PHP ile HTML formları işleme

Kullanılabilir herhangi bir programın amaçlarından biri de kullanıcı girişi kabul etmek ve işlemek için. PHP programcısı bu görevi gerçekleştirmek için bir takım yollar sağlar bu yollardan birini html formları aracılığıyla. Forms kullanıcı verisi, bir büyük hacim elde arasında mantıksal bir tek-aşamalı bir yöntem sağlamaktır. Bu veriler daha sonra PHP komut dosyası için “get” veya “post” yöntemler yoluyla teslim edilir. Bu makalede, bir dizi örnek kullanarak PHP ile form giriş “get” yöntemi üzerinde durulacaktır.

Örnek 1 – HTML Formu (example.html)

<html>

<head> HTML Form Örneği </ title> </ head>

<body>

<form action=”form.php” method=”GET”>

İsim: <input name=”input1″ type=”text” />

Soyadı: <input name=”input2″ type=”text” />

<input type=”submit” value=”Submit” />

</ Form>

</ Body>

</ Html>

Bu iki giriş input1 ve input2 adlı temel kabul eden bir html formudur. Bu form gönderildiğinde, aşağıdaki gibi bir url üretecektir. “? Form.php. Input1 = … & input2 = …” … “giriş değerleri temsil PHP betiği kendi adını girişleri tanır öznitelikler şöyle (input1 ve input2) Bu giriş alabilen bir örnek PHP betiği:

Örnek 2 – PHP Script (form.php)

<html>

<head> PHP Form Örneği </ title> </ head>

<body>

<? Php

echo $ _GET [‘input1’];

echo ” n”;

echo $ _GET [‘input2’];

?>

</ Body>

</ Html>

Bu basit bir PHP komut dosyası html sayfası için iki giriş değerleri yazdırır. Girişler dizinin $ _GET [] kendi adını öznitelikleri göre endekslenmiştir. Bu dizi sonrasında bulunan istek http üzerinden giriş temsil eder? “” karakter talebi url. $ _GET [] Değişkeni girdi değerleri aldıktan sonra, değerleri herhangi bir diğer değişken gibi PHP script edilebilir. Aşağıdaki sadece yapmanın bir örnektir işleme giriş değerleri:

<html>

<head> PHP Form Örnek 2 </ title> </ head>

<body>

<? Php

$ Fullname = “$ _GET [‘input1’] $ _GET [‘input2’]”;

echo “Adınız ve soyadınız: $ fullname”;

?>

</ Body>

</ Html>

Bu örnekte, iki giriş değerleri tek bir dize, daha sonra html sayfasına yankılandı birleştirilmiş. Bu, radyo düğmeleri ve onay kutularını da dahil olmak üzere herhangi bir giriş olarak, ancak, PHP form işleme sınırı değildir işlenebilir.

Sonuç

HTML formları, verimli ve kullanıcı dostu bir veri toplama yöntemi ile web geliştirici sağlar. Toplanan veriler daha sonra kolayca dinamik sayfa oluşturma, PHP kodu işlenmiş olabilir. PHP form işleme ustalığı herhangi bir web geliştirici için bir zorunluluktur, ve bugünün dinamik Internet başarı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir