Facebook nedir?

Facebook arkadaşlarınız, aileniz ve iş ortakları bağlamak için tasarlanan bir sosyal ağ sitesidir. Bu MySpace olmak kadar runner ile, ağ sitelerinin en büyüğüdür. Bir kolej ağ sitesi olarak başladı ve herkes ve herkes kapsayacak şekilde genişletti.

Facebook, Harvard öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulan ve ilk thefacebook denirdi. Hızla kampüs başarılı oldu ve diğer Ivy Ligi okullarının içine Harvard öteye geçti. Popülaritesi artan bir olgu ile, Zuckerberg diğer iki öğrenci, Duston Moskovitz ve Chris Hughes, yardımcı olmak için yazıldı. Ay içinde, thefacebook ülke çapında bir üniversite ağ sitesi haline geldi.

Zuckerberg ve Moskovitz sitesi ulusal aldıktan sonra kısa bir süre thefacebook tam zamanlı çalışmasını Harvard bıraktı. 2005 yılı Ağustos ayında, thefacebook Facebook değiştirilmiş ve etki alanı bir rapor $ 200,000 ABD Doları (USD) için satın alındı. O zaman, sadece okullar, üniversiteler, örgütler ve İngilizce konuşan ülkelerde faaliyet gösteren şirketler için kullanılabilir, fakat bu yana herkes kapsayacak şekilde genişletti.

Facebook kullanıcıları kendi arkadaşları ve ağları kendileri hakkında bilgileri gösteren bir profil sayfası oluşturun. Bir ağ içinde bir profil eklemek seçim ağ profili olduğunu withing herkesin anlamına gelir. Bilgi, Durum, Arkadaşlar, Diğer Ağlardaki Arkadaşlar, Fotoğraflar, Notlar, Grupları ve Duvar: profili genellikle aşağıdaki içerir.

 

Kullanıcılar, bir isim veya arama için yere yazarak e-posta adresi, okul, üniversite, ya da sadece tarafından arkadaşları ve tanıdıkları için arama yapabilir. Insanların arkadaş olmak zaman, iletişim bilgileri de dahil olmak üzere, birbirlerinin profillerini tüm görebilirsiniz. E-posta bildirimleri yeni arkadaşlar kendi listesine eklemek için seçmiş ya da birinin sistem içinde onlara bir mesaj gönderdi zaman zaman kullanıcıların bildirin.

Facebook popüler bir özellik, bir telefon, kamera, ya da sabit disk yüklenen fotoğrafları paylaşmak için yeteneğidir. Diğer özel bilgiler olduğu gibi, kullanıcılar sadece arkadaş kendi resimleri veya herkesin görmesine izin vermek için seçeneğiniz vardır. Facebook fotoğraf paylaşım yetenekleri önemli bir avantaj kullanılabilir depolama sınırsız miktarda vardır.

Gruplar kullanıcılar tarafından oluşturulabilir. Bu ilkokul bağlantılarına hobileriniz ve ilgi alanlarınız için her şeyi içerebilir. Gruplar sadece davet edilenler katılmak ve tartışmalar görebilirsiniz, yani kamusal ve herkes için kullanılabilir ya da özel olabilir. Benzer şekilde, Etkinlikler özelliği arkadaş gerçek dünyada partiler, konserler ve diğer get araya düzenlemenize olanak sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda bu insanlar, örgütler, televizyon programları, filmler ve müzisyenler gibi her şeyi hayranları olabilir.

Bir profil eklemek için kullanılabilir sayısız uygulamalar vardır. Bunlar En İyi Arkadaşlar bir listeden film başkaları ile uyumluluk ve kullanıcıların seyahat yerlerin haritaları arasında değişir. Bu uygulamalar Geliştiriciler olarak bilinir Facebook istihdam dışındaki bireyler tarafından oluşturulur.

Facebook, kullanıcıların arkadaşları ile haberler, video ve diğer dosyaları paylaşabilirsiniz. En çok haber ve video web sitelerinden otomatik olarak yem hikaye veya video paylaşmak için tıklanabilir düğmeleri var. Kişinin paylaşım onların arkadaşları göreceği paylaşılan öğe hakkında yorum yapabilirsiniz.

Kişisel notlar, aynı zamanda yazılı ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bir öğeyi paylaşırken, kullanıcıların görmesi için kendi Wall öğesini ekleyebilirsiniz, ya da en öğe görme ilgi olduğunu düşündüğünüz kişi bazında etiketleyebilirsiniz. Bir kullanıcı tagged zaman, onlar bir e-posta bildirimi alırsınız.

Facebook sitesi düzene ve daha kolay arkadaş ne yaptığını göremeyecek yapmak amacıyla, 2008 yılı sonlarında bir yeniden tasarımı vardı. O günden bu yana olağanüstü büyüme gördü ve sosyal ağ üstünlüğü korumak için hazırlanıyor. 2009 yılının başında, Facebook kullanıcılarının dünya çapında yaklaşık MySpace, eski rakibi olan çift edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir