Facebook nedir?

Facebook arkadaşlarınız, aileniz ve iş ortakları bağlamak için tasarlanan bir sosyal ağ sitesidir. Bu MySpace olmak kadar runner ile, ağ sitelerinin en büyüğüdür. Bir kolej ağ sitesi olarak başladı ve herkes ve herkes kapsayacak şekilde genişletti.

Facebook, Harvard öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulan ve ilk thefacebook denirdi. Hızla kampüs başarılı oldu ve diğer Ivy Ligi okullarının içine Harvard öteye geçti. Popülaritesi artan bir olgu ile, Zuckerberg diğer iki öğrenci, Duston Moskovitz ve Chris Hughes, yardımcı olmak için yazıldı. Ay içinde, thefacebook ülke çapında bir üniversite ağ sitesi haline geldi.

Zuckerberg ve Moskovitz sitesi ulusal aldıktan sonra kısa bir süre thefacebook tam zamanlı çalışmasını Harvard bıraktı. 2005 yılı Ağustos ayında, thefacebook Facebook değiştirilmiş ve etki alanı bir rapor $ 200,000 ABD Doları (USD) için satın alındı. O zaman, sadece okullar, üniversiteler, örgütler ve İngilizce konuşan ülkelerde faaliyet gösteren şirketler için kullanılabilir, fakat bu yana herkes kapsayacak şekilde genişletti.

Facebook kullanıcıları kendi arkadaşları ve ağları kendileri hakkında bilgileri gösteren bir profil sayfası oluşturun. Bir ağ içinde bir profil eklemek seçim ağ profili olduğunu withing herkesin anlamına gelir. Bilgi, Durum, Arkadaşlar, Diğer Ağlardaki Arkadaşlar, Fotoğraflar, Notlar, Grupları ve Duvar: profili genellikle aşağıdaki içerir.

 

Kullanıcılar, bir isim veya arama için yere yazarak e-posta adresi, okul, üniversite, ya da sadece tarafından arkadaşları ve tanıdıkları için arama yapabilir. Insanların arkadaş olmak zaman, iletişim bilgileri de dahil olmak üzere, birbirlerinin profillerini tüm görebilirsiniz. E-posta bildirimleri yeni arkadaşlar kendi listesine eklemek için seçmiş ya da birinin sistem içinde onlara bir mesaj gönderdi zaman zaman kullanıcıların bildirin.

Facebook popüler bir özellik, bir telefon, kamera, ya da sabit disk yüklenen fotoğrafları paylaşmak için yeteneğidir. Diğer özel bilgiler olduğu gibi, kullanıcılar sadece arkadaş kendi resimleri veya herkesin görmesine izin vermek için seçeneğiniz vardır. Facebook fotoğraf paylaşım yetenekleri önemli bir avantaj kullanılabilir depolama sınırsız miktarda vardır.

Gruplar kullanıcılar tarafından oluşturulabilir. Bu ilkokul bağlantılarına hobileriniz ve ilgi alanlarınız için her şeyi içerebilir. Gruplar sadece davet edilenler katılmak ve tartışmalar görebilirsiniz, yani kamusal ve herkes için kullanılabilir ya da özel olabilir. Benzer şekilde, Etkinlikler özelliği arkadaş gerçek dünyada partiler, konserler ve diğer get araya düzenlemenize olanak sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda bu insanlar, örgütler, televizyon programları, filmler ve müzisyenler gibi her şeyi hayranları olabilir.

Bir profil eklemek için kullanılabilir sayısız uygulamalar vardır. Bunlar En İyi Arkadaşlar bir listeden film başkaları ile uyumluluk ve kullanıcıların seyahat yerlerin haritaları arasında değişir. Bu uygulamalar Geliştiriciler olarak bilinir Facebook istihdam dışındaki bireyler tarafından oluşturulur.

Facebook, kullanıcıların arkadaşları ile haberler, video ve diğer dosyaları paylaşabilirsiniz. En çok haber ve video web sitelerinden otomatik olarak yem hikaye veya video paylaşmak için tıklanabilir düğmeleri var. Kişinin paylaşım onların arkadaşları göreceği paylaşılan öğe hakkında yorum yapabilirsiniz.

Kişisel notlar, aynı zamanda yazılı ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bir öğeyi paylaşırken, kullanıcıların görmesi için kendi Wall öğesini ekleyebilirsiniz, ya da en öğe görme ilgi olduğunu düşündüğünüz kişi bazında etiketleyebilirsiniz. Bir kullanıcı tagged zaman, onlar bir e-posta bildirimi alırsınız.

Facebook sitesi düzene ve daha kolay arkadaş ne yaptığını göremeyecek yapmak amacıyla, 2008 yılı sonlarında bir yeniden tasarımı vardı. O günden bu yana olağanüstü büyüme gördü ve sosyal ağ üstünlüğü korumak için hazırlanıyor. 2009 yılının başında, Facebook kullanıcılarının dünya çapında yaklaşık MySpace, eski rakibi olan çift edildi.

Daha Popüler bir site için 5 Yol

Web gerçek bir orman haline geldi ve günümüzde serin yeni siteler bulmak her zaman dünyanın en kolay şey değildir. Eğer bir web sitesi kendinizi varsa, bu konuda diğer ucunu uğraşıyoruz. Nasıl online fark almak ve popülerliğini artırmak için yapabileceğimiz bir şey yoktur?

Mutlaka vardır! Burada sitenizi güçlendirmek ve online görünürlüğünü artırmak ilk beş yolu vardır.
1. Güçlü Hosting

Bu ilk nokta, çoğunlukla kendi Web henüz ama hevesle bir tane oluşturmak için istiyorum yok kimin için önemlidir. Etki alanı adı seçtikten sonra, bir sonraki adım bir hosting planı seçmek için. Orada çok iyi, uygun fiyatlı alternatifler, ancak ne profesyoneller genellikle özel bir blog barındırma tavsiye ederiz. Web hosting Bu form, hiçbir zaman bir profesyonel görünümlü bir Web sitesi kurmak için izin verir. Bu neden önemlidir sitenizi daha popüler hale geldiğinde söz etmek? Peki, güçlü barındırma olmadan, iyi sevdim olma şansına sahip olacaksınız anlamına gelir yeni web sitesi, bir trafik ele almak mümkün olmayacaktır.

Tabii ki, güçlü bir hosting bulmak genellikle daha kolay yapılır daha söyledi. Hosting sektöründe son yıllarda çok popüler büyüdü ve bu çeşitli barındırma hizmetleri sunan şirketlerin çok sayıda yol açmıştır. Fakat sektöründe en iyi gibi bu ses onların hileli yollarla aldanmayın. Biz iş güçlü bir üne ve deneyime sahip bir firma ile iş ortağı tavsiye ederim. Doğru uyum bulmanıza yardımcı yorumları ve diğer bilgiler için Web Hosting Arama başlayabilir.

Ev sahipliği söz konusu olduğunda, plan ile birlikte farklı özellikleri karşılaştırmak gerekir. En az 99.9% uptime garantili ve o müşteri desteği tutmak için kolaydır emin olun. Onları ne zaman ihtiyacınız olabilir asla bilemezsiniz. Aynı şekilde, disk alanı ve bant genişliği açısından numaraları tür kullanmak ve yönetmek için tam olarak ne çıkacağını bilmek de iyi. Bazı sağlayıcılar, kişisel kullanım için olsa bile kendi sunucularına, müzik veya video dosyaları yüklemek için müşterileri yasaklıyor. Bir plan satın almadan önce bu sorunları çözmek için müşteri destek sormak önemlidir. Etki alanı adı kayıt defteri bilgilerini korunacak ve hosting anlaşmanın parçası olarak kaç farklı e-posta hesaplarını kullanmak için izin verilecektir olmadığını soran düşünebilirsiniz diğer bazı şeyler.
2. Web Sitenizi Optimize Edin
Sevimli bir robot bazı ikili kod arar

, Gerçekten başarılı online olmak için, arama motorlarında yüksek bir sıralama elde etmek olacaktır. Muhtemelen hakkında arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi bu konuda başarılı olmak için, sizin kadar öğrenmesi gerekir. SEO konusu geniş ve ilk bakışta oldukça zor olabilir, ama bir kez onu asmak olsun, hemen yararlarını görmek mümkün olacak ve muhtemelen daha önce onunla başlamak vermedi neden merak edecektir. Başlamak için yapabileceğiniz bir kaç şey, uygun anahtar kelimeler kullanarak emin olun ve ziyaretçiler için arama motorlarının yanı sıra yazmak. Arama motorları için Yazma yüksek dereceleri almak istiyorsanız bu yana, önemli, ve onları sopa ve Web Sitesi dönmek istiyorum çünkü ziyaretçiler için yazma özü.

Sitenizde anahtar kelimeler ve içerik memnun olduğunuzda, bağlantı bina ile çalışmaya başlama zamanı. Arama motorları çok sayıda gelen bağlantılar bakarak belirli bir sayfa / site değeri belirler. Link değişimi, arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmek için en popüler ve başarılı yollarından biridir ve bunu yapmak için gerçekten çok kolay. Sadece böyle bir web sitesi ziyaret edin ve bir link değişimi ilgileniyorsanız eğer Webmaster sormak bundan daha daha karmaşık olmak zorunda değildir.

Sayfanızda ilginç ve özgün bir şey olması, potansiyel bağlantı ortakları çekmek için harika bir yoldur. Örneğin, etki alanı adları ile ilgili bir web sitesi çalışıyorsa, neden bir etki alanı adı durumu denetleyicisi Ana sayfanıza eklemek değil? Büyük olasılıkla niş ile ilgili diğer sitelere bağlantılar çekecek, ve insanlar bir etki olup olmadığını bilmek istiyorsanız tekrar gelmek eğiliminde olacaktır. Kendinizi rakiplerinizden ayrı ayarlamak için ekstra yaratıcı olmaya çalışın.
3. Sosyal Medya Optimizasyonundan Yararlanın

SEO sitenizin optimizasyonu büyük bir parçası olmalıdır olsa da, orada sona olmamalıdır. Bugün mevcut olan en güçlü pazarlama araçlarından biri beri Sosyal Medya Optimizasyon, muhtemelen kadar önemlidir. Sosyal medya optimizasyon kampanya birkaç farklı şeyler içermelidir. İlk olarak, sitenize veya blog içeriği konuyla ilgili değil, out of date olduğundan emin olun. Benzer siteleri ziyaret edin ve Mesajlar / makaleler hakkında yorum bırakarak tartışmaya katılmak kafanızda ne söylemek korkmayın. Kendiniz olun, Facebook ve MySpace görünür. Üç diğer sitelerin sosyal medya optimizasyonu için yararlı olabilir, Twitter, Flickr, ve YouTube. Iki sonuncu olanlar her zaman geçerli değildir. Zamanı geldiğinde onlara avantaj sadece emin olun yoksa size yarardan çok zarar yapabilir.

Açıkçası, kullanan herhangi bir sosyal medya sitesi Web sitenize giden bağlantılar eklemeyi unutmayın. Link “nofollow” (örneğin, Facebook gibi) bağlı öznitelik olsa bile, yine de siteye yeni ziyaretçi ve potansiyel müşterileri çekmek. Son olarak, kampanyanız içerik oluşturmak ve düzenlemek için kolay gibi CoffeeCup FlashBlogger gibi dostu platformlar, üzerine inşa edilmelidir.
4. Sizden Hoşlananları Katın

Sitenizin ziyaretçi sayısı büyümeye yapmak için çok önemli bir nokta, onları da alarak. Kişisel bir tarzda yazmaya çalışın ve açık bir soru bırakmak korkmayın. Bu yapmaması gereken ise, neden bir yarışma düzenleyeceğini? Bu büyük olasılıkla siteniz hakkında konuşan kişi alacak. Ödül bu yana insanlar ödül ne olursa olsun rekabet gibi, bir servete mal değildir – bu insan doğası.

Mesajlar / makaleler hakkında yorum sitenize veya olasılığı üzerine bir forum da dahil olmak üzere, ziyaretçilerinizin müdahil Diğer kolay yolu. Herkes kendi kişisel konularda fikir ve düşüncelerini ifade etmek istiyor ve onları bunu sağlayan, aynı zamanda nasıl geribildirim takdir görmek için geri dönen ziyaretçi şansını artırmak. Konu popüler ekstra bonus olarak, tartışmanın yanı sıra, diğer Web Sitelerinin ilgi çekebilir!

5. Sizin Tasarım Kullanılabilirliğinizi vurgulayın

Iyi bir tasarım Yatırım bazı insanlar düşünmek gibi daha önemlidir. Güzel bir tasarım ile, okuyucu / ziyaretçiler arasında güven artacaktır. Web sitesi tasarlama boyunca hatırlanması gereken önemli bir nokta değildir. Bu, hiç kimse bunu nasıl kullanacağını anlar, site tasarımı içine koyduk kaç saat fark etmez. Olmayan bazı Internet anlayışlı arkadaşlar, tam bir ölçekte başlamadan önce web sitesi aracılığıyla gezinebilirsiniz. Bunu kolay bulursanız, böylece ziyaretçilerinizin duracaktır.

Bu güzel ve fonksiyonel tasarımı sayesinde tam olarak ne söylemek zordur. Bir kişi için iyi görünüyor ne başka bir korkunç görünebilir. Ancak, Web tasarımı temel eğilimler vardır ve bu takip ederseniz, ziyaretçilerin çoğunun lütfen emin olabilirsiniz. 2009 için birkaç popüler Web tasarım trendleri, çok sütunlu düzenleri, büyük çizimler ve beyaz boşluk çok.

Güvenli tarafta kalmak istiyorsanız, o zaman kolayca erişilebilir ve anlamak için basit bir sayfa düzeni ve tasarım özellikleri yapmak için iyi bir çağrıdır. Standart kodlama kullanmak ve Flash animasyonlar-the-top önlemek için deneyin. Bazı insanlar onları siz değerli ziyaretçilerimizin kaybedebilirsiniz Flash incelemekte engellemek tarayıcı ayarlarını olabilir. Kişi ne düşündüğünü düşünmek deneyin ve Web Sitesi gün sonra daha popüler ve saygın bir gün büyüyecek.