Farklı Yaş Grupları İçin Tasarım

Çeşitlilik web büyük yapan şeylerden biridir, ve her izleyici, kendi ihtiyaçları ve gereklilikleri vardır. O hedef kitleyi belirli bir yaş grubunda oluşan Ama eğer ne olur? Eğlenceli ve çocuklar için interaktif sağlayan, ya da kesinlikle bir yetişkin sadece web sitesi (alkol satan bir gibi)?

Yaş sadece psikoloji açısından web üzerinde etkili bir faktör, aynı zamanda erişilebilirlik, kullanışlılık ve kullanıcı arayüz tasarımı. Birçok diğer değişkenler tasarımlar etkileyebilir, ancak, yaş bir web sitesi oluşturarak yapabilirsiniz fark odaklanmak gerekir.

5 Saniye altında 0-80

Çeşitli yaştan internet kullanımı nasıl farklılıklar bugün daha çıplaklığıyla olmamıştı.Web, birçok insanın hayatında o kadar ayrılmaz hale geldi, çünkü kullanıcıların farklı nesil web üzerinde farklı yetenekleri gelişmiş olduğu, yaş farkının bir tür ortaya çıkmıştır.

Yaş grupları (ve herkes onlardan birine düzgünce düşecek) hakkında genelleme yaptığımız işin çok bağlı iken, anlayışımızı büyük ölçüde makul, mantıklı bir tahmine dayalı.

Yani, hedef yaş grubu nasıl etkilendiğini öğrenmek için zaman ayırın sürece, saçak kullanıcılar ikram tuzakları atlatmak için mümkün olmalıdır.

Bugün yaşlı kuşak düşünün, ancak şimdi birçoğu ilk kez oturum. Pek çok yaşlılar öğretmek kitap nasıl bilgisayar ve web iş vardır; neredeyse küçük bir toplumda insanların bu yeni çıkmış icadı ile yakalamak için uğraşıyor var ki her gün biz tasarım.

Yelpazenin diğer ucunda, bir dünya web olmadan hiç sahip olacak ve kavramlar, öğrenme ve beceri çevrimiçi kazanıyor biz konuşurken kim bebekler ve küçük çocuklar var.

Bu insanlar gerçek ve web sitenizde kendi ihtiyaçlarını karşılayan emin olmak için var.
Neden Önemli?

Farklı yaş grupları için proje hazırlaması iki nedenden dolayı önemlidir. Birincisi, bütün yaşlılar gibi bir kullanıcı tabanı görmezden gelerek deneyim yabancılaştıran. Ve o da kabul edelim: hepimiz eski alacak ve biz bu gibi muamele istemem.

İkincisi, genç kullanıcıların yarının tasarımcıları (ya da, müşterinin bakış noktasından, yarının müşterileri) olacaktır. Web sitenizde takılmaları ve korkunç bir deneyim varsa, büyük ihtimalle onlarla sopa ve kendi web sitesine veya hizmete algılama şekli olabilir. (Ancak, sınırlı olmalıdır, alkol ve yetişkin içeriği ile ilgili olanlar gibi, bazı web sitelerine erişim.)

Bu makalede, çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlılar arasında ayrım olsa da, altı ve on yaşındaki bir hesaplama yeteneği arasındaki fark önemli ölçüde farklı olması dikkat çekicidir, bu yüzden size verilen herhangi bir şeyi olamaz.

En iyi yaklaşım yaş aralığındaki tanımlamak için (ve daha genç kitleye dar olması gerekir).

Bunu akılda tutarak, ilk yaş grubu ve web sitenizin tasarımı için yansımaları göz atalım.

Web sitelerinin etkisi en çok çocuklar ile yükseltilmiş. Web gençken, eğitim sistemi, bir lüks olarak bilgisayar becerileri gördü. Zaman değişti ve becerileri topluma merkezi haline gelmiştir.

On yıl önce, ortalama 10 yıl, eski, oldukça sınırlı bilgisayar becerileri olurdu, artık bu durumda.Web erken etkileşimi aracılığıyla, beş ve altı (genç) gibi genç çocuklar, cihazlar ve web siteleri ile gelişmemiş deneyim kazanıyor.

Fiziksel gelişim: Ama daha çok eğitim deneyimlerini etkileyen bir değişken vardır.

Bilgisayarlar erken eğitim her yerde varken, çocukların organları ve beyinleri hala gelişmekte olan. Yetişkinler için verilen bu bilginin sınırlı olabilir. Onların motor becerileri ve fare ve klavye kullanma yeteneği bizim uyuşmuyor. Düzenleri bu tür sınırlamalar için hesap gerekir.

Yetişkinler için biraz sabır hataları olabilir, küçük çocuklar yok (ya da pek çok durumda, bunları aşmak için bilgi eksikliği) var.

Bununla birlikte, çocuklara yönelik tasarımı, yetişkinler için tasarlamaya birkaç avantajı vardır. Küçük çocuklar eğlenmek istediğini ve mutlaka akılda doğrudan hedefi yoksa, arama ve etkileşim (yerine sadece bir çözüm için en hızlı yol üzerine koyarak daha) ile onları yapmaya fırsat verir.

Renkli ve ilgi çekici eğitim ve yolculuk ise, daha sonra büyük olasılıkla başarılı bir ziyaret olacak.

Çocuklar, sadece ne olacağını görmek için bunları tıklayarak bağlantıları ile mayın tarama gemisi oyun eğilimindedir. Ama onlar için çalışan bir rota bulmak, sopa ile yetişkin göre çok daha fazladır; bir özellik olarak öğrenilen yolu önyargı anılacaktır.

Peki, bizim web siteleri, çocuk dostu yapabilirim? En iyi uygulamalar şunlardır:

UI temiz tutulması (çocuklar görsel karmaşasını dalıp olsun)
Ikonografi kullanarak (tanınabilir deneyimleri ile belirtiniz)
Canlı, heyecan verici renkler kullanarak
Entegre reklam kaçınmak (çocuklar zor bize çabucak onlara yol reklam banner, içerik ayırmak için daha bulmak)
Animasyon ve ses kullanmayı düşünün (bu video ideal görünüyor, bunun için sadece bir yaş grubu)
(TV gibi) bildikleri karakter içerik Relate
Eğitmek ve onların dikkatini çekmek oyunlar sağlayın
Duygu yoluyla eylemlerin güçlendirilmesi (tekrarı teşvik eder, iyi bir iş yaptığını anlatarak onları)

Arasını doldurur ve Gençler için proje

Çocuklar büyüdükçe, motor becerileri ve anlama, daha az sınırlayıcı bir faktör haline. Bu bilgisayarların tam olarak nasıl çalıştığını bilmek anlamına gelmez rağmen çocuklar ve gençler sık sık, ev ödevleri ve rekreasyon (örneğin, sosyal ağlar) aracılığıyla bilgisayar deneyimi kazanırlar.

Teknoloji genellikle çocuklarla daha gençler ile daha yaygın, çok küçük çocukların bile cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar olmasına rağmen, ebeveynler tarafından izlenmekte olsa. Sabır düzeyleri de artar.

Gençler ve araların hedefli reklamcılık daha esnek olma eğilimindedirler ve (daha metodik bir yaklaşım benimseyerek bilgi almak isteyen ziyade keşfetmek) web siteleri keşfetmek için az istekli.

Araştırma, bu yaş grubu ve yetişkinler ve çocuklar arasındaki önemli fark, bu gençler daha sosyal odaklı olduğunu gösterir. Yetişkin belirlenen hedeflere ulaşmak için teknoloji kullanma eğiliminde iken, gençler duydum, sosyal etkileşim ve grup etkinlikleri (online forumlarda gibi) yemeğim ile meşgul. Bu, tasarımcıların bu izleyici ile meşgul için bir fırsat verir.

Tüm gençler (ve bazı yetişkinler inanan rağmen tamamen farklı türler) aynı olmasına rağmen, tasarım seçenekleri bu kullanıcı tabanı çok daha büyük bir bölümünü etkileyen bir şans daha var. Bu sosyal eğimli kullanıcıların sitenizden katkıda bulunabilir ve bu hizmeti kullanarak ve onların arkadaşları teşvik, boş zamanlarını nasıl düşünün.

Ayrıca, öğrenilen bir davranış bağlı olmayan, yeni deneyimlere ne kadar açık olabileceğini düşünüyorum.

Bir web sitesi genç dostu araçlar yapma:
UI temiz tutulması (her yaş için ortak bir faktör)
Metinsel içerik grafik içerik lehine (gençler daha az Online okuma eğilimi)
Animasyon ve ses kullanarak (orta, ancak küçük çocuklar için olduğu kadar)
Içerik çocuksu görünür o kadar kolay değildir sağlamak

Buna ek olarak, gençler, çocuklar gibi daha kolay etkileşim dalıp öğrenilen aynı yolu önyargı olduğunu gösterir araştırma online daha sosyal ve sosyal eğilimler (moda ve akran çıkarlarını web kullanımında hakim olmak daha tahrik güç olduğunu numaralar).
Tüm Çağların Yetişkinler için proje hazırlaması

Tabii ki, web beri hayatta olan insanlar ilk defa bir kritik kütleye ulaşmış bugün bizim kullanıcı tabanı büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Birçok tasarımcı işlerini izleyicilerin ihtiyaçlarına hizmet olup olmadığını değerlendirirken kullanılabilirlik testi için onlara bakmak.

Bu web sitelerine erişimini giderek genç insanların ve giderek daha yaşlı insanlarda daha fazla web anlayışlı olma ve internet kullanmak isteyen, ancak, sorun olabilir

Çoğu yetişkin, genç ve yaşlı kullanıcılar gibi bilgisayar kullanarak, en azından orta deneyime sahip.

Ama bu tüm yetişkinlerin bilgisayar okuryazarı olduğunu söylemek mümkün değildir. Çoğu yetişkin bilgisayar deneyimi olmasına rağmen, sadece teknoloji çok ilgilenenler nasıl çalıştığını anlamak için eğilimindedir. Örneğin, bir Google araştırması, insanların% 90 bir tarayıcı birini kullanmak mümkün olmasına rağmen, ne olduğunu bilmediğini gösterdi.

Yetişkinler kendi el becerisi ve motor becerileri zirvesinde olma eğilimindedirler. Erişilebilirlik hala bir konudur, ama onlar talimatı üzerine o kadar bağımlı değildir çoğu yetişkin bir aşamada, biraz seçimler yapma sorun var ve kendi ihtiyaçları için savunucuları gerekmez.

Genel olarak yetişkinler hedef odaklı ve açık hedefleri (daha keşif daha arama dayanarak) web sitesini ziyaret etmek eğilimindedir ve genellikle daha alışık (ve bağışlayıcı) kullanıcı deneyimi tuhaflıklar.

Ama bu maliyet daha az sosyal etkileşim odaklı olmak ve reklam (tarama sırasında gürültü filtresi) karşı gelir.

Yetişkinler için bir web sitesi Biçme genellikle basittir. Erişilebilir ve kullanışlı modern standartlara göre ise, daha sonra büyük olasılıkla onlar için yararlı olacaktır.

Genç kullanıcıların aksine, yetişkin animasyon ve ses (görsellerin üzerine metin lehine) daha az çizilir.

Büyük kullanıcılar aksine, mümkün olduğunca çabuk yanıtlar alma konusunda araştırma ve çalışma ve daha az değer koydu.

İronik bir biçimde, daha sonra, diğerlerine göre bu yaş grubunda meşgul daha zordur.
Daha sonra Yıl için tasarlama

Yaşlı insanlar hedeflenen tasarım açısından en kötü olsun. Daha web olmadan bir dünya ile daha fazla aşina – çocuklar için insan davranışları ve HCI (bilgisayarlarda çocukların eğitimi için yatırım bahsetmeye gerek bile yok), yaşlılar genişleyen yaş grubu içine çok araştırma yapılmış olsa da görünüyor daha az yiyecek ve içecek.

Balayı web sitesi kullanım etkiler, el becerisi ve motor becerileri bir düşüş deneyimi eğilimindedir. Birçoğu ilk kez web kullanarak olabilir ve gelişim yıllarında bir anda bilgisayar ve internet ana toplumun bir parçası değildir, çünkü onlar diğer nesiller gibi hızlı teknoloji almak için daha az olasıdır . Buna ek olarak, yaşlanma sürecini online etkileşimi sağlık (hem fiziksel hem zihinsel), bir düşüş anlamına geliyor.

Yaşlı olsa da, kendi avantajları var. Yetişkin aksine, yaşlılar genellikle web siteleri keşfetmek için hala açık olmak ve bazen çocuklar ve yetişkinler daha sabır sahip olurken, seti görevleri elde odaklanmıştır.

Buna ek olarak, etkileşimi daha odaklı olma eğilimi ve topluluklarda kendilerini, araştırma, okumak, öğrenmek ve dahil etmek için daha istekli.

Ve hayattan daha fazla deneyime sahip, sorun çözme ve teknik içerik ayrıştırma bir avantaj olabilir. Tasarımcılar sağladıkları ne nüansları takdir daha muhtemel bir hedef kitleye sahip kesinlikle takdir edecektir.

Yaşlı kullanıcılar için tasarımı için en iyi uygulamalar şunlardır:

Çok görünür ve çok unutulmaz web siteleri
Metin büyük ve okunması kolay olmalıdır
Linkler için tıklayın kolay olmalıdır
Orada küçük bir animasyon veya rahatsız edici olabilir hareket edilmelidir
Web site navigasyonu anlaşılır olmalıdır

Yaşlı kullanıcılar, bir web sitesine duygusal bir bağlantı sahip açık, güçlü bir görüş oluşturmak için daha büyük olasılıkla, olumsuz bir deneyim etkilerine karşı daha duyarlıdır.

Bu grup için tasarlarken, onlara sorumluluk yüklemektedir koyarak, hataları düzeltmek, karışıklık mümkün olduğunca azaltmak ve ilgi çekici bir kullanıcı arayüzü ile sosyal etkileşimi teşvik kaçının.
Web Tasarım Yaş Önemlidir

Çocuklar, yetişkinler ve tüm aile için bir web sitesi de yapıyor olsanız, yaş, kullanılan ve algılanan nasıl etkiler. Küçük çocuklar, zihin ve beden hala gelişmekte olan ve yaşlılar kendi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Gençler ve yetişkinler, web tarama sırasında belirli hedeflere sahip ve farklı bilgileri yorumlamak.

Sadece web sitenizde kullanabilirsiniz kim objektif bakarak mümkün olan en geniş izleyici çekmek için umut olabilir.

Web tasarım merkezi ilkelerinden biri, kullanılabilirlik ve tüm ziyaretçilerin aynı fikirleri, hedefleri ve algıları olduğunu varsaymak yanlış olurdu, biz hala biz zamanında kararlar, böylece bir ölçüde yaygınlaştırılması gerekiyor.

Yaşlı web sitenizin erişilebilir tutun, yetişkinler için kriterleri karşılamak, gençler meşgul tutmak ve işinizi çocuk dostu olun.

Her internet kullanıcı benzersiz, ancak birkaç nesil kullanıcıların ne teklif isteyebilirsiniz

Farklı Web Tasarım Çözümleri Nelerdir?

Web tasarım çözümleri, bir web sitesinin tasarım ve uygulanmasında yardımcı olmak amacıyla kullanılan yazılım araçları. Bir web sitesi, bir web tarayıcısı tarafından yorumlanır olabilir bilgisayar programlama kodunu kullanarak oluşturulur. Bu kod, belirli bir İnternet protokolü (IP) adresi ve kullanıcı dostu bir isim, ya da evrensel bir referans bağlantı (URL) verilir. Bir web sitesi yolu görünüyor ve işlevleri tasarım sonuçlandırılır belirlenir. Oluşturma, düzenleme ve kamu kullanılabilir yapmadan önce web sitesi test web tasarım çözümleri yer almaktadır özel araçlar gerektirir.
Web tasarım çözümleri iki kategoriye ayrılır: grafik ve fonksiyonel. Bu kategoriler, farklı, modern bir web sitesi oluşturmak ve korumak için gerekli beceri setleri ile uyumludur.Düzeyde bir web tasarım çözümü mevcut sofistike yazılım maliyeti ile ilgili.En pahalı araçlar genellikle en yüksek seviyede müşteri desteği var. Oldukça faydalı olabilir zamandan tasarruf işlevlerine erişim sağlayan çeşitli açık kaynak çözümleri vardır.

Web tasarım çözümleri kullanmak için gerekli becerileri, ilişkisel veri tabanları ve web sunucusu donanım temel bir anlayış ile çalışan gelişmiş bilgisayar programlama, web dilde beceri, deneyim içerir. Tüm derslerin yanı sıra, sanayide kullanılan çeşitli yazılım çözümleri erişim gibi gerekli sunuyoruz, çünkü ortaokul sonrası eğitim kurumları, bu bilgiyi elde etmek için en iyi yer.Araçları, zaman içinde geliştikçe, bu temel üzerine inşa web tasarımcıları, yeni diller ve becerileri öğrenebilir.

Bir web sitesi görünür şekilde grafik kullanıcı arayüzü (GUI) belirlemek. İnsanlar görsel yaratıklar ve genel görünümü, karar verme süreci üzerinde büyük bir etkisi vardır. Çalışmalar, insanlar daha sık siteden daha önemli tasarım öğeleri ile bu unsurlar olmadan web sitelerine dönüş olacağını göstermiştir. En iyi tasarım çözümleri bir görüntü kütüphanesi, online film veya animasyon desteği ve genişletilmiş bir renk paleti içerir. Web tasarım çözümleri genellikle temel, orta ve ileri web siteleri için şablonlar içerir.

Nasıl bir web sitesi davranır tasarım işlevselliği tarafından kontrol edilir.Sitenin mevcut ihtiyaçlarını destekler ve genellikle gelecekteki geliştirmeler dahil için yeteneği vardır bir çözüm, web sitesi sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Diğer web programlama dilleri bir sözlük indirmek için yeteneği bu özelliğin bir göstergesidir. Bu teknoloji hızla değiştirdiği için son 12 ay içinde güncellenmiş Web tasarım çözümleri, sorunlu olabilir. Sadece tam olarak desteklenen bir çözüm uzun vadede geçerli kalacaktır.