Farklı Web Tasarım Araçları Nelerdir?

Bir süper karmaşık hemen hemen her kişisel bilgisayar programlarının en temel değişen seçebilirsiniz web tasarım araçları çeşitli vardır. Hemen hemen ve biraz zaman Internet erişimi olan herkes, tasarım okula kalmadan tamamen işlevsel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Profesyonel web sitesi tasarımcıları, sanat görsel olarak büyüleyici eserler yaratma yeteneğine çoğu, tasarım araçları seçmek için bir dizi var. Ortak web tasarım araçları, web tasarım, ticari yazılım, profesyonel yazılım, site inşaatçılar ve kelime işlemciler içerir.

Ticari tasarım yazılım programları hem acemi ve hem de profesyonel tasarımcılar tarafından kullanılan web tasarım araçları. Orada seçim için çok çeşitli programlar ve bazı kesinlikle diğerlerinden daha sofistike.Basit türleri genellikle kullanıcıların belirtilen kutuları, metin ve bırak grafik türüne izin şablon editörleri. Daha gelişmiş seçenekler benzer bir şablon özellikleri sağlayan, ama daha fazla özgürlük ile her bir şablonu değiştirmek ve tasarım istenilen tercihlerinize uygun hale getirmek için ek kodlama eklemek için.

Site inşaatçılar da genellikle deneyimsiz kullanıcılar için ayrılmış web tasarım araçları. Bunlar genellikle sık sık bir hosting şirketi hizmet paketinin bir parçası olarak, çevrimiçi bulunmaktadır. Kullanıcılar sadece önceden tasarlanmış bir şablonu seçin ve metin ve grafik eklemek. Tasarım seçenekleri site üreticileri ile sınırlı olabilir, ama oldukça çekici ve profesyonel görünümlü siteler oluşturulabilir.

Sadece yetenekli tasarımcıları genellikle bu yöntemi kullanmak mümkün olmasına rağmen, kelime işlemciler ayrıca, web tasarım araçları olabilir. Köprü metni biçimlendirme dili (HTML) web siteleri oluşturmak için kullanılan ana dildir ve web tarayıcıları tarafından anlaşılır ana dilidir. Web tasarım araçlarını genellikle tasarımı siteleri deneyimsiz kullanıcılar için daha kolay yapmak için bir grafik arayüzü kullanarak şablonlar var, ancak HTML kodlaması hala arka uç ekleniyor.

Bir kelime işlemci kullanırken, genellikle herhangi bir grafik arayüzü yoktur.Tasarımcısı, tüm HTML kodlama elle yazmanız gerekir. Bu uzun ve sıkıcı bir süreç olabilir, ama ticari tasarım ürünleri daha fazla kontrol izin verebilir. Tasarımcı tam erişim ve kod üzerinde kullanılan her kontrol beri, o da değiştirebilir ve herhangi bir kısıtlama ile uygun gördüğü olarak kodu ekleyin.

Bir kelime işlemci kullanarak bazı sakıncaları vardır. Her şey sadece el ile yapıldığında, insan hatası için oda çok şey var. İhtisas scriptler ve diğer son derece gelişmiş özellikleri de, basit bir kelime işlemci çalışırken eklemek için zor olabilir. Çoğu durumda, tasarımcılar kolay grafik arayüzü yazılım programları ile elle kodlama birleştirmek bulabilirsiniz.

HTML Tasarımların farklı tipleri nelerdir?

Köprü metni biçimlendirme dili (HTML) bilgisayar kodu world wide web (WWW) web siteleri dayandığı temel şeklidir. HTML etiket olarak bilinen parantez, kaplı bir bilgisayar tarayıcı içeriği görüntülemek için çeşitli biçimlendirme seçenekleri göstermek için standart İngilizce kelimeler kullanan bir betik dili olarak bilinir. Bu kalın gibi metin biçimlendirme, italik, ve girinti özelliklerinin yanı sıra, resim, video ve ses dosyalarını veya diğer web sitelerinde interaktif özellikler için görüntüleme seçenekleri içerebilir. HTML tasarımları ilk olarak 1990’lı yılların başında çok basit bir web sitesi sayfalarında olarak başlamış olsa da, köprü metni biçimlendirme dili yılından bu yana bilgisayar tarayıcılar ve yüksek hızda internet bağlantıları yeni yetenekler karşılamak için çeşitli revizyonlar ve açılımları uğramıştır. HTML 2.0 standartları metin ve görüntüler için tablolar gibi web sitelerinde yeni özellikler ve görüntü haritaları için izin verilen HTML tasarımlar için standartları ilk güncelleme 1995 yılı sonunda gerçekleşti, ancak 2000 yılı itibariyle, HTML tasarım ulaştı genişletilebilir İşaretleme Dili (XML) olarak HTML kodlama şemaları şubeleri görüntülemek için daha verimli tarayıcılar için izin 4.01 revizyonu aşamasında.

2011 yılından itibaren web sitesi tasarımı HTML kodu ilkelerine sıkıca kurulan olmaya devam ederken, HTML ile çalışan birçok farklılıklar şimdi de bir tarayıcı içeriği görüntülemek için yorumlayan, etiketler kaplı İngilizce kelimeler dayalı komut dosyası dillerini kullanabilirsiniz var. Diğer kodlama şemaları kullanarak HTML tasarımları popüler varyasyonlar, XML, basamaklı stil sayfaları (CSS), dinamik HTML (DHTML), ve daha fazlasını içerir. Her yeni kodlama şeması, sürümleri, popüler bilgisayar tarayıcılar web sitelerinin işlevselliğini ve onları daha fazla hale gelmiştir özelleştirme kolaylığı sürüm, yazılım geliştirme şirketleri tarafından kabul edildi.

XML’in ana avantajı, HTML ile bir web sayfasının öğeleri yerine başka çok daha kolay bir sayfa düzeni çoğaltma yapar depolandığı formu, içeriklerine göre nasıl görüntüleneceğini belirtmek için çalışan birisinin sunduğu standart HTML tasarımları ile daha. CSS, CSS, üzerine bir web sitesi yüklenir sunucusu üzerinde saklanan dosyalara erişen küçük bir miktar HTML kodu kullanarak metin görüntüler ile benzer bir avantaj sunuyor. Bu, tek tek her web sayfasının yerine, CSS dosyaları, az sayıda düzenleme, bir web sitesinde tüm sayfaları çok daha kolay metin boyutu, yazı tipi ve renk düzenleme yapar.

DHTML HTML tasarımları diğer formları, etkileşim geliştirmek için HTML orijinal ilkeleri açılımları. DHTML, web sayfaları, javascript kullanımı özellikleri HTML kodu yazma kişi tarafından seçilen web sitelerini interaktif formlar ve veritabanları dahil edilmesi için izin birleştirir. 2011 yılı olarak HTML tasarımlar yazmak için bir HTML editörü veya yazılım programı, vektör tabanlı animasyon gibi etkileşimli içerik için alt-programlar, çeşitli dahil edebilirsiniz. Vektör tabanlı animasyon, animasyon efektlerini görmek için yerel bir bilgisayara hantal görüntüleri indirmek için ihtiyacını ortadan kaldırarak, tamamen matematiksel vektörler ve sayısal değerler olarak saklanır görüntü ve animasyonlar oluşturmak için bir web sitesi sağlar.

HTML öğrenme , basit bir süreç olarak başlar ve birilerinin, bir web sitesinin görünümü ve itiraz geliştirmek için HTML tasarımları ile bağlantılı olan çeşitli yeni kodlama şemaları tüm karşılaştığında kez hızlı bir şekilde karmaşık hale gelebilir. Her bir kodlama şeması da sadece kendi kodunu doğru bir şekilde gösterecektir tarayıcılar çeşitli türleri, sınırlı destek olabilir ve başka bir olmayabilir. Ayrıca plug-in, ya da bir tarayıcı içinde gömülü küçük programlar gibi vektör tabanlı animasyon olarak çalışabilmesi için bazı HTML tasarım öğeleri, bir kişisel bilgisayara indirilen olması gereklidir. Bu nedenle, HTML ile çalışan ilk kez kapsamlı bir bakış açısı, modern web tasarım kitap ve çevrimiçi öğreticiler ayrıntılı 4.01 standartlarının üzerinde odaklanmalıdır. HTML standartlarının son sürümünü başvurma bir tasarımcının en çok etkileşim, yanı sıra sürekli olarak tüm modern bilgisayar tarayıcılarda standart destek için inşa sergilenmeye olasılığını sunan bir site oluşturmanıza olanak sağlar.