Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, herhangi bir web sayfası oluşturarak ilgili çeşitli görevleri tanımlamak için genel bir terim olarak kullanılır. Daha spesifik olarak, bir web sayfasının ön uç bina odaklı işler için başvurur.

Web sayısız sayfaları, farklı teknolojiler kullanılarak bilgi sunmak ve köprüler ile birbirine bağlı oluşur. İnternet üzerinde bulunan herhangi bir web sayfası için iki temel yönü vardır.Ilk insan dışı tarayıcılar için bilgi içeren bir arka uç ikincisi ise kullanıcı, genellikle görsel ile etkileşim bir sunum.

Bilgi sunmak için nasıl bir tarayıcı anlatmak için kullanılan temel biçimlendirme dili HyperText Markup Language (HTML) denir. HTML sıkı bir versiyonu da yaygın olarak kullanılan Genişletilebilir HyperText Markup Language (XHTML) olarak bilinir. HTML veya XHTML kullanarak, bir web tasarımcısı, bir web sayfasının nasıl görüneceğini bir tarayıcı söylemek mümkün. Son birkaç yıl içinde bir web sayfası (HTML kullanarak) temel yapısını sitenin görsel sunum (Cascading Style Sheets ya da CSS kullanarak) ayıran doğru bir itme olmuştur. Bu yaklaşım, hem de kısa ve uzun vadede büyük faydalar bir numarası vardır, ve zaman ilerledikçe popülerlik topluyor.

 

Teknik açıdan bakıldığında, web tasarım eylemi oldukça zor olabilir. Daha geleneksel basılı medyanın aksine, HTML, değişken faktörler bir numarası vardır. W3 olarak da bilinen World Wide Web Consortium, başlamak için değil, tüm tarayıcılarda standart belirleme vücut tarafından oluşturulan standartlara göre HTML yorumlamak. Bu tek parça web tasarımı, tasarımcısı bir tarayıcı istediği gibi görünecektir, başka tamamen farklı görünebilir olduğu anlamına gelir. Tarayıcı belirli hataları aşmak için denemek için çok sayıda düzeltmeler ve alternatif çözüm, ama bu en iyi ihtimalle zayıf bir iştir.

Web tasarım diğer önemli bir sınırlayıcı faktör biçimlerinin bolluk grafik tasarımcıları, web tasarımcısı farklı monitör boyutları, farklı ekran ayarları için hesaba katmalısınız, onlar üzerinde baskı kağıt parçası olacağını tam olarak ne kadar büyük olduğunu biliyorum bir site içinde görülebilir. ve hatta görüşlü olmayan sörfçüleri için tarayıcıları! Birleştirildiğinde, bu endişelerin çoğu görüntüleri ve diğer zorunlu olarak sabit boyutlu bileşenleri kullanmak için izin verecek kadar statik bir düzen oluştururken, bir web sayfası tarayıcı boyutta bir dizi çekici hale getirmek için yeterli dinamizmi dahil etmek için mücadele eden bir web tasarımcısı bırakın.

XHTML ve CSS ek olarak, web tasarımcıları, genellikle kendi web sitelerinde daha fazla dinamizm ve etkileşim için izin veritabanı tabanlı dillerde bir dizi kullanın. Küçük siteler yararlı olsa da, veritabanı tabanlı dillerde, büyük miktarda veri sunan herhangi bir site üzerinde sanal bir zorunluluk haline gelmiştir. ‘Dinamik’ web tasarımı için en popüler dilleri ASP, PHP, ColdFusion içerir. Macromedia Flash web tasarımı farklı bir sıralama sağlar ve birçok web tasarımcıları arasında çok popüler.

Bir noktada oldukça tarayıcı kendisini sınırlarıyla kısıtlı olmasına rağmen, web tasarım olanakları neredeyse sınırsızdır. Flash ve diğer gömülü teknolojiler gelişiyle ve esnekliği ile, bu sınırları, web tasarımı ile ilgilenen herkesin hayal gücüne meydan okuyan bir çok yönlülük ve dinamizm sağlayan tüm ama kaldırdık.