Google Webmaster nedir?

Google Web Yöneticisi Araçları sahipleri, Google ile ilgili bazı yönlerini doğrulamak için bir web sitesi veya blog olduğunu yarar bir dizi.

Her şeyden önce, kod koyarak veya sunucuya dosya yükleme, doğrulamanız gerekir blogumuzu kullanabilirsiniz. Daha sonra etki denetim masasına erişebilirsiniz doğrulandı.

Orada 4 farklı tip yardımcı programlar bulabilirsiniz: Bilgi sitesi, Web sitenizi, Teşhis ve Labs, teşrih Kullanıcı edelim:

Site Bilgileri

Öncelikle, Site Haritaları, bazı dosyaları işleyebilir. Xml Google tarama gibi, sayfaları ve diğer verileri anlatmak.
Google XML Site Haritaları yüklemeniz gerekir bir eklenti olarak WordPress kullanıyorsanız, site haritası oluşturulur ve bu kontrol panelinde yer var. Genellikle adresi www.nuestrodominio.com / sitemap.xml, bu yüzden yer alacak ve Google gözden geçirecektir.

Paletli olarak Access, doğru, hangi sayfaların dizine gerektiğini gösteren bir metin dosyası robots.txt dosyasını okursanız Google, web sitemiz aracılığıyla robot görünce göreceksiniz geçti. Ayrıca bu bölümde, belirli bir URL silebilirsiniz.
Site Bağlantıları Google web sitemizde bağlantılar sitesinde (Site Bağlantıları) üretti eğer, Google blogumuzu adını hiç gördük Tabii kontrol edecek, kontrol edebilirsiniz bir bölüm.

Yoktur sitelerinden bağlantılar elde etmek için sihirli bir formül, ama Google robot için erişilebilir blogumuzu belirli parçaları (bağlantılar Siteyle dahil olmak üzere) ve iyi bir tasarım her zaman olduğu gibi birçok bağlantılar var yardımcı olacak gibi görünüyor.

Herhangi bir zamanda bizim blog sitesi değiştirirseniz minnettar bu tür araçlara sahip olmasına rağmen, 301 yönlendirmeleri ve büyük dokunmatik alarak, Google Adres Değişikliği gösterebilir.

Son olarak, Settings (Ayarlar), coğrafi hedefleme (ziyaretçi çoğunlukla nereden geliyor?), Tercih edilen etki alanı (WWW E-Posta ile veya olmadan?) Veya izleme sıklığı gibi küçük parametrelerini işleyebilir.

Onun web sitesi

Önceki bölümde özellikle bu bölümünde, pek çok şey ayarlarsanız Google üzerinden blogumuzu gelen. Parçalar:

Popüler arama sorguları arama sonuçları sitemizde ve tıklamalar yaptıklarını sonuçları göründükleri gösterecektir. Belirli anahtar kelimeler için daha fazla veya daha az ölçüde sitemizde optimize etmek için hizmet edebilir.

Kim sitemize bağlantı bulunuyor? Biz varsayılan çapa metin (Çapa metin) bize daha ne bağlantı metni görmek için ise sitemizin sayfaları, bağlantılı kontrol edecek siteniz için ne görüyorsunuz.

Anahtar Kelimeler deyişle sitemizde daha fazla görünür, temel bir temsil eder? Belirli anahtar kelimeler için tüm içeriğine Kılavuzu SEO strateji ve açıkça yoğunluğu optimize etmek için çok bağlıdır blogun içeriğini görünür.

İç bağlantılar blogumuzu diğer sayfalara bağlantılı sayfaları görmek, bağlantılar blogumuzu gitmeyin. Içerik arasında iyi bir strateji bağlantıları blogumuzu daha uzun kalmak için kullanıcıya yardımcı olacak teşvik edin.

Son olarak, Abone istatistikleri ile kullanıcıların iGoogle, Google Reader veya Orkut gibi Google ürünlerini kullanarak beslemelerine abone sayısını görebilirsiniz. Ancak bu figureAlways Feedburner verebileceği gibi bir rakam daha çok farkında olması tavsiye güvenmeyin.

Diagnostics

Bir sorun Google indeksleme sitemizde buldunuz? Burada kontrol edebilirsiniz:

Tarama hataları Google karşılaşılan hatalar, bizim robots.txt ile içeriği kısıtlı eksik sayfa (hata 404), bağlantılı şeyler taşıyor gibi gösterecektir … biz istemeden işlediği şeyler için olası ceza önlemek için bu alanda gözden asla acıyor.
Tarama istatistikleri Google blog hareket olduğunu parametreleri verir: bazı durumlarda yüksek olabilir ve aşağıda da görebilirsiniz bir şey olduğu takdirde biz, sitemizin hızını görmek için “indirme süresi” ilgilenen Başka bir araç.
Içeriği çoğaltmak için yanlış mı? Diyelim HTML İpuçları, genellikle “açıklama” istemeden yinelenen meta etiketleri sayfaları gibi statik içerik ile gerçekleşebilir, Google, kısa sürede ele alınması gereken numarayı buraya gösterecektir.

Labs

Hemen hemen herhangi bir Google aracı Webmaster araçları olarak da bu durumda üç deneysel özellikleri vardır:

Bizim blog CSS devre dışı bırakırsanız, sitemizde benzer bir şekilde nasıl Googlebot, Google’ın bize gösterecektir İlk göz atın. , Belki bazı ilginç içerik Google (flaş içerik, örneğin) izleyemezsiniz eğer görmek için bu şeyler kontrol etmelisiniz.

Sitemizde bir virüs var mı? Google Malware Ayrıntılar gösterecektir. Bir mesaj ile ziyaretçilerine göstermek muhtemelen algılar, bu yüzden büyük ölçüde sitemizde yanlış bir şey bulamıyorum ilgilenen olursa.
Ne kadar hızlı blogumuzu yük? Her zaman daha hızlı bir web Google bahisler ve hareketlerinin çok uzun bir süre bu alanda Sitesi Performans bize bildirin. Arama motoru sıralamasında önemli bir faktör var mı? Kimse bilmiyor, ama gereksiz şeyleri kaldırmak ve blogumuzu yükleme süresini artırmak için zarar vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir