Google Page Rank Nedir

PageRankTM (PR)

Bir internet sitesini ne kadar önemli olduğunu gösteren sayısal bir değerdir. Google, bir web sitesinin verdiği zaman başka bir bağlantı (link), aslında ikinci bir oylama olduğu fikrini olur.

Daha fazla oy bir sayfa Google tarafından daha önemli kabul edilecektir vardır. Dahası, oyunu serbestçe sayfa önemini da bu oylama ağırlığı belirlenir. Bu şekilde, Google dikkate oy atan her bir sayfanın önemini alarak, aldığı oy bir sayfa sayesinde önemini hesaplar.

PageRankTM (kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından geliştirilen) Google bir sayfanın önemini karar yoludur. Bu pozisyon arama sonuçları içinde bir sayfa olacak belirleyen faktörlerden biridir çünkü değerli bir veridir. Bu Google sayfaları sıra için kullandığı tek faktör değildir, ancak en önemli biridir.

Tüm bağlantılar Google tarafından dikkate alınır unutmayın. Örneğin, Google filtreleri dışarı atar ve bağlantıları (“link çiftlikleri ‘denir) koymak münhasıran bağlı sayfaların bağlantıları.

Ayrıca, Google bir sayfayı bu işaret bağlantıları kontrol edemez itiraf ediyor, ancak yerine başka sayfalara bağlantılar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu nedenle, bir sayfaya bağlantı bu zarar veremez, ancak cezalandırılmış siteler PageRankTM için zararlı olabilir yerleştirmek için bir sayfa bağlar.

Bir site Pr0 varsa, genellikle cezalandırılmış bir site olduğunu ve onun için bir link koymak akıllıca olmayabilir.

Bir sayfa bilmek bir yolu PageRankTM bunu Google arama çubuğu (MS IExplorer için kullanılabilir) indirilmektedir. Çubuğu 0-10 bir ölçekte yeşil PageRankTM değeri gösterilen bir görünür. Pr10 web siteleri Yahoo, Microsoft, Adobe, Macromedia ve Google vardır. Sen Pr10 siteler tam bir listesi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir