6 adımda WordPress eklentilerinizi optimize etmek

WordPress web camiasında oldukça etkilidir , ama eklentilerin aşırı yüklenmesi sitenizin performansının aşağı doğru ilerlemesini sağlar. Bu kaynakların tüketimi muhtemelen hosting hesabında bir süspansiyona yol açar.

Yıllar içinde iyi bir performans seviyesine ulaşmak için çok uğraşdım ve aşağıda yol boyunca öğrenilen ipuçlarını bulacaksınız :

1 . Bir Önbellek Plugin kullanın

Sayfalarınızın önbelleğe alınmış sürümlerini hızlandırmak için ve sunucu üzerindeki CPU ve bellek tüketimini azaltmak için en etkili yollardan biridir .

2 . Tüm Gereksiz Eklentileri Kaldır

Sitenize kesinlikle çalışan ve aktif  eklentileri kullanmanızı öneriyoruz . Tabii, bazı durumlarda çok fazla eklenti kullanmak zorunda kalabilirsiniz  , ancak uzun vadede bu sitenizi hızlı ve güvenli bir şekilde çalışmasına engel olabilir. Bazı eklentilerin çok zor kod parçacıklarına sahip olduğunu unutmayın, daha kolay ve basit kodlar ile kendinizde temanıza bileşen ekleyebilirsiniz.
3 . Post Eklentilere Özel Dikkat

Sitenizdeki “Yazılar” trafiniğizin %80 ‘ini harcarken , kategoriler,arşiv vs gibi alanlar %20 trafik harcar, bunu göz önünde bulundurun
4 . All in One SEO

All in One SEO kesinlikle çapında en iyi SEO eklentilerinden biridir , ama aynı zamanda sunucunun kaynaklarını üzerinde oldukça yoğun yer tutar. Küçük siteler için bu bir sorun olmayacak , ama trafik büyümeye başladığında bunu hissetmeye başlayacaksınız.

Böyle bir durumda aşağıdaki gibi bir kod parçası size yardımcı olabilir :

<title><?php if (is_home () ) { bloginfo(‘name’); }
elseif ( is_category() ) { single_cat_title(); echo ' - ' ; bloginfo(‘name’); }
elseif (is_single() ) { single_post_title();}
elseif (is_page() ) { single_post_title();}
else { wp_title(‘’,true); } ?></title>

 

5. YARPP

YARPP (Yet Another Relate Posts Plugin): All in One SEO ile birlikte kullanılan çok popüler ve çok yoğun kaynak tüketen başka bir eklenti daha var.

Bu benzer yazılar eklentisi de; çok fazla kaynak tüketir, bunun yerine daha az kaynak harcayacak alternatifler hazırlayabilirsiniz.
6. Kişisel Veritabanı Tablolarını Optimize etmek

Herhangi bir dinamik içerik yönetim sisteminde  olduğu gibi, WordPress yaptığı işin büyük bir kısmını, depolama, kaldırma ve veritabanı hakkında bilgi güncelleme gibi işlemler oluşturur. Veritabanı tabloları optimize etmek sitenizin performansını olumlu etkileyebilir :

Bu amaçla kullanabileceğiniz güzel bir eklenti WP-Optimize . Bu eklenti revizyonları kaldırır, yorumlarınızı (örneğin, spam ve silinmiş olanlar) temizler, vb

SEO Terimleri Sözlüğü

* SEO: Arama motoru optimizasyonu

* On Page Seo: Site içi arama motoru optimizasyonu çalışmaları

* Off Page Seo: Site dışı arama motoru optimizasyonu çalışmaları

* PR (PageRank): Google’un sitenize 10 üzerinden verdiği bir değerdir.

* PageRank Güncellemeleri: Google arama motoru belli zamanlarda sitelere verdiği PR değerlerini arttırır ya da azaltır buna PR güncellemesi denilir.

* Backlink: Sitenize bir başka web sitesinden verilen her link çıkışı google üzerinde backlink olarak sayılır.

* Google Bomb: PageRank sisteminin suiistimali üzerine Google tarafından getirilmiş bir sistemdir. Bazı webmasterlar yüzlerce doğal olmayan link alarak sitelerini şişirmekte ve arama motorlarında sıralama kazanmaktadır. Bu sistem buna yönelik bir koruma filtresidir.

* Google Dance: Google’ın periyodik olarak güncellediği PageRank sistemi oluşumu sırasında, arama motorlarına yansıyan algoritmik hatalardır. Örneğin; bir site 4. sırada iken bir anda 40. sayfaya düşebilir.

* Google Sandbox: Google Bomb benzeri olan bir filtredir. Etkisi daha uzun süreli olmakla beraber çok tehlikelidir.

* Snippet: Bir arama motorunun arama sonuçlarındaki sayfalarda ilgili web sayfasının başlığı altında görüntülenen metin. Web sayfasının özeti ve/veya arama kelimeleriyle eşleşen sayfa kısımları görüntülenir.

* Hacklink: İllegal yöntemler ile başka web siteleri üzerinden alınan linklerdir.

* Link Değişimi: Karşılıklı link alışverişi.

* Meta Tag: HTML kodunuzun HEAD bölümüne yerleştirilmiş bilgi etiketleridir.

* Meta Title: Sitenin başlığıdır.

* Meta Description: Sitenin açıklamasıdır.

* Robots: Arama motorlarına site içeriği ile karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğini anlatan meta tag.

Kaynak:SDN

PHP ile bir Arşiv Sayfası Yapma

Bence çoğu web sitesi bir HTML site haritası (ayrıca “Arşiv” veya “Arşivler” denir) sahip olmalıdır. Bu temelde sitenin diğer tüm sayfalara bağlantı içeren bir sayfadır. Bir blog durumunda tüm günlüğü gönderileri için bir bağlantı içerecektir.

Böyle HTML sitemap için arama motorları ve insan ziyaretçiler için hem de faydalıdır. Bu web sitesinin tüm içeriği taramasını kolay olur, çünkü arama motorları bundan yararlanacak. İnsan ziyaretçiler, benzer, hızlı bir şekilde belirli bir ay / gün / yıl yayımlanan bir yazı için bakmak mümkün hale gelir. Bağlantınız suyu tüm sayfalarına yayılır gibi bir SEO yarar var üstünde.

Ben SGR Temizlik Archives adlı bir eklenti kullanmak ve tavsiye için kullanılan böyle bir “Arşivler” sayfasını oluşturmak için. Bu eklenti, ancak oldukça eski olduğunu ve bir süre önce güncellenen durdu.

Sonra birkaç gün önce benim tavsiye aldı ve eklentisi kullanarak bir okuyucu e-posta aldım. Onun sunucu zamanlarda gerçekten yavaş başlamıştı söyledi, ve daha fazla araştırma üzerine onlar eklenti sunucu döverek ve yavaşlık neden olduğunu keşfetti.

O da benim kendi “Arşivler” sayfa artık çalışmıyor dikkat çekti. Lanet olsun! Benim tahminim WordPress‘in son sürümlerinde eklenti kodu yavaş ve etkisiz hale olmasıdır.

Neyse ben bir alternatif bulmak gerekiyordu. Performans burada çok önemli bir yönü olduğu için ben ham PHP ve WordPress fonksiyonlarını kullanarak kendi “Arşiv” sayfasında uygulamaya karar verdi. Bu kolay bir görev olduğu ortaya çıktı:

1. Bir Şablon Oluşturma

İlk adım I “Arşivler Page” için kullanmak istiyorsunuz sayfası şablon oluşturmak oldu. Temelde normal bir sayfaya (genellikle page.php) yapısı kopyalanır, ve üstüne aşağıdaki kod parçası eklendi:

<?php
/*
Template Name: Archives
*/
?>

 

2.PHP kodu ekleyin

Bundan sonra, normal içerik çıkış kod parçası kaldırılır:

<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
<h1><?php the_title(); ?></h1>
<?php the_content(__('Read more'));?>
<?php endwhile; else: ?>
<?php endif; ?>

Ve yayınlanan tüm mesajların bağlantıları çıktı kendi PHP kodu ile değiştirin:

<h1>Archives</h1>
<ul>
<?php
$args = array( 'numberposts' => 1000 );
$lastposts = get_posts( $args );
foreach($lastposts as $post) : setup_postdata($post); ?>
<li><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></li>
<?php endforeach; ?>
</ul>

3.Sayfa Oluştur

Bundan sonra yapmanız gereken tüm WordPress içinde bir sayfa oluştur ve onu “Arşivler” şablonu kullanmak yapmaktır. Hepsi bu kadar.

Ben şu anda benim arşiv sayfasında bu kodu kullanıyorum. Ben mutlu değilim tek şey tüm bağlantılar karıştırılır olmasıdır. Ben daha kolay insanlar onlar için ne arıyorsanız bulmak için yapmak için, ay ay onları ayırmak istiyorum.

Ben bu sorunu çözmek kısa sürede ben bir güncelleştirme göndeririz, bu nedenle bizden ayrılmayın.

Güncelleme: Nedense Yukarıdaki kodu 2000 + gönderi ile çalışma değildi. 1000 veya daha az ile olsa çalışıyor. Ben bu yana 2000’den fazla mesaj ben aşağıdaki kod ile, aylık sayfalara bağlantılar içeren basit bir arşiv için seçti yayınladı:

<ul>
<?php wp_get_archives('type=monthly'); ?>
</ul>

Siteniz ile Para Kazanmak için 28 Yol (Bölüm 4)

22. Bir Ebook Satış

Belki ilgili bir ebook tanıtmak için bir web sitesini kullanarak, web üzerindeki verme stratejileri eski para bir gelir elde etmek için çok etkili bir yoldur.

Ya SEOBook.com gibi, kitabın kendi etrafında web sitesi yapısı, ya da web sitesinin başarısına dayanan ebook başlatmak olabilir, FreelanceSwitch gibi nasıl bir Rockstar Freelancer olmak kitap yaptık.

İlgili bağlantılar:

Blogunuz için bir ebook Yazma
Satmak ebooks nasıl
Ebook için İşleme ödemeleri
Dijital ürünler online satış nasıl
Ebook satış yazılımı listesi

23. Bir Hardcover Kitap Satış

Birçok yazar ve gazeteci ciltli kitaplar kopya satmayı kendi blog veya web sitelerinin kaldıraç. Örnekler Guy Kawasaki, Seth Godin ve Malcolm Gladwell yer alıyor.

Onların bir web sitesi oluşturduk önce bu insanların çoğu zaten ünlü yazarları iken, bir de başka bir yol takip olabilir. Lorelle VanFossen tam olarak onu Bloglama İpuçları kitabı ile yaptı. İlk ona blog üzerinden konuda yetkisini inşa edilmiş ve sonra o kitap yayınladı.

Kendini yayıncılık ve yayıncılık hizmetleri listesi:

Olağanüstü şey
Kendinden Yayıncılık
iUniverse
WordClay

24. Şablonları veya WordPress Temalar Satış

Daha fazla insan online varlığı, site şablonları ve WordPress temaları sıcak ve daha sıcak hale almak için karar gibi.

Bu segment üzerinde TemplateMonster yanı sıra bağımsız olarak çalışmalarını teşvik etmek ve satmaya karar bireysel tasarımcılar gibi ana web siteleri var.

Brian Gardner ve Benzersiz blog Tasarımlar prim ve özel WordPress temaları satış ile para kazanmak web sitelerinin iki örnektir.

25. Danışmanlık ve İlgili Hizmetler sunan

Niş bağlı olarak, danışmanlık ve ilgili hizmetler sunarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca blogunuzun yazarı iseniz, makaleler ve paylaşmak olacak bilgileri profil inşa edecek ve muhtemelen daha kolay müşteriler kazanmak için yapmak, bu niş üzerinde uzmanlık onaylarım.

Chris Garrett benzer bir strateji kullandı. İlk olarak blog ve yeni medya niş son derece etkili bir blog oluşturduk ve sonrasında o ilgili sorunları ve ihtiyaçları ile müşterilerine danışmanlık hizmeti sunmaya başladı.

26. E-mail listesi veya Haber Bülteni Oluşturma

E-posta listeleri ve haber bültenleri en güçlü pazarlama ve para internette aletleri yapan birini temsil etmektedir. Onlar inanılmaz dönüşüm oranları, ve bir çok etkin bir şekilde insanların eylem çağrısı imkanı sunuyoruz.

Büyük bir liste oluşturmak sizin listenizde abone sayısını artırmak için kaldıraç olabilecek popüler bir web sitesi var eğer öyleyse, ancak zor bir iştir.

Yaro Starak ünlü bir İnternet pazarlamacı olduğunu ve onun blogunu ziyaret eğer o ziyaretçi onun e-posta bültenine abone olmak için teşvik eden bir bölüm de üstüne bu doğru göreceksiniz. Yaro bu yöntemi çalıştığını kanıtlayan, kendi e-posta haber bültenleri her ay gelirlerinin beş rakamlar üretir.

E-posta haber yönetmek için yazılım listeleyin:

AWeber
SendStudio NX
PHP otomatikcevaplayıcı
Sabit İletişim

27. Mentorluk programları

İnsanlar birisi veya onlara öğretmek ve (gibi sadece bilgi değil) onlara bilgi verecek bir şey için ödemek. Eğitim dünyanın en büyük endüstrilerinden biri olduğunu ve çevrimiçi manzara benzer şekilde davranır.

Eğer yeterli biçimde yapılandırmak ve desteklemek için yönetmek, web sitenizin niş ile ilgili bir danışmanlık programı oluşturmak çok karlı olabilir. Orada medya ve bilgi sunmak için kullanabileceğiniz araçlar geniş bir yelpazede, yazı makaleler ses ve video dersler.

Kaldıraçlı Brian Clark nasıl üyelik ve nasıl içerik çevrimiçi satmak için inşa etmek için bir rehberlik programı öğretim insanlar başlatmak için Copyblogger başarısı. Öğretim programı Satıyor ve aylık 97 $ maliyeti başlıklı edilir. Pahalı gibi görünüyor ama aslında 1.000 ‘den fazla üyesi var.

28. Web sitesi etrafında bir konferans oluşturma

Web kapalı alır ve niş bir otorite olursa, bunu çevresinde bir konferans oluşturabilirsiniz. Dinleyicilerin boyutuna bağlı olarak, olay binlerce insan çekecek ve konferans geçer ve sponsorlar doğrudan para kazanabilirsiniz.

Search Engine Land, örneğin, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde çeşitli şehirleri ziyaret konferanslar bir dizi yarattı. Konferanslar Search Marketing Expo denir ve biletleri ve dolar maliyeti binlerce geçer edilir.

Siteniz ile Para Kazanmak için 28 Yol (Bölüm 3)

15. İç sayfalar Satış veya Kiralama

Million Dollar Wiki bu konsepti popüler yapmıştır, ama etrafında uzun bir süre (örneğin Pagerank10.co.uk kontrol) için web üzerinde kullanılıyordu.

Bu web siteleri kendi etki alanında yinelenen bir ücret iç sayfalar için tek bir ücret veya kira satmak için. Genellikle bir sayfa satın insanların bir şekilde yararlanmak mümkün olacak, böylece, yüksek Pagerak veya yüksek trafik ikisine de sahip.

Küçük bir blogda bu yöntemi uygulamak zor olabilir, fakat kavram ilginç ve daha fazla zorlanmasından olur.

16. Sponsorları Vurgulanan Mesajlar

Techmeme muhtemelen bu fikrin öncülüğünü, ama bir şekilde diğer web sitelerine yayılmış değil. Teknoloji haber toplayıcı sol sütunda editoryal mesaj görüntüler ve kenar çubuğundan onlar başlıklı bir bölüm var “Techmeme Sponsoru Üye.”

Reklamverenler blogdan o bölüm mesajlar nitelikli trafik yollarını göndererek, vurgulanmış olsun. Her spot için aylık maliyeti $ 5000 ve herhangi bir zamanda 6 sponsorlar çevresinde, çok iyi çalışıyor olması gerekir olduğunu düşünürsek.

17. Bağışlar

Bir web sitesinde bir “Bağış” bağlantıyı veya düğmeyi Yerleştirme Blogunuzun okuyucu öğrenmek ve içerik değer kazanmaya bir niş, özellikle de para kazanmak için etkili bir yol olabilir.

Kişisel gelişim ve verimlilik bloglar, örneğin, bağış tabanlı sistemler (Steve Pavlina olmak iyi bir örnek) ile iyi bir performans göstermektedir.

Me, bir bira eklenti Al, bu yöntemin küçük bir varyasyonu süre önce ortaya çıktı. Bu WordPress eklentisi bir bira ya da kahve için çip için okuyucuların soran, her makalenin altında özelleştirilmiş bir ileti eklemek için olanak sağlar.

18. Adverting In-metin

Kontera ve Heyecan Medya gibi ağlar adverting In-metin, metin içinde sponsorlu bağlantılar yerleştirir. Bu bağlantılar, normal bağlantıları ayırmaktır altını bir çift ile gelir ve kullanıcı bağlantı üzerinden fare rulo kez reklam çıkacaktır. Kullanıcı site sahibine para yapar onu tıklamanız gerekmektedir.

Bazı kişiler bu yöntemle iyi para kazanmak, ama diğerleri nedeniyle intrusiveness için kullanmaktan kaçınırız. Bu çok az ana web sitelerinde metin reklam deneyimimiz var unutmayın ilginç.

19. Pop-up ve Pop-under

Pop-up internet reklam ortak henüz can sıkıcı biçimidir. Sadece web sitenizden mümkün olduğunca çok para kazanmaya çalışıyorsanız, onlarla denemeler olabilir.

Eğer trafik büyümeye ve sadık ziyaretçileri oluşturmak için çalışıyoruz, ancak, muhtemelen onlardan uzak kalmak gerekir. Sadece orada pop-up bloker yüzlerce düşünün: bu kadar popüler bir nedeni vardır.

Pop-up kullanan reklam ağları:

Tribal Fusion
PayPopup
PopupAd
Adversal

20. Sesli Reklam

Ayrıca PPP (Oynat-Öde) olarak adlandırılan bu reklam yöntemi Net Audio Ads tarafından tanıtmak edildi. kavramı oldukça basittir: bir ziyaretçinin web sitenizin içine girer, her zaman küçük bir ses reklam (genellikle 5 saniye) oynarlar. Kullanıcı tekil ziyaretçi göre% 100 dönüşüm oranı oluşturarak, bunu durdurmak mümkün olmamalıdır.

Şirket halen testler haddeleme, ancak bazı kullanıcılar bir 6 $ BGBM için bir $ 4 elde etmek bildiriliyor. Ne olursa olsun ödeme oranı olsa da, bu reklam çok müdahaleci formu, bu yüzden kullanmadan önce iki kez düşünün.

21. Web Satış

Web Satış son kaynak olabilir, ama kısa bir süre içinde paranın büyük bir toplamı üretme potansiyeline sahip olabilir.

DigitalPoint ve SitePoint gibi online forumlarda pazar yerleri web alıcılar ve satıcılar her zaman aktiftir. En çok kullanılan parametre, bir web sitesinin değerini belirlemek için belli bir sayıda (çarpan kalitesine, satıcının beklentilerine göre, 5 ile 30 arasında herhangi bir şey olabilir çarpılır Ürettiği aylık geliri olduğunu unutmayın sitenin, niş ve diğer faktörlere bağlı).

Bazı insanlar da para ticareti ve saygısız web siteleri olun. Ya sıfırdan bunları oluşturmak veya mevcut olanları satın almak ve bazı yenileştirildi sonra bir kar için satmak.