Google Page Rank (PR)

PageRankTM (PR)

Bir internet sitesini ne kadar önemli olduğunu gösteren bir sayısal değerdir. Google, başka bir web sitesine bir bağlantı (link) verdiği zaman, aslında, ikincisi için bir oy olduğunu fikri hale gelir.

Daha fazla oy bir sayfa Google tarafından daha önemli olacaktır vardır. Ayrıca, oy atan sayfanın önemini de bu oy ağırlığı belirler. Bu şekilde Google bir sayfanın önemini aldığı oy, oy atan her bir sayfanın önemini dikkate alarak hesaplar.

PageRankTM kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından geliştirilen Google bir sayfanın önemini karar yoludur. Konumu arama sonuçları içinde bir sayfa olacaktır belirleyen faktörlerden biri olduğu için değerli bir veri. Google rütbesi sayfaları için kullandığı tek faktör değildir, ama en önemlilerinden biridir.

Tüm bağlantılar Google tarafından dikkate alınmasını göz önünde bulundurun. Örneğin, Google filtreleri ve atar bağlantılar (‘link çiftlikleri “olarak adlandırılan) koymak için özel olarak ayrılmış sayfaların bağlantıları.

Ayrıca, Google bir sayfayı işaret bağlantıları kontrol edemediğimiz itiraf ediyor, ancak yerine başka sayfalara bağlantılar sayfasını kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle, bir sayfaya bağlantı zarar vermez, ancak, sizin PageRankTM için zararlı olabilir, cezalandırılmış sitelerinde yer bir sayfa bağlantıları.

Bir site eğer Pr0 varsa, genellikle cezalandırılmış bir site ve onu bir bağlantı koymak için akıllı olmayabilir.

Bir sayfa bilmek bir yolu PageRankTM Google arama çubuğu (MS IExplorer için kullanılabilir) indirmek. Bar yeşil PageRankTM değeri 0 ile 10 arasında bir ölçekte gösterilen görünür. Pr10 web siteleri, Yahoo, Microsoft, Adobe, Macromedia, ve Google. Pr10 siteleri tam bir listesi var.

Algoritma
Larry Page, 8 Ocak 1998 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri ‘PageRankTM’ algoritma patentini aldı. Orijinal başlığı “bağlantılı bir veritabanı ‘düğüm sıralama yöntemi ve patent numarası 6.285.999 atandı.

PageRank, bir kişi rastgele linklere tıklayarak herhangi bir belirli bir sayfa gelecek ihtimalini temsil etmek için kullanılan bir olasılık dağılımı. PageRank her boyutta belge koleksiyonları için hesaplanabilir. Dağılımı eşit hesaplama sürecinin başında koleksiyonu tüm belgeler arasında bölünmüş olduğunu çok araştırma bildirisinde kabul edilir. PageRank hesaplamalar yaklaşık PageRank değeri ayarlamak için toplama yoluyla, “iterasyon” denilen birkaç geçer, daha yakından teorik gerçek değerini yansıtacak gerektirir.

Bir olasılık 0 ile 1 arasında bir sayısal değer olarak ifade edilir. A 0.5 olasılık yaygın bir şey oluyor “% 50 şans” olarak ifade edilir. Dolayısıyla, orada 0,5 anlamına gelir PageRank rastgele bir linke tıklayarak bir kişi 0,5 PageRank belge olacağını% 50 şans.

SERP Sıralaması

Arama motoru sonuçları sayfasında (SERP) bir anahtar kelime sorguya yanıt olarak bir arama motoru tarafından döndürülen gerçek sonucudur. SERP ilişkili metin parçacıkları ile web sayfaları için bağlantılar listesi oluşur. Bir web sayfasının SERP rütbesi yüksek yerleştirme yüksek SERP rütbe anlamına gelen SERP, ilgili bağlantı yerleşimi için başvurur. Bir web sayfasının SERP rütbesi değil, sadece onun PageRank bir fonksiyonudur, ancak faktörler (200’ün üzerinde), nispeten büyük ve sürekli olarak ayarlanır, yaygın internet pazarlamacıları tarafından “Aşk” olarak anılacaktır. Arama motoru optimizasyonu (SEO bağlıdır. ) bir web sitesini veya web sayfalarının bir dizi mümkün olan en yüksek SERP rütbesi ulaşılması hedeflenmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir