Meta etiketleri arama motorları bir sitenin konumlandırmak için sihirli bir çözüm değildir dikkat çekicidir, başarılı olmak için tüm teknikleri kullanmak gerekir.

 

– Başlık.
Başka herhangi bir tema veya hile girmeden önce konumlandırma, sayfaların başlıklarını tanımlamak için en önemli kelime sayfa veya bölümü tanımlamak dahil özen, sen atıyorsanız için sayfanın içeriğine kısa bir başvuru yapmak gereken önemli hangi biz başvurun.

– Açıklama.
Belge ve “SERP yıllarda başlığı altında yer alabilir kısa ve özlü içeriği özetleyen bir meta etiketi olarak bireysel kısa bir açıklama veya belgenin soyut (arama motorlarının arama sonuçları sayfalarında.)

– H1, H2, H3, … Hn
Bu etiketi eklediğiniz metni sayfanın içeriği dikkate alınacak, böylece herhangi bir web sitesi sahiplerine gelir. Bunun önemi, onlara eşlik numarası, H6 kadar bu kadar önemli olan ve H1 bağlıdır. Yalnızca tek bir düzeyde sayfasını kullanın ve H4 ötesinde çok kullanım bulundu olmamalıdır.

“Alaka
Alaka söz konusu sayfanın başlığını ve meta etiketleri kullanılan herhangi bir kelime, sayfanın metin içeriği dahil edilmesi gereken önemli bir nokta, bu araçtır. Bazı uygulamalar gibi gizli metin ve kelime listeleri kullanma gibi arama motorları tarafından cezalandırılmış olduğu dikkat çekicidir.

“URL
Siz mümkün olduğunca açıklayıcı ve semantik ayrıca belgenin doğru indeksleme kolaylaştırmak olmaya çalışın. Örnek olarak: www.nombreempresa.com / aktivite-main.html
Sayfanın içeriğini güçlendirmek ve arama motorlarında konumunu iyileştirmek için etiketleri Yukarıdaki URL’yi görüntülemek ve aynı içeriğe sahip olması önemlidir.

»Fotoğraflar
Arama motorları tarafından okunan değildir, ancak bunları yeniden adlandırmak veya indeksleme kolaylaştırmak için onları tanımlayıcı nitelikleri verebilir. Adı “12345.jpg” bir kedi bir resmi çok açıklayıcı değil ama “gato.jpg” olarak değiştirin ve arama motorları söylüyorum eğer ne olduğunu resmi vardır. Ve özürlü insanların görsel farkında olmak size “, gri bir kedi” Bu durumda ALT = yılında, fotoğrafın bir açıklama ile, belgelerin erişilebilirlik ve uygun indeksleme için çok önemli ALT özniteliği ekleyebilir ve bunun da hizmet verecek içerik.

“Giden bağlantılar
Onlar da bir site oluşturur güven önemli bir faktördür. Daima giden bağlantılar ile içerik yoluyla kullanıcıya değer katmaya çalışıyoruz. Kullanıcıların mevcut tüm web sayfalarında gezinmek olamayacağına göre: benzersiz içerik ve genişletmek ve bilgilerin tamamlayıcı bir dizi kaynak ile başvuru sayfasına dönüştürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir