Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, herhangi bir web sayfası oluşturarak ilgili çeşitli görevleri tanımlamak için genel bir terim olarak kullanılır. Daha spesifik olarak, bir web sayfasının ön uç bina odaklı işler için başvurur.

Web sayısız sayfaları, farklı teknolojiler kullanılarak bilgi sunmak ve köprüler ile birbirine bağlı oluşur. İnternet üzerinde bulunan herhangi bir web sayfası için iki temel yönü vardır.Ilk insan dışı tarayıcılar için bilgi içeren bir arka uç ikincisi ise kullanıcı, genellikle görsel ile etkileşim bir sunum.

Bilgi sunmak için nasıl bir tarayıcı anlatmak için kullanılan temel biçimlendirme dili HyperText Markup Language (HTML) denir. HTML sıkı bir versiyonu da yaygın olarak kullanılan Genişletilebilir HyperText Markup Language (XHTML) olarak bilinir. HTML veya XHTML kullanarak, bir web tasarımcısı, bir web sayfasının nasıl görüneceğini bir tarayıcı söylemek mümkün. Son birkaç yıl içinde bir web sayfası (HTML kullanarak) temel yapısını sitenin görsel sunum (Cascading Style Sheets ya da CSS kullanarak) ayıran doğru bir itme olmuştur. Bu yaklaşım, hem de kısa ve uzun vadede büyük faydalar bir numarası vardır, ve zaman ilerledikçe popülerlik topluyor.

 

Teknik açıdan bakıldığında, web tasarım eylemi oldukça zor olabilir. Daha geleneksel basılı medyanın aksine, HTML, değişken faktörler bir numarası vardır. W3 olarak da bilinen World Wide Web Consortium, başlamak için değil, tüm tarayıcılarda standart belirleme vücut tarafından oluşturulan standartlara göre HTML yorumlamak. Bu tek parça web tasarımı, tasarımcısı bir tarayıcı istediği gibi görünecektir, başka tamamen farklı görünebilir olduğu anlamına gelir. Tarayıcı belirli hataları aşmak için denemek için çok sayıda düzeltmeler ve alternatif çözüm, ama bu en iyi ihtimalle zayıf bir iştir.

Web tasarım diğer önemli bir sınırlayıcı faktör biçimlerinin bolluk grafik tasarımcıları, web tasarımcısı farklı monitör boyutları, farklı ekran ayarları için hesaba katmalısınız, onlar üzerinde baskı kağıt parçası olacağını tam olarak ne kadar büyük olduğunu biliyorum bir site içinde görülebilir. ve hatta görüşlü olmayan sörfçüleri için tarayıcıları! Birleştirildiğinde, bu endişelerin çoğu görüntüleri ve diğer zorunlu olarak sabit boyutlu bileşenleri kullanmak için izin verecek kadar statik bir düzen oluştururken, bir web sayfası tarayıcı boyutta bir dizi çekici hale getirmek için yeterli dinamizmi dahil etmek için mücadele eden bir web tasarımcısı bırakın.

XHTML ve CSS ek olarak, web tasarımcıları, genellikle kendi web sitelerinde daha fazla dinamizm ve etkileşim için izin veritabanı tabanlı dillerde bir dizi kullanın. Küçük siteler yararlı olsa da, veritabanı tabanlı dillerde, büyük miktarda veri sunan herhangi bir site üzerinde sanal bir zorunluluk haline gelmiştir. ‘Dinamik’ web tasarımı için en popüler dilleri ASP, PHP, ColdFusion içerir. Macromedia Flash web tasarımı farklı bir sıralama sağlar ve birçok web tasarımcıları arasında çok popüler.

Bir noktada oldukça tarayıcı kendisini sınırlarıyla kısıtlı olmasına rağmen, web tasarım olanakları neredeyse sınırsızdır. Flash ve diğer gömülü teknolojiler gelişiyle ve esnekliği ile, bu sınırları, web tasarımı ile ilgilenen herkesin hayal gücüne meydan okuyan bir çok yönlülük ve dinamizm sağlayan tüm ama kaldırdık.

HTML Tasarımların farklı tipleri nelerdir?

Köprü metni biçimlendirme dili (HTML) bilgisayar kodu world wide web (WWW) web siteleri dayandığı temel şeklidir. HTML etiket olarak bilinen parantez, kaplı bir bilgisayar tarayıcı içeriği görüntülemek için çeşitli biçimlendirme seçenekleri göstermek için standart İngilizce kelimeler kullanan bir betik dili olarak bilinir. Bu kalın gibi metin biçimlendirme, italik, ve girinti özelliklerinin yanı sıra, resim, video ve ses dosyalarını veya diğer web sitelerinde interaktif özellikler için görüntüleme seçenekleri içerebilir. HTML tasarımları ilk olarak 1990’lı yılların başında çok basit bir web sitesi sayfalarında olarak başlamış olsa da, köprü metni biçimlendirme dili yılından bu yana bilgisayar tarayıcılar ve yüksek hızda internet bağlantıları yeni yetenekler karşılamak için çeşitli revizyonlar ve açılımları uğramıştır. HTML 2.0 standartları metin ve görüntüler için tablolar gibi web sitelerinde yeni özellikler ve görüntü haritaları için izin verilen HTML tasarımlar için standartları ilk güncelleme 1995 yılı sonunda gerçekleşti, ancak 2000 yılı itibariyle, HTML tasarım ulaştı genişletilebilir İşaretleme Dili (XML) olarak HTML kodlama şemaları şubeleri görüntülemek için daha verimli tarayıcılar için izin 4.01 revizyonu aşamasında.

2011 yılından itibaren web sitesi tasarımı HTML kodu ilkelerine sıkıca kurulan olmaya devam ederken, HTML ile çalışan birçok farklılıklar şimdi de bir tarayıcı içeriği görüntülemek için yorumlayan, etiketler kaplı İngilizce kelimeler dayalı komut dosyası dillerini kullanabilirsiniz var. Diğer kodlama şemaları kullanarak HTML tasarımları popüler varyasyonlar, XML, basamaklı stil sayfaları (CSS), dinamik HTML (DHTML), ve daha fazlasını içerir. Her yeni kodlama şeması, sürümleri, popüler bilgisayar tarayıcılar web sitelerinin işlevselliğini ve onları daha fazla hale gelmiştir özelleştirme kolaylığı sürüm, yazılım geliştirme şirketleri tarafından kabul edildi.

XML’in ana avantajı, HTML ile bir web sayfasının öğeleri yerine başka çok daha kolay bir sayfa düzeni çoğaltma yapar depolandığı formu, içeriklerine göre nasıl görüntüleneceğini belirtmek için çalışan birisinin sunduğu standart HTML tasarımları ile daha. CSS, CSS, üzerine bir web sitesi yüklenir sunucusu üzerinde saklanan dosyalara erişen küçük bir miktar HTML kodu kullanarak metin görüntüler ile benzer bir avantaj sunuyor. Bu, tek tek her web sayfasının yerine, CSS dosyaları, az sayıda düzenleme, bir web sitesinde tüm sayfaları çok daha kolay metin boyutu, yazı tipi ve renk düzenleme yapar.

DHTML HTML tasarımları diğer formları, etkileşim geliştirmek için HTML orijinal ilkeleri açılımları. DHTML, web sayfaları, javascript kullanımı özellikleri HTML kodu yazma kişi tarafından seçilen web sitelerini interaktif formlar ve veritabanları dahil edilmesi için izin birleştirir. 2011 yılı olarak HTML tasarımlar yazmak için bir HTML editörü veya yazılım programı, vektör tabanlı animasyon gibi etkileşimli içerik için alt-programlar, çeşitli dahil edebilirsiniz. Vektör tabanlı animasyon, animasyon efektlerini görmek için yerel bir bilgisayara hantal görüntüleri indirmek için ihtiyacını ortadan kaldırarak, tamamen matematiksel vektörler ve sayısal değerler olarak saklanır görüntü ve animasyonlar oluşturmak için bir web sitesi sağlar.

HTML öğrenme , basit bir süreç olarak başlar ve birilerinin, bir web sitesinin görünümü ve itiraz geliştirmek için HTML tasarımları ile bağlantılı olan çeşitli yeni kodlama şemaları tüm karşılaştığında kez hızlı bir şekilde karmaşık hale gelebilir. Her bir kodlama şeması da sadece kendi kodunu doğru bir şekilde gösterecektir tarayıcılar çeşitli türleri, sınırlı destek olabilir ve başka bir olmayabilir. Ayrıca plug-in, ya da bir tarayıcı içinde gömülü küçük programlar gibi vektör tabanlı animasyon olarak çalışabilmesi için bazı HTML tasarım öğeleri, bir kişisel bilgisayara indirilen olması gereklidir. Bu nedenle, HTML ile çalışan ilk kez kapsamlı bir bakış açısı, modern web tasarım kitap ve çevrimiçi öğreticiler ayrıntılı 4.01 standartlarının üzerinde odaklanmalıdır. HTML standartlarının son sürümünü başvurma bir tasarımcının en çok etkileşim, yanı sıra sürekli olarak tüm modern bilgisayar tarayıcılarda standart destek için inşa sergilenmeye olasılığını sunan bir site oluşturmanıza olanak sağlar.