Küçük İşletme Sahipleri için 6 AdWords İpucu

Bu yazıda, reklam kampanyaları tasarlamak için nasıl açısından da en uygun şekilde nasıl gibi hem bir e-ticaret iş için büyük bir Google AdWords strateji oluşturan en önemli faktörlerden bazıları bakmak için gidiyoruz Maksimum dönüşümleri için sitenin kendisi.

1. Yönetilen Gets Ölçülen anlatan

Klişe bilgelik için üzgünüm. Ama temel bir ölçü varsa her reklamveren üst-zihin, bu dönüş yatırım tutmak gerektiğini.

Google AdWords olarak, YG’nizi ölçebilirsiniz iyi yolu maliyetleri ile birlikte dönüşümleri izlemek olduğunu. Tek başına tıklama oranı tüm PPC ölçümleri kralı olduğunu düşünmeyin: Eğer tüm bu trafik ile satış yaparak değilseniz, para kaybediyoruz.

Google AdWords hesabı işlemleri-tüm e-ticaret için-tercihen dönüşümleri izlemek ayarlayın.
Gerekirse, bağlantılı Google Analytics hesabınızda maliyet atıf etkinleştirin.
Sürüş reklamlarınızı ve anahtar kelimeler kar, ve hızlı atları kamçı ne kadar izleyin.

2. İşlemsel Anahtar Kelimeler

Bir e-ticaret iş için en kazançlı anahtar işlemlere dayalı olanlardır. Bir umudu, bir ürün araştırma sitenize gelirse, bunu seviyorum ve ne yaptığını anlamak, o umudu satın almak niyetiyle ziyaret farklı bir umudu olarak neredeyse kadar değmez göründüğünü görmek. Teklif stratejiniz bu gerçeği yansıtmalıdır.

Kimler satın olasılığı daha yüksektir: “en iyi bisiklet” veya “San Francisco’da bisiklet mağazası” arar birisi arar birisi?

Farklı anahtar kelime kümeleri için farklı reklam grupları oluşturun ve buna göre tekliflerini ve reklam dili ayarlayın.

3. Satış İlanları

İyi tasarlanmış reklamları, AdWords kampanyaları için harikalar yaratabilir. Doğru sözcük veya resim seçim reklamlarınızın ‘kalite puanları arttırılarak, genellikle TBM, daha iyi bir yerleşim veya her ikisini de azaltacak TO-, artan satışların yanı sıra daha yüksek yol açabilir. Eğer tüm kampanya çok daha iyi bir denemeye karar verdi birkaç basit değişiklik dayalı gerçekleştirmek için başlangıç ​​gördüğünüz Zamanla, bu bir kartopu etkisine yol açabilir.

Ve “denemek” akılda tutulması gereken önemli bir fikirdir. Bu kelimeleri ya da tasarım iyi, böylece sürü ince sonra aynı reklamları birçok versiyonu test etmek ve gerçekleştirmek gerektiğini bilmek olmaz. Ben yine kötü muamele atları söz edecek değilim, ama ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Farklı nişler ve anahtar kelimeler reklam kopya ve görüntülerin farklı türleri için diyoruz, ama genellikle faydaları ve benzersiz satış teklifi odaklanarak, etkin dil kullanma öder (eğer varsa). Google ve Facebook bize bu iki örnek vermek:

Nasıl, metin her biri sadece tek bir satırda, Google ve Facebook kendi reklam tüm benzersiz satış önermeler ortaya koymak platformlar ile yararları burada ima edin. Google, müşteriler aramak ve bulmak. Facebook, istediğiniz hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Bu örnekler, özellikle heyecan verici değildir, ancak çalıştıkları bahse girebilirsiniz.

Metin reklamları kullanırken, kol kadar başka büyük ace dinamik anahtar kelime ekleme olduğunu. Aşırı derecede kullanmamaya özen ona dikkatli olun, ama sen teklif veren konum anahtar kelimelerin zımni vadettiğini eğer, sizin TO artırmak için güçlü bir araç olabilir.

4. Reklam Uzantıları

Çoğu e-ticaret siteleri için, denemek için reklam uzantısı en önemli türü Google Merchant Center hesabına dayalı ürün görüntüleri uzantıları, başlıklar ve ilgili ürünlerin fiyatları olduğunu. Ama özellikle iş bağlı olarak, hem de satıcı değerlendirme, reklam site bağlantıları ve arama uzantıları çalışırken değer. (Reklam uzantıları yeniyseniz, hızlı bir bakış için onlar hakkında Google’ın Adwords yardım merkezi sayfasına göz atın.)

5.. Özelleştirilmiş Açılış Sayfaları

Her reklam grubu için, özellikle bir) için anahtar kelime bu grup ve reklamlarınız b) metin dışarı aldı bir açılış sayfası olması iyi bir fikirdir.

Bir e-ticaret web sitesi Bir AdWords kampanyası için çalışan ve ana tüm reklamlarınızı işaret ediyoruz Diğer bir deyişle, bunu yanlış yapıyoruz.

Her reklam grubu için yeni bir açılış sayfası tasarlamak zorunda değilsiniz ama seçtiğiniz her URL, söz konusu reklam ve anahtar kelime kombinasyonu için sitenizdeki en alakalı sayfaya olduğundan emin olmak gerekiyor.

Reklamı ile ilgili anahtar kelime hedefli “Eğer koşu ayakkabıları,” ana sayfanıza umudu göndermek değil, hatta genel bir “ayakkabı” kategori sayfası. Onları en çok satan koşu ayakkabıları ve cross-trainer göster. O da, görünen URL şey basit ve güncel hale getirmeye yarar: Gerçek URL reklam noktaları çok daha uzun ve çirkin bile olsa “yoursite.com / çalışan” “, yoursite.com daha iyidir”.
6. Sürtünme azaltın

Sadece tek bir ürün satıyorsanız ya da, satışları artırmak için en güzelliğinde yollarından biri binlerce taşımak ister sürtünmeyi azaltmaktır. Bu da, ücretsiz izne pazarlama araçları için de geçerli.

Bu çok kolaydır: zorlaşıyor (veya genel olarak dönüştürmek) satın almak için umutları için, bunlardan daha az yaparız. Ama kaç e-ticaret siteleri orada ön müşterilerine bilgi bir ton gerektiren tarafından satış huni kadar zarar inanılmaz.

Bu bilgi gereksinimlerini ve formlar geldiğinde bu kurallara uymayı unutmayın:

Mümkün olduğunca az bilgi isteyin.
Kullanıcı adı ve parola oluşturma olmadan sipariş etmek mümkün olun.
Eğer çok fazla bilgi istemek için gerekiyorsa, bir seferde yerine her adımda bunu. Daha kısa bir ya da iki adım kaydı ölçüde kaydı oranlarını artırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir