What are the stages of how to seo ?

1) to learn about the aims and demands:

Learn and make a note of requests on this subject, talk to a good contact. We always try for the purpose of SEO outsourcer. Sometimes people do not know SEO to be misleading. Targets established by the minds of the customer’s words and not really a need. For example, “pet” call 1 an online shop that sells pet supplies instead of going for the “pet supplies” call 1 exit may be more important.

2) Describe what you can.

Only instead of organic SEO (PPC or adwords) Tell seosundan. Always Deliver 2 choices. One of the other natural seo artificial. There are both advantages disadvantages.

3) Collect information from the Internet.

Calls directed to gather information, measure the current competition.
4) Decide on a good domain name.

Sometimes SEO is so bad that the name of the desired site may be considered a new domain name registration başlanmak. Especially in a highly competitive and the quality of sektörse domain name is much more to the fore.

5) Stable (Stable and fast broadband that) and work with a hosting company, run it.

Sometimes, seo, bad experiences with the contaminated host. Large projects for at least a VPS or dedicated environment to carry seolarını persuade.

6) Provide the maximum level to obtain the static and the original content.

Content is king, we understand this, we know. However, by providing seo job information may be incomplete in that direction.

7) The original design and use a script.

Es exceed the quality and continuity of the available software in the name of this stage at least once a check, the problem is. Do not make a seo company that uses the script itself is illegal.

Technical details of some of the other

8) To prepare the Robots.txt. (In accordance with the definition of Seo)
9) Sitemap prepare.
10) to introduce part of the robots.txt and sitemap to your Google Webmaster Tools.
11) Enter the Google webmaster tools to make the necessary settings and controls. (See definitely see how the site to google)
12) Google analytics code, or add a counter and track visitors.
13) To carry out studies in site performance, h1, h2, div tags, control, içlink external link counts, page color, if necessary, correct, amend, a contact page to set up, do surveys. Visitors leave satisfied, and all of them collect information from visitors to the new page is to make internal and external regulations.
14) Competitor sites to examine, understand and acquire links from quality directories, including dmoz.org first to add our site.
15) Regularly check and report on the results that you obtained.
16) Keep track of developments.

En İyi Web Tasarım Yazılımı ?

Sizin için en iyi web tasarım yazılımı, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Yanı sıra kullanmak için ne kadar kolay, ne kadar ileri ihtiyacı belirlemek gerekir. , Ya da profesyonel bir web tasarımcısı olmak için talip olursa, en son özelliklere sahip bir yazılım gerekir. Diğer taraftan, bilgisayarlar ile deneyimsiz ve sadece aileniz veya bir blog resimleri sunan bir site oluşturmak istiyorsanız basit bir program ihtiyaçlarınıza daha uygun olacaktır.

Piyasada birçok web tasarım yazılım programları ve yenilerini teknoloji ilerledikçe, her zaman serbest bırakılır. Profesyonel bir tasarımcı iseniz, muhtemelen bilgisayarlar üzerinde çalışan ve bunları kullanarak siteleri oluşturmak için iyi bir miktar var. Bu, karmaşık bir bilgisayar programlama dili destekleyen bir tasarım yazılımı bulmak gerekir. Hatta bazıları doğrudan yazılımı kullanmakta olduğunuz dil kodu izin verebilir.

Bu karmaşık web tasarım programları, sofistike bir ortak ağ geçidi arabirimi (CGI) komut dosyaları ve diğer arka plan komutları gerektiren büyük siteler için gerekli. Daha karmaşık scriptler site formları, online ödeme, ekran grafikleri ve videoları, okumak ve göndermek ve diğer teknolojik açıdan gelişmiş özellikleri sağlamak için önemlidir. Profesyonel kullanım için yazılım seçerken, profesyonel tasarımcılar için uygun olup olmadığını sitesi veya ambalaj diyor emin olun. Para değerinde başka bir şey olmayacaktır.

Kişisel kullanım için daha profesyonel web tasarım yazılımı daha fazla ihtiyacı acemi bir tasarımcı iseniz, basit bir program muhtemelen daha uygundur. Günlük tüketiciler, az ya da hiç bir teknik bilgiye sahip çok cazip siteler oluşturmak için izin birçok ticari yazılım uygulamaları vardır. Genellikle, bu programlar, metin, grafik ve renkli arka plan ile değiştirilebilir basit bir düzen sağlar.

Popüler web tasarım yazılımı büro malzemeleri dükkanlarının çoğu durumda ve üreticilerin web sitelerinden bulunabilir. Bilgisayarınıza indirebilirsiniz çeşitli shareware ve ücretsiz tasarım yazılım programları da vardır. Özgür yazılım programlarının genel olarak satın alınan olanlar gibi gelişmiş değildir ve birçok özellik kullanılamıyor olabilir aklınızda bulundurun.

Olmayan profesyonel tasarımcılar için diğer bir seçenek, “Bu karşıdan yüklediğiniz web tasarım yazılım programları site inşaatçılar” olarak adlandırılan, ancak genelde web hosting firmaları tarafından ücretsiz bir hizmet olarak sunulmaktadır. Bu şirketlerin bir bir alan adı ve hosting alanı satın aldığınızda, site oluşturma araçları ile doğrudan sağlayıcı barındırma web sitesinde sitenizi oluşturmak ve yüklemek için izin verilmektedir. Yine bir site oluşturucu kullanmadan önce özellikler sınırlı olabilir, bu yüzden tüm seçenekleri içine bakmak.