Google Adsense nedir?

Google Adsense

Google AdWords kendi sitenize entegre denilen webmaster ekler metin tabanlı bir web sitesi, resim veya video reklamlar, bir Google hizmeti AdSenseis ve ziyaretçi reklamı tıklayın her ‘tık’ için para almak. Bu Adsense ve google üzerinden başkalarına web sitelerine ekler koymak istiyorsanız, Google Adwords çağrılır.

Adsense ile nasıl çalışacak?

Kullanımı çok basittir. Webmaster Google sunucusu çağıran bir JavaScript kodu ekler. Bu sunucu sizin orada içeriğine bağlı olarak, kodu eklemek ve nerede sayfa analizleri, reklamların sayfa teması ile ilgili şirketler için bir dizi görüntüleyen bir kod üretir.

Bu şekilde, okuyucuların konuya daha fazla ilgi olduğundan ‘Tıklama oranı’ (linki tıklayan ziyaretçilerin yüzde olarak), daha yüksek olsun. Böylece, faydaları webmaster için daha fazladır.

Ayrıca, reklamların biçimleri, renk ve boyut hem de son derece özelleştirilebilir. Hatta rakiplerinizin web siteleri ise bu reklamlarda görünen reklamları önleyebilirsiniz.

Hizmet Adsense katılmak için gereken şey: Sadece bir web sitesinin yöneticisi ve Google ekibine bir istekte bulunmanız gerekiyor. Evet, Google, web sitelerinin kalitesi ile bazı çok açık kurallar, örneğin, pop-up ya da dialer sayfaları AdSense eklemek için olduğunu.

Siteniz kabul edildikten sonra, birkaç dakika içinde reklam ekleyerek başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, reklamları, Google reklam sunucusu sitenizi taramasını beri birkaç saat için görünür olmadıklarını olabilir.

Ne kadar para kazanmak olacak?

Google her ‘tık’ için herhangi bir miktar para sağlamak değil, her reklamveren ile değişir ve bu tutarın karar veren Google. Ancak, her an size ne kadar para kazanan görebilirsiniz.

Google, her ay 100 $ ‘dan fazla kazanmak sonunda evinize bir onay gönderir. Her neyse, her yıl sonu olurdu ne miktar para için bir onay gönderir.

Eğer başka bir dilde sayfalarda AdSense ekleyebilirsiniz:

Tabii ki. Google, İspanyolca, Arapça veya başka bir dilde AdSense programının başladığını duyurdu Bu yazı bir göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir