Görünmez Web’de bulma !

Çoğumuz internette sörf yapmak çok iyidir, ama gerçeği pek çoğumuz bilmiyoruz biz sadece kaymağını web yüzey,! Evet, web iki tabaka vardır. Yüzey web ve görünmez bir web. Çoğu, Google, Yahoo, MSN vb.. Gibi arama motorları üzerinden bilgi erişimi yüzey web, oldukça tanıdık Ama derin bir web veya görünmez web formları yüzey web altında yatan büyük bir keşfedilmemiş toprakları vardır. The Invisible web arama motorları tarafından endeksli olamaz web siteleri ya da web sayfalarına başvurur.

Görünmez Web nedir?
Bazı veritabanları veya web sayfaları, Google, Yahoo, Bing, vb, gibi arama motorlarının erişmesi veya tarayıcılar göndermek olamayacağını vardır. Bu görünmez kaynakları veya depoları görünmez web ya da derin web olarak adlandırılır. Görünmez bir ağ var ve görünmez web görünen bir web veya yüzey web göre 500 kat daha büyük olduğu tahmin ediliyor doğrudur. Serbest dalgalı web dizini veri ve hükümet tarafından yayımlanan veriler, büyük çoğunluğu derin bir web yapılır. Örneğin, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bilimsel misyonları toplanan ve Kongre Kütüphanesi, tarihsel veriler, çoğunlukla tarihçiler tarafından araştırma amaçlı kullanılır terabayt binlerce daha derin web büyük bir veri, vardır. Derin web çoğunlukla ham veri oluşur. Özel akademik veri görünmez web önemli bileşenlerinin biridir.

Neden onlar Görünmez?
Veritabanına dayalı web siteleri içinde dinamik sayfalar içerdiğinden derin web bize görünmez. Bu derin URL’ler tanımlanabilir ve bunlar genellikle uzun ve soru işaretleri, yüzde işaretleri, eşittir işaretleri, vb hiper linkler yoksa bazı online kataloglar vardır gibi semboller geniş bir yelpazede içerir, bu yüzden arama motorları için görünmez . Bazı web sitesi sayfalarında geniş erişilebilirlik önlemek için parola korumalı. HTML web sayfalarında gördüğümüz içerik kodlanmıştır. Bazı web siteleri bu html kodlarını kullanmak yoktur ve onlar derin bir web parçası haline gelir. Birkaç web sayfaları arama motoru tarayıcıları tarafından okunamaz ve bu sayfaları görünmez yapar Flash veya JavaScript kullanarak komut dosyası içeriği var, çünkü web sitesi erişilememesi için başka bir nedeni olabilir. Köprüler olmadan özel web siteleri derin web de açıktır. Bazı web siteleri anlamına gelen coğrafi etiket ‘, sadece belirli bir bölge veya ülke içinde erişilebilir. Orada, güvenli bir duvarın arkasında içerik gizlemek bazı web siteleri, ve sonra kendi sitesinde kayıt içeriğe erişmek için izin verir.

Görünmez Web Access nasıl?
Derin web keşfedilmeyi olabilir Tor adlı yazılımı var. Sadece Tor bir tarayıcı paket indirmek ve gizli web tarayıcısı üzerinden erişmeye başlayın gerekir. Soğan URL uzantısı olan gizli bir wiki de bu tarayıcıyı kullanarak erişilebilir. Ama bilmeniz gereken, bu tarayıcısı üzerinden erişmeye çalıştığınız bazı siteler, size ve bilgisayarınıza güvenlik sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden bu yazılım aracılığıyla sık derin web keşfetmek için size tavsiye. Gizli web erişimi için diğer bazı yolları aşağıda tartışılmıştır.

Bir şirket hakkında bilgi bilmek için, D & B olarak bilinen halk, web sitesi manta kayıt ve Dun ve Bradstreet tarafından sağlanan şirket verilerine erişim Kayıt olmadan da şirketin veritabanı erişimi ama kayıt daha ayrıntılı bilgilere erişmek için ek bir avantaj sağlar.
ThomasNet arama, özellikle Kuzey Amerika’da üretim şirketlerinin bilgi içeren bir online kayıt. Thomas kayıt fiziksel bir dizin ve online listesi hale gelmiştir.
Google Patent Search son patent başvuruları ve onaylı patent detayları ile ilgili bilgi sağlar etkin bir patent arama motorudur.
Bizjournals arama Amerikan iş dergilerin arşivlerinde içerir ve bir girişimci iseniz, sizin için kesinlikle yararlı olacaktır.
Arşivler internet var ve artık mevcut şirket sitelerinin geçmişi verileri verir. Org URL uzantısı ‘ile bir web sitesidir.
Sanal Kütüphane web yaratıcısı Tim Berners-Lee tarafından başlatılmıştır. Bu, çeşitli konular ile ilgili bilgi sağlar eski bir katalog.
Makaleler web sitesi çok büyük bir endüstri makaleler ve genel makaleler koleksiyonu içerir.
Google Blog Search ve Infomine (University of California, Riverside tarafından kurulan) değerli makaleler, haberler, yem, vs. Sağlar
SurfWax gerekenler ile ilgili ayrıntılı bilgi kazmak için yardımcı olacak bir arama motorudur.
TechDeepWeb web sitesi derin web gizli kaynakları elde etmek için araçlar sunar.
Akademik İndeksi, akademisyenler ve kütüphaneciler tarafından onaylanmış veritabanı çeker bir meta arama motorudur.
Intute web sitesi çeşitli akademik konularda çeşitli bilgiler sağlayan İngiltere tabanlı veritabanı.
Scirus, bilim makale, dergi, patent, vb içeren bir bilimsel araştırma motoru
Bazı özel veritabanları WorldWideScience, Kongre Kütüphanesi, ERIC – Dijital kütüphane, eğitim, araştırma ve bilgi, eğitim ve araştırma kaynakları, bu veritabanlarında itibaren Yetkili ABD hükümeti bilim bilgileri vb İngiliz veritabanı, gerekli bilgileri elde edilebilir.
Internet üzerinden VPN (Sanal Özel Ağ), web tarama, güvenli ve güvenilir bir özel veri ve diğer kaynaklar sağlar. Bu, Internet erişilemez gizli bilgileri ortaya çıkarmak için yardımcı olabilir.

BrightPlanet (İnternet Şirketi) derin web büyüyen bilgi oranı yüzey web göre% 10 daha hızlı olduğunu tahmin ediyor. İnternet şirketi göre, “derin web düzenlenen bilgiler yüzey web arama motorları tarafından kolayca alınan bilgilere göre iki bin kat daha kaliteli”. Ancak güvenlik nedenleri için, çoğu zaman görünmez, internete erişmek için değil, birçok bilim adamı tarafından tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir