Drupal

Drupal

Editörü kullanarak yerine elle kod tercih ederseniz, sizin için Drupal CMS. Bu web geliştirme için yeni başlayanlar ile daha programlama deneyimi olan kişiler arasında daha popüler.Topluluk, özellikle web geliştiricileri yapılmış olduğundan, yardım karmaşık web siteleri için kullanılabilir. El-kodlama ayrıca premade uzantıları ve eklentileri güvenmek yerine, zengin özelliklere sahip özel bir web sitesi oluşturmak için esneklik sağlar.

Drupal arayüzü yerine geçici ya da yeni tasarımcısı web geliştiricileri için tasarlanmış olmasıdır diğer CMS gibi kullanıcı dostu değildir. Drupal ve programlama deneyimi bir şey yoksa, yayın, sinir bozucu ve zaman alıcı olabilir.

Joomla

Joomla

Joomla bir web sitesi özelleştirmek için pek çok olanaklara sahip, çünkü web geliştiricileri arasında favori açık kaynak kodlu bir yazılım. Diğer açık kaynak CMS göre bir web sitesi oluştururken, daha fazla özgürlük sunuyor. Web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz destek ve uzantıları paylaşan kullanıcıların büyük bir topluluk vardır.

Joomla derece kullanıcı dostu bir program değildir, bu yüzden yeni web geliştiriciler için en iyi seçenek değildir. Önceden deneyim kodlama ve web sitelerinin tasarımı yoksa, kafa karıştırıcı ve uygulamak zor olabilir. Joomla bir öğrenme eğrisi vardır, ancak öğrenmenize yardımcı olacak öğreticiler kullanmaya istekli iseniz, kendinizi tarafından büyük bir özellik zengin bir web sitesi.

WordPress

WordPress

Bir CMS dönüştü önce blogcular için kullanılabilir olduğundan WordPress belki de en popüler CMS. En son sürümlerini statik bir sayfa oluşturmak için izin verir, böylece bir web sitesi geliştirme aracı olarak, bu programı kullanmak için kolaydır. WordPress için kolay bir arayüz kullanımı ve web sitenizin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirmek için kolaydır. Binlerce web uygulamaları çeşitli widget ve eklentileri vardır. WordPress yeni web geliştiriciler için kolay CMS programları yüklemek kolay ve kullanımı kolay, çünkü biridir.

WordPress, Drupal veya Joomla ya da daha küçük bir topluluk, bu yüzden size ihtiyacınız olan yardım bulmak mümkün olmayabilir. Buna ek olarak, yükseltmeler ve eklentileri, web sitenizin düzgün ya da kötü çalışmamasına neden olabilir, tamamen kaybolur.

Ve web siteniz için iyi İYS programlama bilgisi seviyenize bağlıdır ve uygulamak istediğiniz özellikleri. WordPress veya Joomla temel özelliklere sahip web siteleri inşa edilmiş, ancak Drupal çok ayrıntılı bir web sitesi için daha iyi bir seçim yapar. Ancak, Drupal, daha büyük bir öğrenme eğrisi vardır ve eğer yeni bir web geliştiricisi iseniz sinir bozucu olabilir.

WordPress, Joomla, Drupal.3 CMS Karşılaştırılması

WordPress, Joomla ve Drupal, bir web sitesi oluşturmak için kullanılan üst İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) üç. CMS, web alanı yüklü ve bir web sitesi oluşturmak için kullanılan yazılım. Bir CMS kullanarak sıfırdan inşa olmadan özelleştirilmiş bir web sitesi için farklı sayfalara kendi HTML içerik eklemek sağlar. Programlama herhangi bir ön bilgi olmadan bir CMS kullanarak etkileyici bir web sitesi inşa edebilirsiniz, ama temel HTML bilmek gerekir.

WordPress bir blog yayınlama yazılımı olarak başladı, ama tam bir CMS Joomla ve Drupal olarak aynı özelliklere sahip birçok program gibi büyüdü. Tüm bu programlar üç, kullanımı ve özelleştirmek için ücretsiz, açık kaynak kodlu programları,. Her program, kendi yükseltme ve uzantıları ekleyerek adamış geliştiriciler topluluğu vardır. Buna ek olarak, destek toplum edinilebilir, bu nedenle bir CMS ile deneyime sahip olmasa bile, yardım istemek veya ihtiyaçlarınız için daha önce yayımlanan bir uzantısı bulmak.

3 CMS Karşılaştırılması :

1 – WordPress

2 – Joomla

3- Drupal