C++ Dersleri 1 – Giriş

Kullanım Talimatı

Bu eğitimde kime yöneliktir?
Bu öğretici, C programlama öğrenmek isteyenler için + + ve diğer programlama dilleri mutlaka herhangi bir önceki bilgi yok. Tabii ki gerekli olmamasına rağmen, diğer programlama dilleri herhangi bir bilgi veya herhangi bir genel bilgisayar beceri, Bu eğitimde daha iyi anlamak için yararlı olabilir.

Ayrıca dili son standartlarla elde edilen yeni özelliklere sahip küçük bir güncelleme ihtiyacı olanlar için uygun.

C dili hakkında bilginiz varsa, onlar çoğunlukla C kısmını anlatan bu yana, kavramları bir inceleme olarak bu yazının ilk üç parça alabilir C + +. Hafif farklılıklar vardır C + + sözdizimi bazı C özellikler için, bu yüzden hala onları okumanızı tavsiye ederim.

4. bölümde nesne tabanlı programlama açıklamaktadır.

5. kısım çoğunlukla ANSI-C + + standart tarafından tanıtılan yeni özellikler açıklanmıştır.

Bu eğitimde Yapısı
Öğretici altı ana parçaya bölünmüş ve her bir parçası, belirli bir konuyu her kapsayan çeşitli bölümler ayrılmıştır. Sol yan çubuğu üzerinde mevcut olan bölüm indeksi herhangi bir bölümüne doğrudan erişim, öğretici veya herhangi bir noktadan başlar ve her bölümün alt kısmındaki bağlantıları takip edin.

Birçok bölümlere bölümde yeni edinilen bilgi kullanımını tanımlamak örnekler. Bu örnekler okumak ve sonraki bölüme geçmeden önce onu oluşturan her bir kod satırı anlamak mümkün olması tavsiye edilir.

Bir programlama dili ile deneyim kazanmak için iyi bir yolu, tam olarak anlamak örnek programlar için kendi değiştirme ve yeni işlevler ekleyerek. Bu eğitimde verilen örnekleri değiştirmek için korkmanıza gerek yok, bu şekilde öğrenmek için!

Uyumluluk Notlar
ANSI-C + + standart kabulü, uluslararası bir standart olarak nispeten yenidir. İlk olarak Kasım 1997 yılında yayınlanan ve 2003 yılında revize edildi. Bununla birlikte, C + + dilini, uzun bir süre önce (1980’ler) var. Bu nedenle, içinde yer alan tüm yeni yetenekler desteği olmayan birçok derleyiciler vardır ANSI-C + +, özellikle standardın yayımlanmasından önce yayınlandı.

Bu öğretici, modern derleyiciler destek en azından bir dereceye kadar ANSI-C + + özellikleri ile takip edilmesi düşünülmektedir. Ben sizin adapte değilse almak için teşvik ediyoruz. Ticari ve serbest hem de birçok seçenek vardır.

Derleyiciler
Bu eğitimde yer örnekler Tüm konsol programları. Bu kullanıcı ile iletişim kurmak için metin ve sonuçları göstermek için anlamına geliyor.

Tüm C + + derleyiciler konsol programları derleme. Derleyici bunları derlemek için nasıl daha fazla bilgi için kullanım kılavuzuna bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir