Resimler için 3 kolay SEO İpucu – 3 Easy SEO Tips for Images

Görüntüler web sitenize ya da blog yazısı düzenini önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bir resim dikkatini çekiyor ve metnin içine çekiyor. Sadece bir grafik eklemek alaka ve kopyalamak için estetik değeri yok, ama, daha iyi arama motoru sonuçları üzerinden ek trafik.

Web kopya optimize gibi, aşağıdaki ipuçlarını kullanarak resimlerinizi optimize:

1. URL’ler için Adı görüntü dosyaları gibi ilgili anahtar kelime ile: Anahtar kelimelerinizi unutmak değil. Görüntü başlık anahtar kelimeler ekleyin. Dosya adı ve başlık sadece görüntü tarif edemem, ama aynı zamanda sizin için sıralamaya olmak istiyorum yansıtmalıdır. Arama motorları bu anahtar kelime alaka düzeyini belirlemek için zengin dosya adları ve başlıkları tarıyor. (Ayrıca, web sitenizde bir dizin klasör görüntüleri tutmak ve ortak dosya türlerini kullanmaya çalışın; JPEG ve GIF gibi resim veya grafik olarak fotoğrafları kaydetmek.)

Örnek: papatya-çiçek-arrangement.jpg.

2. Alt metni ciddiye: Alt metin (alternatif metin) HTML kodu alt özniteliği alana yerleştirilmiş görüntü bir açıklama. Görünmüyorsa açıklama görüntü değiştirir. Alt metin, resim arama sonuçları artar. , Kısa bir cümle veya ifade olarak bile açıklamaları, benzersiz olması ve anahtar kelimeler eklemek gerekir.

Örnek: Düşük kalorili çilek ve muz smoothie tarifi

3. Çapa metin Link: Uygun çapa metin kullanarak sıralaması üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bağlanan çapa metin, görüntü ve kopyalama açıklayan açıklayıcı kelimeler kullandığından emin olun. Arama motorları doğru çapa metin ile bağlantılı bir görüntü daha iyi bir sıralama verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir