En iyi blog Platformları

Blog pazarlama, izleyici ile bağlamak için, umutları ve müşteriler için değerli ve yararlı bilgiler sağlamak için ürün ve hizmet satmak için, ve web sitenize trafik çekmek için harika bir yoldur. Ancak, blogunuza başlayan ya da olsanız bile, bir ayarlamak için önce
biri yapmak için çok önemli bir karar var. Hangi bloglama platformu kullanacak? İşte blog platformları nasıl başarılı bir şekilde kullanmak için birkaç ipucu.

Üç büyük ve Ötesi

Bir blog platformu aslında bir blog veya web sitesi dayalı bir üründür. Birçok durumda bu blogunuza barındırmak ve yayımlamak için hizmet demektir. Blog dünyasında, küçük platformları bir ev sahibi ile üç büyük oyuncu var. Üç büyük:

* Blogger artık Google’a ait.
* Typepad
* WordPress

Orada aynı zamanda açık kaynak kodlu bir yayın platformu olan MoveableType.org. Bir başka Joomla, bloglama yetenekleri sunar ancak bir web sitesi platformu bir blog platformu daha kabul edilir. Bloglama fonksiyonları sunan birçok web sitesi ev sahipliği vardır; ancak, geleneksel platformlar değiliz.

Eğer bir blog platformu seçtiğinizde, bir kaç önemli maddeler için arıyoruz. Aradığınız:

* Kullanım kolaylığı – çemberler üzerinden atlamak ve bir blog almak ve çalıştırmak için, 1000 sayfalık kullanım kılavuzu okumak için varsa, bunu yapmak için gitmiyoruz. Sezgisel arayüzleri ve bilgi bulmak kolay gereklidir.

* İşlevsellik müşteriler ve potansiyel kullanıcı dostu olması için ihtiyacı var, ve gezinmek kolay ve kullanımı kolay olduğu anlamına gelir.

* Özellikleri – blogunuza istediğiniz ve yapmak, satmak ürün ve hizmetler, ev sahibi yarışmalar da dahil olmak üzere ihtiyaç yapabilmek istiyorum, geri bildirim almak ve böylece.

* Fiyat – Her zaman bir göz.

* Özelleştirme blogunuza görünmesi ve tam bir ton iş, zaman ve para olmadan istediğiniz gibi hissetmek mümkün istiyorum.

* Karma – Blogunuzun farklı bir platforma geçmek zorunda kalmazsınız yıl ve önümüzdeki yıllar için etrafta olması olacak bir platform istiyoruz.

Eğer bir blog platformu seçmeden önce blogunuza gerçekleştirmek istediğiniz şeye belirlenmesinde biraz zaman geçirmek istiyorum. Örneğin, arama motorlarının ilk sayfasında blogunuz için optimize etmek istiyorsanız, optimize etmek için kolay bir blog istediğiniz ve belki de arama motoru optimizasyonu eklentileri konum. Bu blog platformları karşılaştırmak bile başlamadan önce ihtiyaçlarınızı bir liste yapmak anlamına gelir.

Blogunuza ev sahipliği nereye gittiğini dikkate alınması gereken bir diğer önemli şey. TypePad ve Blogger URL’niz http://www.yournamehere.typepad.com/ olacak anlamına bloglar, barındırılan her ikisi de.

Aynı Blogger için de geçerlidir. WordPress seçeneği sunar. URL’niz olmasını istediklerini bu yüzden WordPress blogunuza ev sahibi ya da başka bir ev sahipliği yapmaya yönlendirmek.

Bloglama platformu hakkında her şeyi özelleştirmek için çalışma sayesinde gitmek ve kurmadan önce okuyun. Bazı ev sahipliğinde blog platformları, örneğin, reklam izin verilmez, yapmak istediğiniz bir şey varsa, o zaman size daha önce bu kısıtlamaları dikkate almak gerekir
imzaladılar.

İyi haber şu ki, blogging, start-up giderleri nominal sonra özelleştirmek için profesyonel bir tasarımcı işe sürece ücretsiz ve. (Başka bir ana bir WordPress blog yönlendirmek için bir 10 $ ücreti var.) Bloglama platformu seçimi sadece biraz zaman ve araştırma alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir