55 Hızlı SEO İpucu

Herkes doğru, iyi bir ipucu seviyor?

1. Kesinlikle, menüler, görüntü haritaları veya görüntü bağlantıları aşağı Java script damla kullanmak zorunda iseniz, örümcekleri takip etmek için sayfa üzerinde bir yere metin bağlantıları koymak emin olun.

2. İçerik kraldır, bu nedenle birincil anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği üzerinde durulacak, iyi, iyi yazılmış ve benzersiz bir içeriğe sahip emin olun.

3. Içerik kral ise, bağlantılar kraliçe. Kalite geri bağlantı olarak anahtar kelime deyimini kullanarak bir ağ kurmak. Unutmayın, bu site bağlantı yapmak için hiçbir iyi, mantıklı bir sebebi varsa, bağlantı istemiyorum.

4. PageRank takıntılı olmayın. Bu sıralama algoritması sadece bir isty bitsy parçası. Daha düşük bir PR ile bir site aslında daha yüksek bir PR ile aşması.

5. Sitenizin her sayfasında benzersiz bir anahtar kelime odaklı Başlık etiketine sahip olduğunuzdan emin olun. Eğer firmanızın adını ZORUNLU Ve eğer, sonunda koyun. Bir ev adıdır büyük bir marka olmadığınız sürece, işletme adı, muhtemelen birkaç arama alırsınız.

6. Taze içeriğin sıralaması iyileştirmeye yardımcı olabilir. Sayfaları düzenli olarak yeni ve yararlı bir içerik ekleyin. İçerik tazelik sitenizin arama motorlarının gözünde alakası ekler.

7. Sitenize emin olun ve anahtar kelime öbeği site içinde kullanabilirsiniz. Hedef “mavi widget’lar” Başka bir deyişle, daha sonra, bunun yerine bir “tıklayınız” linkine “mavi widget” bağlantı.

8. Değil, tek bir anahtar kelime arama ibareleri odaklanın, ve yerel aramalarda bulunan yardımcı olmak için (“Palm Springs store” değil, “mağaza”) metin bulunduğunuz yere koymak.

9 – SEO düşünmeksizin web sitenizin tasarım etmeyin. Organik SEO için web tasarımcısı sizin beklentilerinizi anladığından emin olun. Inşa sonra parlak yeni Flash tabanlı site güçlendirme yapmak kesmek olmaz. Örümcekler, Flash veya görüntüler metin tarayabilir.

10. Hatta metin bağlantıları, görüntü ALT öznitelikleri ve etki alanı adı uygun anahtar kelimeler ve anahtar kelime öbekleri kullanın.

11. Kurallı kullanım sorunlarını denetlemeye – www ve www olmayan etki. Hangi kullanmak istiyorsanız ve 301 diğer yönlendirme karar verin. Diğer bir deyişle, eğer http://www.domain.com tercihinize, daha sonra http://domain.com onu ​​yönlendirmelidir.

12. Sitenizde ana sayfa linki kontrol edin. Index.html etki alanı adı eklenir mi? Eğer öyleyse, size bağlantılar bölme konum. Dış bağlantılar http://www.domain.com ve iç bağlantılar http://www.domain.com/index.html gidin.

Index.html veya default.php Hendek ya da sayfanın ne olursa olsun ve her zaman etki alanına geri bağlantı.

13. Çerçeveler, Flash ve AJAX tüm pay ortak bir sorun – tek bir sayfada link vermeniz mümkün değil. Ya hep ya hiç. Tüm çerçeveler kullanın ve en iyi SEO sonuçları için idareli Flash ve AJAX kullanarak yapmayın.

14. URL dosya uzantısı, fark etmez. Html, htm, asp, php, vs kullanabilirsiniz ve bu kadar SEO ile ilgili olarak bir fark yapmaz.

15. Spidered istediğiniz yeni bir web sitesi var mı? Google düzenli başvuru formu aracılığı ile gönderme hafta sürebilir. Sitenizi spidered hızlı şekilde başka bir kalite sitesi aracılığıyla bir bağlantı alarak.

16. Site içeriği sık değişmez çünkü arama örümcekler taze metin gibi, sitenizde bir blog ihtiyacı vardır. O küçük tarayıcılarının beslemek için iyi, taze içerik ile haftada en az üç kez blog.

17. Bağlantı kurma, kalite, miktar değil düşündüğümüz zaman. Tek bir iyi, otoriter bağlantı aslında size zarar veremez, bir düzine kalitesiz bağlantılar, daha sizin için çok daha fazla yapabilirsiniz.

18. Arama motorları, doğal dil içeriği istiyorum. Anahtar ile metin şeyler kalkmayın. Bu işe yaramaz. Arama motorları bir terim içeriği kaç kez bakmak ve anormal derecede yüksek ise, sizin için değil, size karşı bu sayacaktır.

19. Bağlantılarınızı sadece anahtar kelime çapa metin kullanmanız gereken, ancak çevresindeki metin bağlantıları da anahtar kelimeleriniz ile ilgili olmalıdır. Diğer bir deyişle, açıklayıcı bir metin ile bağlantı kuşatır.

20. Paylaşılan bir sunucu üzerinde ise, kara bir spam veya yasaklı sitenin bir vekil değilsin emin olmak için kontrol edebilirim. Onların olumsuz ün kendi sıralamaları etkileyebilir.

21. Blok etki alanı sahipliğini bilgileri hizmetlerini kullanarak bir etki alanı kayıt, Google potansiyel bir spam olarak görebilirsiniz ki farkında olun.

22. Blogunuza Mesajları optimize ederken, blog başlığında yazılan başlık etiketi bağımsız olarak optimize eder.

23. SEO alt satırında Metin, Bağlantılar, Popülarite ve İtibar.

24. Sitenizin kullanımı kolay olduğundan emin olun. Bu bağlantı kurma yeteneği ve popülerlik ve, böylece, sıralamanızı etkiler.

25. Bağlantı sevgi verin, bağlantı sevgi alın. Bağlamayla cimri olmayın. Yani başkaları size link teşvik edecektir.

26. Benzersiz içerik aynı zamanda kaliteli içerik gibi arama motorları. Benzersiz içerik ve kaliteli içerik arasında bir fark olabilir. Içerik hem de emin olun.

27. Kesinlikle tüm Flash ya da büyük bir görüntü, metin ve navigasyon bağlantıları kat aşağıda yer bir açılış sayfası olarak ana sayfa olması gereklidir.

28. En değerli bağlantılar bazıları, tüm web sitelerinde görünür ama Bültenler ve dergiler gibi e-posta iletişimi şeklinde olmayabilir.

29. Bağlantıları gövde metni ve açık DEĞİLDİR sponsorlu bağlantılar gömülü sürece bir kaç tıklama dışında ödenmiş bağlantılarınızı HİÇBİR ŞEY olsun.

30. . Edu etki alanlarından bağlantılar, arama motorları tarafından güzel bir ağırlık verilmektedir. Sponsor arıyoruz, kar amacı gütmeyen. Edu siteler için bir arama yapın.

31. Onlara hakkında konuşmak için bir şey verin. Linkbaiting sadece iyi bir içerik.

32. Her sayfada tek bir anahtar kelime öbeği odaklanmak verin. Bir seferde birkaç anahtar kelime için optimize kalkmayın.

33. SEO eylem zayıf veya varolmayan bir çağrı varsa işe yaramaz. Eylem çağrısı açık ve mevcut olduğundan emin olun.

34. SEO, bir kerelik bir süreç değildir. Günlük arama manzara değişir, bu nedenle günlük optimizasyon üzerinde çalışmak için bekliyoruz.

35. Etkili blogcular ve otorite sitelerin, resimler, video, podcast, vb bağlantı veya içerik reprint isteyebilir hitap.

36. Sahibi ya da CEO bloglama alın. Bu paha biçilmez! Bu şirketin SES olarak bir blog CEO’su etkisi inanılmaz. Sahibinden okuyucu yorumları yanıt güvenilirliğini skyrocket neden olacaktır!

37. RSS beslemesi, metin mesajları ve web sayfaları ile gerektiği gibi optimize edin. Başlığını ve açıklamasını açıklayıcı, anahtar kelime zengin metin kullanın.

38. Resimlerinizin başlıkları kullanın. Görüntüleri ile gazete fotoğrafları yer anahtar kelime zengin başlıkları gibi.

39. Resimlerinizi çevreleyen bağlamında dikkat edin. Görüntüler sayfa onları çevreleyen metne dayalı sıralama yapabilirsiniz. Anahtar kelime metni, başlıklar, vb dikkat edin

40. Sitenizin sayfalarını paletli tarafından doğal olarak bulunan icar daha iyidir. İyi Küresel navigasyon ve bağlama sadece bir XML Site Haritası dayanarak daha çok daha iyi hizmet edecektir.

41. Google Kişiselleştirilmiş Arama sonuçları göremiyor iki yolu vardır:

(1) Google yapın

(2) ekleme ve pws = 0 arama çubuğunda arama URL sonuna kadar

42. Bağlantılar yüksek PageRank sitesinden (özellikle derin bağlantılar) altın vardır. Yüksek PR yüksek güven gösterir, geri bağlantıları daha fazla ağırlık taşıyacak.

43. Mutlak bağlantılar kullanın. Sadece sorunlar (ve https sayfalara bağlantılar gibi), on-site bağlantı navigasyon daha az eğilimli hale getirecek, ancak içeriği birisi sıyrıklar varsa, bunu backlink suyu elde edersiniz.

44. Yeni bir etki alanına taşırken, hosting şirketi “Sabit” yönlendirme olmadığını görmek. Bu yeni adres çubuğuna URL istinat kullanıcılar yavaş yavaş yeni bir URL alışması böylece, eski, yeni etki alanı için geçici bir yönlendirme sağlar.

45. Sosyal pazarlama anlayın. SEO parçası IS. Digg, Yelp, del.icio.us, Facebook, vs gibi siteler hakkında anlamak, daha iyi arama rekabet etmek mümkün olacak.

46. Tarayıcılarımız tarafından bulunan videolar için en iyi şansı elde etmek için, bir video site haritası oluşturmak ve Google Webmaster Central hesap listesi.

47. Google harmanlanmış arama sonuçlarında göstermek videolar sadece YouTube gelmiyor. Metacafe, AOL, MSN ve Yahoo gibi diğer kaliteli video sitelerine videolarınızı göndermek için birkaç isim emin olun.

48. Anahtar kelime zengin metin ile sayfalarındaki video içeriği Surround. Arama motorları içerik çevreleyen sorgu için video yararını tanımlamak için bakmak.

49. Kelime “görüntü” veya “resmi” fotoğraf ALT açıklamaları ve başlıkları kullanın. Bir çok arama, bir anahtar kelime artı bu kelimelerin biri için.

50. Google Webmaster Central hesap “Gelişmiş resim araması” etkinleştirin. Görüntüler o kadar Google fotoğraflarınızı SEO çabalarına yardımcı olacaktır bulmak için izin veren yeni harmanlanmış arama sonuçları büyük bir parçası.

51. Web sitesi veya blog viral bileşenleri ekle değerlendirmeleri, fonksiyonlar, derecelendirme, ziyaretçi yorumları, vb. Paylaşımı

52. Video, podcast, haberler, sosyal içerikli ve benzeri hizmetlerin aralığı genişletin. SEO artık yaklaşık 10 mavi bağlantılar değildir.

53. Bir bağlantı satın alma veya değişim göz önüne alındığında, bağlantı Google yer alacaktır sayfa önbellek tarihini kontrol edin. Gerçek sayfa için “URL” yerine: “URL cache” ara. Önbellek tarih daha yeni. Sayfa yoktur ya da önbellek tarihinden eski bir aydan daha fazla ise, sayfanın çok değer değildir.

54. Çok benzer (yinelenen içerik sorunları endişe) ve doğru olanı arama motorları dahil olduğundan emin olmak istiyorum sitenizdeki sayfaların varsa, site haritaları tercih ettiğiniz sayfanın URL’sini yerleştirin.

55. Sunucu başlıklarını kontrol edin. Bu ücretsiz çevrimiçi araçları bulmak için “onay sunucu başlığı” ara. URL’ler bir “200 OK” statüsü veya yönlendirmeleri için “301 Moved Permanently” raporu emin olmak istiyorum. Durumu başka bir şey gösteriyorsa, URL’lerin doğru kurmak ve sitenizde sürekli kullanılan emin olmak için kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir