XML-RPC Protokolü kullanarak Çevrimdışı veya Masaüstünden WordPress de yayın

Bir çevrimdışı dünyanın ilham anı kaybetmemek için yolu bir XML-RPC istemci olarak bilinen yazılım yükleyerek olduğunu. Bunlar özel olarak tasarlanmış yazılım uygulamaları aslında bir kullanıcının sabit diskinde bulunan ve kendi masaüstüne bir kısayol yerleştirmek.Bilgisayar bir internet bağlantısı erişimi olmasa bile Onlar mesajların yazılı izin ve onlar bu mesajları saklamak ve otomatik olarak en kısa sürede bir bağlantı olarak WordPress Dashboard sunmak, kamuya açık yerde içinde ya da bir kullanıcının sahip olduğu olmaları oldu yerden eve döndü.

Bu masaüstü istemcileri hakkında çok şey, aynı zamanda gelişmiş düzenleri, XHTML zengin başlıkları, madde işaretli listeler, ve sadece WordPress Dashboard gibi yazı ağırlık değişiklikleri, teşvik WYSIWYG özellikleri ile sağlam yazılan düzenleme, izin olmasıdır. Bunlar, kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır konum, ve dünyanın hemen hemen her büyük blog platformu tarafından desteklenen konum. TypePad gibi sitelerde birden fazla topluluklar için yazmak WordPress kullanıcıları, Blogger, LiveJournal ve diğerleri, onlar katkıda sitelerin tümü için yeni içerik oluştururken sadece bir uygulama ile arkasında tarayıcı ve iş terk edememek keyfine varacaksınız.

 

Ne yazık ki, WordPress, ama rakiplerinden en çok bu özelliği etkinleştirmek için daha tereddütlü ve Chrysanth WebStory gibi standart bir masaüstü istemci girişleri göndermek için yeteneğidir varsayılan olarak devre dışıdır. Kullanıcılar yeni girişler bir masaüstü istemcisi oluşturmak yüklemek amacıyla, o ayarı açmak gerekir, ve bunların düzgün WordPress Dashboard girişleri göndermek ve onları hemen son kullanıcılar için yayınlanmış olması Chrysanth WebStory yazılımı nasıl kuracağınızı öğrenmek gerekir . Online ve off hem doğru ayarları ile masaüstünden Yeni mesaj yayınlama yeteneği arama sonuçları Google’ın ilk sayfasında görünüp görünmediğini veya sayfa beş, on ya da yirmi küme düşürülüp arasındaki fark anlamına gelebilir.
Adım 1: WordPress etkinleştirme XML-RPC Protokolü Masaüstü İstemciler

Hemen hemen her diğer içerik yönetim platformu şu anda çevrimiçi aksine, WordPress varsayılan XML-RPC yayınlama istemcileri kullanmak yeteneği kapatır.Yazılım arkasındaki geliştirme ekibi, bu web sitesinin güvenliğini artırmak için yapılır iddia ve bu doğru olabilir. Sonuçta, varsayılan olarak bu yazılımı sağlayan henüz hacker ve uzaktan değiştirmek veya bir web sitesinin içeriği bozuk diğer kötü niyetli kullanıcılar için başka bir yol açacaktır. Bu güvenlik riskleri özellikle yüksek güvenlik yazılım geliştirme mevcut çağda, gerçekten az, ve XML-RPC protokolü herhangi bir endişeleri olmaksızın aktive edilebilir dedi.

Bunu yapmak için, web sitesinin kök yönetici WordPress Dashboard arayüzü giriş ve Dashboard kenar başlığı “Ayarlar” bulmalısınız. Bu kategorideki genişletildiğinde, “Yazma” tercihlerine bir bağlantı görüntülenir. Bu link tıklandığında edilmeli ve bir tercih bölmesinde web yayımlanan girdileri yazma, iyi, ilgili seçenekleri dolu görünecektir. Bu bölümde, sayfanın en altına gidin ve başlığı ile ayarları bir grup bulun “Uzaktan Yayıncılık.”

 

Yazılı odaklı ayarları “Uzaktan Yayınla” kategorisinde şu anda iki denetlenmeyen tercihleri içerir. İlk kök yönetici Atom uzak yayımlama protokolünü etkinleştirmek sağlar. Yeni girişleri oluştururken Chrysanth WebStory yazılımı bu özel protokolü gerektirmez gibi bu, şimdi için denetlenmeyen kalabilir. O ayar Aşağıda, yönetici, kullanıcıların diyor ikinci bir fark edeceksiniz “MovableType WordPress, MetaWeblog ve Blogger XML-RPC yayınlama protokollerini etkinleştirme.” Bu kontrol edilmelidir seçenektir. Bu tercihi yanında bir onay kutusu yerleştirildikten sonra, yeni ayarları kaydetmek ve Dashboard anasayfasına dönmek için emin olun.

Bu bir XML-RPC masaüstü istemcisi üzerinden uzak yayımlama etkinleştirirken WordPress Dashboard açısından yapılması gereken tüm bu ihtiyaçları olduğunu. Sonra, WebStory yazılımın kendisi içeriğini nereye gönderileceğini söyledi edilecektir.
Adım 2: Yükleme ve indirme Chrysanth WebStory Yapılandırma

Anda çevrimiçi olmadan WordPress yeni girdiler göndermek edebilmek için, bir masaüstü uygulaması gereklidir. XML-RPC protokolü temelde bir açık kaynak uzak yayımlama teknolojisi olduğundan, Mac, Windows ve Linux masaüstü işletim ortamlarında bunu gerçekleştirmenin çok çözüm vardır. Bu eğitimde, Chrysanth WebStory sistemleri. Bu sadece Windows bilgisayarları için geliştirilen ve bazı için bir endişe kaynağı olabilir.

Dünyanın en popüler işletim sistemi çalıştırabilirim edenler ise, WebStory.MY / indirmek için ilerlemelidir. Bu bağlantı yükleyicisi başlatacak, kendi kendine ayıklanan yürütülebilir sağlayacaktır. Bu işlemin tamamlanması birkaç dakika sürer ve sonra kurulum uygulaması kullanıcı otomatik olarak ilk kez Chrysanth WebStory başlatmak için izin verecektir.

Ilk kez WebStory yazılım başlatılması üzerine, bir iletişim kutusunun WebStory veritabanı adlandırın ve sonra bu veritabanına bir parola atamak için kullanıcıya sorar hangi görünecektir. Bu bilgiler, WordPress veritabanı bilgi ile maç zorunda değildir, bunun yerine, Chrysanth WebStory yazılım tüm girdilerini kullanıcının yerel bilgisayarda kendi masaüstü veritabanında saklanan tutar. Bu veri depolamak için çok etkili bir yoldur ve bu temelde WebStory arayüzleri ile blog platformları taklit eder.

 

Bu adımı tamamladıktan sonra, WebStory veritabanı oluşturmak ve onlar gelecekteki potansiyel girişleri olarak almak istediğiniz herhangi bir TXT veya RTF dosyaları varsa isteyin. Kullanıcılar kendi benzersiz durumunuza en uygun ve daha sonra devam olan seçeneği seçmelisiniz. Bu noktada, mevcut bir WebStory dikkate log veya yeni bir oluşturabilir ya da gereklidir. Onlara girdileri gönderebilmek için MovableType WordPress, ve diğer bloglar ile kaydolur çevrimiçi WebStory hesabı olduğu için bu, tüm kullanıcılar için zorunludur.

 

Hesabınız oluşturuldu, ya da kullanıcı mevcut WebStory hesaba giriş sonra, yazılım zaten XML-RPC protokolü üzerinden Chrysanth WebStory masaüstü yayıncılık yazılımı ile çalışmak için kurulum olmuştur blog’lar bir liste sunacak. WordPress blog zaten görüntüleniyorsa, sonra başka bir şey yapılması gerekiyor. Aksi halde yükleme işleminin bir sonraki adıma geçin.

Chrysanth WebStory ile kullanmak için yeni bir WordPress blog kurmak için, sadece Blog ana URL’sini (burada WordPress kurulum kök dizin de yer almaktadır) girin ve yönetici kullanıcı için oturum açma bilgileri veya olacak kimin adına tüm girdileri üzerinde yazar sağlamak yayınlanmıştır. WebStory yazılımı otomatik olarak kullanıcının kimlik bilgilerini ve Dashboard kendi içinde yeni içerik üretmek için yeteneklerini doğrulamak için WordPress bağlanacaktır. Sürece kullanıcı yeterli yayın izinleri olan, onlar Chrysanth WebStory veritabanına bir yayın seçenek olarak yeni bir WordPress blog eklemek için yazılımı tarafından izin olacağım.

WordPress blog WebStory yazılımı eklenmiş ve izinleri sunucu ile doğrulandıktan sonra kullanıcı yazılımı kullanarak yeni bir giriş yayınlamak için gittiğinde, blog bir liste belirecektir. Onlar için yazıyoruz hangi blog ya da magazin sitesi seçeceksiniz ve daha sonra onlar sadece yazılımın “Yeni Giris” penceresine geçin ve içeriğinin yazılı başlayacağız. Onlar bu ne olursa olsun internet bağlantısı durumunu ve onlar bittiğinde, onlar sadece kendi değişiklikleri kaydetmek ve uygulamayı kapatabilirsiniz yapabilirsiniz.

Onların girişini yayınlamak isterseniz bir internet bağlantısı bulunan edildikten sonra kullanıcı uygulamayı döndüğünde, bunlar sorulur. Giriş yayımlamak için seçilmesi otomatik WordPress veritabanı eklemek olacaktır. O zaman, giriş açıklanacak ve sitenin düzenli okuyucuları bunu görmek ve sadece onlar web sitesinde bulunan başka giriş yaptığınız gibi hakkında bir yorum yapmak mümkün olacak.
Adım 3: Ek Hususlar

XML-RPC protokolünü kullanarak bir WordPress yeni girişleri veya makaleler yayımlamak seçerek uygulama, özellikle internete bağlanırken en az yarım yamalak olabilir nerede yolda zaman çok büyük bir miktarda harcama içerik yaratıcıları için, harika bir fikir olmakla birlikte birkaç sakıncaları var mı. Birçok WordPress kullanıcıları yazılımı bir giriş yayınlandıktan sonra herhangi bir kod dışarı çıkarılmasını neden WordPress veritabanına uygun XHTML kod aktaramaz gibi görünüyor fark etmişsinizdir. Bu, bazı web host tarafından koyulmuş güvenlik ayarları sebebi büyük ölçüde, bu nedenle doğrudan gelişmiş XML-RPC Mesajları izin vereceğiz olup olmadığını belirlemek için bir ev sahibi ile değer olup olmadığının denetimi var, ya da XHTML içeren daha gelişmiş ileti olmak zorunda olup sadece WordPress Dashboard içinde yayımlanacaktır.

Ayrıca XML-RPC, yoğun güvenli ise, hackerlar bir web sitesi hedef için bir başka yol olduğunu belirtmekte yarar var. Kimse uzun bir süre masaüstü yayıncılık yazılımı kullanılması düşünülüyorsa, XML-RPC teknolojiyi her zaman için WordPress Dashboard içinde kapatılabilir unutmayın. Bunu sürekli güzel olabileceğini açık, ancak gereksiz güvenlik tehditlerine karşı bir sitenin maruz maksimize etmek için hiçbir neden yok bırakarak.

Bunun dışında, Chrysanth WebStory masaüstü istemcisi ile yeni girişler yayınlayarak, kolay anlaşılır, kolay ve son derece taze, Google dostu içerik üretmek için bir on-the-go çözüm gerekir Windows kullanıcıları için önerilir.

Dört Blog türü ve bunların nasıl kullanılacağı

Bloglama terim-slinging kümesine göre, açıkça geldi ve burada kalmak için. Bir sonraki “büyük şey” ya da “geleceğin dalgası” – “devrim” bile Yine de, çoğu blogging trendi hakkında yorum insanların ne farklı bile çalışır veya nasıl, tam olarak ne olduğundan emin değildir bloglar türü vardır. Bloglama zaten sayısız biçimlerde almıştır. Dial-up hala standart iken tarihi, genişbant yükselişi sırasında yaş geldi ve artık metin tabanlı kökleri podcast ve video bloglama yol veriyoruz. Bu amaçla, burada bir avuç bloglama türleri ve ne onları diğerlerinden ayıran.

Tip 1 – Klasik / Kişisel

Bu en temel blog tipi Livejournal, ilk gün geri harkens. Bu bloglar, düşünce ve deneyimlerini gibi basit, kişisel hesaplar hizmet vermektedir. Kayıtları, kullanıcının yaşam şeyler olduğunuz ilgi, onu veya ona itiraz. Bunlar heyecan verici bir yolculuğa ya da okuyucunun belirli bir yazarın tüm Canon yoluyla almak için bir girişimde bloglamanın durumda, fiziksel ve zihinsel hem de kişisel yolculuklar kaydedebilirsiniz.

Marka Bu kişisel bloglar gerçek değerini iki kat. Giderek çevrimiçi kültürü, insanlar izolasyon duygularını dile getirdiler ve toplumun bağlantısını kesmek. Böylece, kişisel bilgi ve diğer detaylar için susuzluk büyüyor. İnsanlar ilgi duydukları millet kişisel hikayeleri duymak istiyorum, ve bu bloglar başkalarının insanlığın içine bir pencere verir. İkincisi, daha fazla bir veya iki yıl devam kişisel bloglar, yazar ile birlikte olgunlaşan, zamanla büyür. Bunlar, odağı değiştirmek ve zaman geçtikçe daha rafine, okuyucuların okuma konusu ile birlikte büyüyen bir anlamda izin büyüyecek. Böylece, kişisel bloglar, yardımcı hizmet kurulmuş bir veya hatta büyüyen bir marka kendi kitlesi ile kişisel bir bağlantıyı sağ.

Tip 2 – Watchblog

Daha önce belirtildiği gibi, ama bloglama bazı şimdiye kadar gördüğüm yolsuzluk ve totalitarizm zayıflatmak için büyük potansiyel var olmuştur. İran’daki son seçimler sırasında, blogcular, istismar ve yolsuzluk hikayeleri çıkardı. Blogcular ve bilgi hızlı yayılması, polis şiddeti, kurumsal görevi kötüye kullanma ve geceleme hükümet gaffes hikayelerini gözler önüne serdi. , Ama hiçbir şey yasal bir toplumda kim tahammül edemiyorum bu savunulamaz eylemler maruz hikayeler taşıyan tam olarak bu tür çaba adanmış tüm bloglar bulunmaktadır.

Marka: blogun marka binada bu tür gerçek güç, halka güven binasında. Güven, tüm iş ve markalaşma esastır. Bir markanın bir güven varsa, insanlar sadece almak olmaz. Böylece, bu güveni ihlallerine maruz insanların kendilerini güvenilirliğini belirli bir düzeyde kazanç. Benzer şekilde, hem de kötü davranış maruz blogun bu tür karşılıklı doğrulama ve müreffeh olur güvenilir sağlayıcıların web oluşturarak, iyi davranış teşvik edebilir.

Tip 3 – Hiciv ve Snark

Kahkaha güçlü. Eğer bir adam, rakibi savunuyor, bu rakibe saygı belli bir seviyeye vermektedir; besbelli iki bakış açılarının eşit olmalıdır, ya da en azından orantılı ya da herhangi bir argüman olmayacaktı. Ancak, bir adam, sonra rakibi gülmek alabilirsiniz argüman yok olmak zorunda … alay onun için çalışır. İşte satirik bir blog güç. Isırma ve akıllı yazma, basit, alaycı bir yorum ya da sadece kendi cehalet, blogun bu tür ihanet politikacıların saçma videolar gönderme yoluyla yapılan kişilere sunulan konularda gülmek ve açıktan açığa vurma yerine dolaylı bir mesaj çıkarmak için izin verip vermediğini.

Marka O: bloglamanın dünyada mevcut en güçlü araçlardan biri kendini gülmek için yeteneğidir. Kendi başarısızlıkları ile ilgili bir mizah duygusuna sahip kişiler genellikle tersine oldukça ciddiye alınır. Son toplantılarında attı bir zaaf ya da iki işaret etmektedir. Sanayi komik saçmalıklarının tartışın. Reklam departmanı ve ünlü bir hata ve bir kahkaha at. Insanların gülmeye arzu Harness ve gerçekten tutulması gereken bir hedef kitleye sahip olacak.

Tip 4 – Görüşme

Bu bloglama en iyi klasik gazetecilik kökleri gösterir burada. Bir konu hakkında bir otorite ile bir söyleşi, bir makale güvenilirlik katıyor, ve yayın güven oluşturur. Yukarıda da söylediğim gibi, insanlar, başkalarının ne düşündüğünü duymak istiyorum, onlar, çevrelerindeki dünya ile bu bağlantı kurmak istiyorsanız. Iyi kullanılırsa daha insan unsuru olması, röportajlar bu bağlantıyı sağlayabilir.

Marka: röportaj-odaklı bloglar ile hile hedef kitleniz için maddi ilginç tutmak için. Moda giyim odaklanan bir blog giyim elyaf ve üretim içine bilimsel gerilmeler bir mühendis röportaj olsaydı, seyircinin büyük ihtimalle uykuya. Öte yandan, ince iplik ve böylece küçük dikişler için bir fiber kullanımına izin veren basit terimlerle açıklamak ve iki moda fotoğraf yayılır fark, hedef kitleye daha fazla ilgi göstermek için aynı mühendisi olsaydı.

Son Düşünce – Bu sadece kısa bir süre dokundu ama her zaman blogun marka kendisinin odağı olduğu kadar izleyici beklentilerini tarafından tahrik olduğunu hatırlamak oldu. Izleyicinin zihninde marka var veya yok, bu yüzden blog tonu ve içeriği yansıtmalıdır. Bu sadece marka projeksiyonlarına göre bir türünü seçmek yerine, bu beklentileri en iyi şekilde yakalamak için türleri arasında bir tür ya da karışımı almak için de önerilir.