Dört Blog türü ve bunların nasıl kullanılacağı

Bloglama terim-slinging kümesine göre, açıkça geldi ve burada kalmak için. Bir sonraki “büyük şey” ya da “geleceğin dalgası” – “devrim” bile Yine de, çoğu blogging trendi hakkında yorum insanların ne farklı bile çalışır veya nasıl, tam olarak ne olduğundan emin değildir bloglar türü vardır. Bloglama zaten sayısız biçimlerde almıştır. Dial-up hala standart iken tarihi, genişbant yükselişi sırasında yaş geldi ve artık metin tabanlı kökleri podcast ve video bloglama yol veriyoruz. Bu amaçla, burada bir avuç bloglama türleri ve ne onları diğerlerinden ayıran.

Tip 1 – Klasik / Kişisel

Bu en temel blog tipi Livejournal, ilk gün geri harkens. Bu bloglar, düşünce ve deneyimlerini gibi basit, kişisel hesaplar hizmet vermektedir. Kayıtları, kullanıcının yaşam şeyler olduğunuz ilgi, onu veya ona itiraz. Bunlar heyecan verici bir yolculuğa ya da okuyucunun belirli bir yazarın tüm Canon yoluyla almak için bir girişimde bloglamanın durumda, fiziksel ve zihinsel hem de kişisel yolculuklar kaydedebilirsiniz.

Marka Bu kişisel bloglar gerçek değerini iki kat. Giderek çevrimiçi kültürü, insanlar izolasyon duygularını dile getirdiler ve toplumun bağlantısını kesmek. Böylece, kişisel bilgi ve diğer detaylar için susuzluk büyüyor. İnsanlar ilgi duydukları millet kişisel hikayeleri duymak istiyorum, ve bu bloglar başkalarının insanlığın içine bir pencere verir. İkincisi, daha fazla bir veya iki yıl devam kişisel bloglar, yazar ile birlikte olgunlaşan, zamanla büyür. Bunlar, odağı değiştirmek ve zaman geçtikçe daha rafine, okuyucuların okuma konusu ile birlikte büyüyen bir anlamda izin büyüyecek. Böylece, kişisel bloglar, yardımcı hizmet kurulmuş bir veya hatta büyüyen bir marka kendi kitlesi ile kişisel bir bağlantıyı sağ.

Tip 2 – Watchblog

Daha önce belirtildiği gibi, ama bloglama bazı şimdiye kadar gördüğüm yolsuzluk ve totalitarizm zayıflatmak için büyük potansiyel var olmuştur. İran’daki son seçimler sırasında, blogcular, istismar ve yolsuzluk hikayeleri çıkardı. Blogcular ve bilgi hızlı yayılması, polis şiddeti, kurumsal görevi kötüye kullanma ve geceleme hükümet gaffes hikayelerini gözler önüne serdi. , Ama hiçbir şey yasal bir toplumda kim tahammül edemiyorum bu savunulamaz eylemler maruz hikayeler taşıyan tam olarak bu tür çaba adanmış tüm bloglar bulunmaktadır.

Marka: blogun marka binada bu tür gerçek güç, halka güven binasında. Güven, tüm iş ve markalaşma esastır. Bir markanın bir güven varsa, insanlar sadece almak olmaz. Böylece, bu güveni ihlallerine maruz insanların kendilerini güvenilirliğini belirli bir düzeyde kazanç. Benzer şekilde, hem de kötü davranış maruz blogun bu tür karşılıklı doğrulama ve müreffeh olur güvenilir sağlayıcıların web oluşturarak, iyi davranış teşvik edebilir.

Tip 3 – Hiciv ve Snark

Kahkaha güçlü. Eğer bir adam, rakibi savunuyor, bu rakibe saygı belli bir seviyeye vermektedir; besbelli iki bakış açılarının eşit olmalıdır, ya da en azından orantılı ya da herhangi bir argüman olmayacaktı. Ancak, bir adam, sonra rakibi gülmek alabilirsiniz argüman yok olmak zorunda … alay onun için çalışır. İşte satirik bir blog güç. Isırma ve akıllı yazma, basit, alaycı bir yorum ya da sadece kendi cehalet, blogun bu tür ihanet politikacıların saçma videolar gönderme yoluyla yapılan kişilere sunulan konularda gülmek ve açıktan açığa vurma yerine dolaylı bir mesaj çıkarmak için izin verip vermediğini.

Marka O: bloglamanın dünyada mevcut en güçlü araçlardan biri kendini gülmek için yeteneğidir. Kendi başarısızlıkları ile ilgili bir mizah duygusuna sahip kişiler genellikle tersine oldukça ciddiye alınır. Son toplantılarında attı bir zaaf ya da iki işaret etmektedir. Sanayi komik saçmalıklarının tartışın. Reklam departmanı ve ünlü bir hata ve bir kahkaha at. Insanların gülmeye arzu Harness ve gerçekten tutulması gereken bir hedef kitleye sahip olacak.

Tip 4 – Görüşme

Bu bloglama en iyi klasik gazetecilik kökleri gösterir burada. Bir konu hakkında bir otorite ile bir söyleşi, bir makale güvenilirlik katıyor, ve yayın güven oluşturur. Yukarıda da söylediğim gibi, insanlar, başkalarının ne düşündüğünü duymak istiyorum, onlar, çevrelerindeki dünya ile bu bağlantı kurmak istiyorsanız. Iyi kullanılırsa daha insan unsuru olması, röportajlar bu bağlantıyı sağlayabilir.

Marka: röportaj-odaklı bloglar ile hile hedef kitleniz için maddi ilginç tutmak için. Moda giyim odaklanan bir blog giyim elyaf ve üretim içine bilimsel gerilmeler bir mühendis röportaj olsaydı, seyircinin büyük ihtimalle uykuya. Öte yandan, ince iplik ve böylece küçük dikişler için bir fiber kullanımına izin veren basit terimlerle açıklamak ve iki moda fotoğraf yayılır fark, hedef kitleye daha fazla ilgi göstermek için aynı mühendisi olsaydı.

Son Düşünce – Bu sadece kısa bir süre dokundu ama her zaman blogun marka kendisinin odağı olduğu kadar izleyici beklentilerini tarafından tahrik olduğunu hatırlamak oldu. Izleyicinin zihninde marka var veya yok, bu yüzden blog tonu ve içeriği yansıtmalıdır. Bu sadece marka projeksiyonlarına göre bir türünü seçmek yerine, bu beklentileri en iyi şekilde yakalamak için türleri arasında bir tür ya da karışımı almak için de önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir